İzmir’in iki ilçesinde yangın!

İzmir'in Aliağa ve Bayındır ilçelerinde otluk ve makilik alanda çıkan yangına ekipler havadan ve karadan müdahale ediyor.

İzmir’in iki ilçesinde yangın!

Aliağa ilçesi Güzelhisar Mahallesi yakınlarında otluk alanda çıkan yangın sebebiyle ekipler bölgeye sevk edildi.

Alevlere İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri havadan bir helikopter, karadan ise 8 arazözle müdahale ederken, İzmir Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri de destek veriyor.

Aliağa’daki yangının etrafı çevrilirken, çalışmaların iyiye gittiği bildirildi. Bayındır ilçesindeki yangın ise Çınardibi Mahallesi yakınlarında bulunan makilik alanda meydana geldi.

Yangına İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 2 uçak ve 1 helikopter havadan, 8 arazöz ve 2 su tankeri karadan müdahale ediyor.

Bu yangının da önünün kesildiği aktarıldı. Ekiplerin alevleri kontrol altına almak için çalışmaları sürüyor.

13 KİŞİ DUMANDAN ETKİLENDİ 

İzmir’in Aliağa ilçesinde otluk alanda çıkan yangında 8’i çocuk 13 kişi dumandan etkilenerek hastaneye kaldırıldı. Aliağa ve Bayındır’da otluk ve makilik alanda çıkan iki yangının da kontrol altına alındığı bildirildi.

KONTROL ALTINA ALINDI

İzmir’in Bayındır ilçesinde saat 13.00 sıralarında çıkan orman yangını, 1,5 saat sonra kontrol altına alındı.  Ekiplerin soğutma çalışmaları sürüyor (İHA)

Manisa'daki orman yangınıyla ilgili 2 kişi tutuklandı İlginizi Çekebilir Manisa'daki orman yangınıyla ilgili 2 kişi tutuklandı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...