Muhtara, ‘lan’ diyen AKP’li vekile tepkiler dinmiyor  

Muhtarlarla yapacağı toplantıya geç kaldığını hatırlatan muhtarı, “Sen kimsin lan?” diye azarladığı ileri sürülen AKP Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı’ya tepkiler devam ediyor.

Muhtara, ‘lan’ diyen AKP’li vekile tepkiler dinmiyor  

Önceki gün Ceylanpınar'da muhtarlarla yapacağı toplantıya yaklaşık 1.5 saat geç kaldığı için kendisini hatırlatma amacıyla telefonla arayan Mevlana Mahallesi Muhtarı Ahmet Akkurt’a, iddiaya göre “Sen kimsin lan?” diye çıkışıp, muhtarın kendisine tanıtması üzerine de, “Bekleyin kardeşim geleceğim” şeklinde cevap verdiği ileri sürülen Milletvekili Özşavlı, toplantıda bunun muhtarlar tarafından hatırlatılması üzerine ise, “Asla” diyerek suçlamayı kabul etmemişti.

VALİSİZ, KAYMAKAMSIZ TEMEL

Milletvekili Özşavlı olaydan iki gün sonra da ilginç bir fabrika temel atma törenine katıldı. Sadece AKP İlçe Bakanı ile AKP'li Belediye Başkanı ile AKP'li meclis üyeleri ve 20 kadar kişinin katıldığı törenle bir tekstil fabrikasının temeli atıldı.

Özşavlı'nın 300-400 kişiye istihdam olanağı sağlayacağını söylediği bu farikanın temel atma töreninde protokolden vali ve kaymakam dahil kimsenin bulunmaması, temel alanında inşaatla ilgili hiçbir bilginin yer almaması, DEVA Partisi Ceylanpınar İlçe Başkanlığı'nın sosyal medya hesabından eleştirildi.

“Gülermisin, ağlarmısın?” şeklinde eleştirilen temel atma töreninde, fabrikanın kim tarafından yapıldığı, yüklenici firmasının kim olduğu, ne zamana tamamlanacağı ve az sayıdaki katılım eleştirilerek, “Sizleri ciddiyete davet ediyor, halkımızın aklıyla alay etmemenizi istiyoruz” ifadelerine yer verildi.

ÇİFTÇİ'DEN TEPKİ

Bu arada, AKP Milletvekili Halil Özşavlı'nın muhtara ‘Lan' demesini eleştiren basın kuruluşlarını isim vererek hedef göstermesi ne basın kuruluşlarından da tepki geldi.

Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Celal Çiftçi, medyayı suçlayıcı ifadeler kullanan Miilletvekili Özşavlı’ya tepki gösterdi. Çiftçi yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Bir muhtarla arasında üsluptan kaynaklı tartışma çıkan vekilin açıklaması yeni bir üslup faciasıdır. Vekil ve muhtarın ne konuştuğu belirsiz ama, vekilin dün yaptığı açıklama muhtarı haklı çıkaracak tarzdadır.

Medyanın işi olanı halka aktarmaktır. Eğer ortada bir polemik varsa medya elbette ki bu defalarca gündeme getirebilir. Bu gündeme getirme hiçbir basın kuruluşunu, bir siyasi parti ve kuruma yandaş yapmaz. Bu suçlayıcı tarzda açıklama yapan vekil basın emekçilerinden derhal özür dilemelidir.”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...