Bilgisayar dükkanına giren hırsızları mahalleli süpürgeyle kovaladı

İstanbul Mecidiyeköy’de sabaha karşı hafif ticari araçla geldikleri bir bilgisayar dükkana giren maskeli ve kapüşonlu 3 hırsız, dükkandan 50 bin lira değerinde elektronik eşya çaldı. Hırsızları fark eden mahalleli binadan bağırıp çakmak atarken, biri de aşağıya inerek süpürgeyle hırsızları kovaladı.

Şişli Mecidiyeköy'de sabah saat 06.00 sıralarında hafif ticari araçla semtteki bir sokağa gelen maskeli ve kapüşonlu 3 hırsız, bilgisayar dükkanını gözüne kestirdi.

Kapının kilidini kıran hırsızlar ardından içeriye girerek 50 bin lira değerinde elektronik eşya çaldı. Hırsızlar soyguna devam ettiği esnada sesleri duyan çevre binalardaki mahalleli, bağırarak tepki göstererek onlara çakmak fırlattı.

SÜPÜRGEYLE HIRSIZLARI KOVALADI

Hırsızın elindeki sopayı gösterip vatandaşları tehdit etmesi üzerine eline süpürge alan bir başka vatandaş ise koşarak aşağıya indi. Hırsızları karşısında gören adam, onları süpürge sallayarak kovaladı. Neye uğradığını şaşıran hırsızlar ise geldikleri araca apar topar binerek kayıplara karıştı.

POLİS HIRSIZLARIN PEŞİNDE

Olayın ardından durumu öğrenerek dükkanına gelen işyeri sahibi Enver Sefa Özbay, gördüğü manzara karşısında şaştı kaldı. Kamera görüntülerini inceleyen Özbay, polis ekiplerine ihbarda bulundu. Olay yerine gelen polis ekipleri görüntüleri incelemeye alarak hırsızları yakalamak için çalışma başlattı.

“KENDİSİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Olayla ilgili konuşan işyeri sahibi Enver Sefa Özbay şunları söyledi:

“Sabah bina görevlimiz arayarak dükkana hırsız girdiğini söyledi. Geldiğim zamanda kepengin yarıya kadar zorlandığını, kapının açıldığını ve rafta ürünlerimizin olmadığını fark ettik. Yani yaklaşık zararımız 50 bin lira civarındadır.

Çalınanlar arasında müşterilerimizin cihazları da var. Sağ olsun üst kattaki komşumuz hırsızlık olayını fark ediyor. Hırsızlık devam etmiyor ve elinde süpürgeyle aşağıya inerek hırsızlara engel oluyor. Hatta bir tanesi de süpürgeyle vuruyor. Kendisine çok minnettarız, yaptığı bu kahramanca hareketten ötürü kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...