Polisin dikkati yakalattı: Gözleme sacında ‘Metamfetamin’

İstanbul otogarında denetim yapan polis ekipleri, durdurdukları bir takside yaklaşık 2 kilo metamfetamin ele geçirdi. Gözleme sacına zulalanmış uyuşturucuyla ilgili bir şüpheli gözaltına alındı.

Bayrampaşa, 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda özellikle uyuşturucu suçlarıyla ilgili denetim yapan polis ekipleri taksiye binen bir kişiden şüphelendi.

Tedirgin hareketleri dikkat çeken kişinin bindiği taksi durduruldu. Polisin şüphelendiği A.K.'nin (27) üst araması yapıldı. Daha sonra ise eşyaları incelendi.

SACDAN METAMFETAMİN ÇIKTI

Yapılan incelemede şüpheliye ait elektrikli gözleme sacının olması gerekenden ağır olduğu fark edildi.

Polis ekipleri sacı açınca içerisinde 4 parça halinde şeffaf poşetlere doldurulmuş 1 kilo 990 gram metamfetamin ele geçirdi.

UYUŞTURUCU SUÇUNDAN İŞLEM YAPILDI

Gözaltına alınan şüpheli hakkında “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal veya Ticareti” suçundan işlem yapıldı. Daha sonra ise adliyeye gönderildi.

BİLİNÇ BULANIKLIĞI, KİLO KAYBI, ÖLÜM

Ele geçirilen metamfetaminin doğu illerinden getirildiği öne sürüldü. Son dönemlerde polisin operasyonlarda daha sık karşılaştığı metamfetamin, ölüme en hızlı götüren uyuşturucu olarak da biliniyor.

Bilinç bulanıklığı, aşırı kilo kaybı, diş düşmesi, halüsinasyon gibi etkileri olan metamfetamin kullanıcıları daha çok derilerindeki yaralarla tanınıyor.

BÖCEK HALİSÜNASYONU

Uzmanlara göre; metamfetamin kullanan kişiler belli bir süre uyuşturucu kullanınca derilerinin altında böcek dolaştığı halüsinasyonları görmeye başlıyor.

Daha sonra ise böcekten kurtulayım diyerek kendi tırnaklarıyla kendi derilerine zarar veriyorlar.

Her kullanımda doz artıran bağımlıların, tedavi olmamaları halinde ölümle sonuçlanan bir sürece girdikleri belirtiliyor.

Durdurulan TIR'dan 8 kilo metamfetamin çıktı İlginizi Çekebilir Durdurulan TIR'dan 8 kilo metamfetamin çıktı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...