İzmir’de 855 kaçak göçmen yakalandı, 2 organizatör tutuklandı

İzmir'de son bir haftada düzenlenen jandarma operasyonlarında, yasa dışı yollarla yurt dışına geçmeye çalışan 855 göçmen yakalandı. Organizatör olduğu değerlendirilen 2 şüpheli ise tutuklandı.

İzmir’de 855 kaçak göçmen yakalandı, 2 organizatör tutuklandı

İzmir İl Jandarma Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile Mücadele Şube Müdürlüğü ve ilçe jandarma komutanlıkları ekiplerince 25 Temmuz-2 Ağustos’ta Çeşme, Menderes, Seferihisar, Selçuk, Güzelbahçe, Foça, Bergama, Dikili, Urla ve Karaburun’da yurt dışına kaçmaya çalışan göçmenlere yönelik operasyonlar düzenlendi.

10 ilçede düzenlenen 16 operasyonda toplam 855 kaçak göçmen yakalandı, organizatör oldukları değerlendirilen 8 şüpheli de gözaltına alındı. Ayrıca kaçak geçişlerde kullanılan 1 şişme botla 1 kamyonete el koyuldu.

Kaçak göçmenler, temel ihtiyaçlarının karşılanmasının ardından İzmir İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edilirken, adliyeye sevk edilen 8 şüpheliden 2’si, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı, 6’sı ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. (DHA)

Yunanistan geri itti, Meriç Nehri ortasında doğum yaptı İlginizi Çekebilir Yunanistan geri itti, Meriç Nehri ortasında doğum yaptı

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...