Nehirde kız arkadaşının cansız bedeni bulunan Hasan, 69 gündür aranıyor

Kırşehir'de, kayıp başvurusu yapıldıktan 3 gün sonra cansız bedeni kıyıya vuran ve öldürüldüğü belirlenen 18 yaşındaki Şeyma Demir'in erkek arkadaşı Hasan Aydoğan'a 69 gündür ulaşılamadı. Hasan Aydoğan ve kız arkadaşı Şeyma Demir'i öldürüp, nehre attıklarını itiraf eden belediye güvenlik görevlisi 2 kişi tutuklanmıştı.

Nehirde kız arkadaşının cansız bedeni bulunan Hasan, 69 gündür aranıyor

Olay, 25 Mart’ta saat 16.00 sıralarında Bağbaşı Mahallesi Ağbayır mevkiinde meydana geldi. Özel şirkette çalışan Hasan Aydoğan ve Ahi Evran Üniversitesi Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu’nda Yaşlı Bakım Bölümü öğrencisi kız arkadaşı Şeyma Demir, 40 BB 601 plakalı otomobilde otururlarken yanlarına Kırşehir Belediyesinde 8 yıldır güvenlik görevlisi olarak çalışan Şefik Ekici ve Sami Aydoğan geldi.

Ellerindeki kelepçelerle kendilerini polis olarak tanıtan güvenlik görevlileri, Şeyma Demir ve Hasan Aydoğan’dan araçtan çıkmalarını istedi. Hasan ve Şeyma araçtan indikten sonra duruma tepki gösterdi.

Bunun üzerine güvenlik görevlisi 2 kişi, Aydoğan ve Demirin ellerini ters kelepçeleyerek otomobillerine bindirdi. Ardından bölgeden yaklaşık 50 kilometre uzaklaşarak, Kortulu köyü yakınlarındaki Kızılırmak Nehrine geldi. Burada Hasan Aydoğan ve Şeyma Demiri öldüren şüpheliler, cesetlerine de nehre attı. Ardından otomobili temizleyen cinayet şüphelileri köyden uzaklaştı.

SUÇLARINI İTİRAF ETTİLER

Çocuklarına ulaşamayan aileler, durumu polise bildirdi. İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Bağbaşı Mahallesi Ağbayır mevkilinde ormanda terk edilmiş otomobil ihbarı aldı. İncelemede, otomobilin Hasan Aydoğan’a ait olduğu belirlendi. Polisin aramasında araçta ikiliye ait cep telefonları, mont ve Şeyma Demir’e ait kişisel eşyaların olduğu çanta bulundu.

Bunun üzerine çalışmalarını bölgede yoğunlaştıran ekipler, çevredeki güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye aldı. Yapılan incelemelerde beyaz bir otomobilin Hasan Aydoğan ve Şeyma Demirin bulunduğu alana gelip kısa süre sonra uzaklaştığı belirlendi.

Mobese görüntülerinde Hasan ve Şeyma’nın otomobilde olduğu belirlendi. Bunun üzerine araçta bulunan Şefik Ekici ve Sami Aydoğan gözaltına alındı. Çapraz sorguya alınan şüpheliler cinayeti itiraf etti. 2 şüpheli, işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

HASAN, 25 MART’TAN BU YANA ARANIYOR

Cinayet şüphelisi 2 güvenlik görevlisinin cesetleri Kızılırmak Nehrine attıklarını itiraf etmeleri üzerine polis, jandarma, sağlık, AFAD ve su altı arama kurtarma ekipleri çalışma başlattı. Şeyma Demir olaydan 3 gün sonra cesedi kıyıya vurmuş halde bulundu. Demirin ellerinin ters kelepçelendiği, ayaklarının iple bağlandığı ve ensesinden tabancayla vurularak öldürüldüğü belirlendi.

Kayıp olan Hasan Aydoğan’ı Kızılırmak Nehrinde arama çalışmaları ise 25 Marttan bu yana sürüyor. AFAD, UMKE, jandarma ve polis su altı ekipleri Hasan Aydoğan’ı bulmak için 69 gündür çalışmalarına devam ediyor.

Hasan Aydoğan’a ait hiçbir ize ulaşamadıklarını söyleyen Baba Sedat Aydoğan, “Oğlum 69 gündür aranıyor. Bu süreçte ona ait hiçbir ize ulaşılamadı. Arama çalışmaları sürüyor. Sayın Cumhurbaşkanımdan ve bütün büyüklerimden yardım istiyorum. Ekipleri lütfen artırın. Yavrumu bir an önce bulun. Şu anda barajlardaki suları bıraktılar. Barajın suyu yükseliyor. Baraj kapakları kapatıldığında daha iyi arama çalışması olmaz mı? 69 gündür benim evim cenaze evi. Ortada ne cenaze var ne de dirisi var” diye konuştu.

“BİR MEZARI OLSUN İSTİYORUM”

Her gün ırmakta yapılan arama çalışmalarına katıldığını anlatan Aydoğan, “Hala bir ayakkabı ipine, bir saçının teline ulaşılamadı. Evime geldiğimde eşim ve çocuğum gözümün içine bakıyor. Benden haber bekliyor. Ne olursunuz bizlere yardım edin. Katillerin olay yerine getirilip, ifadelerinin tekrar alınmasını ve tatbikatın tekrar yapılmasını istiyorum. İfadelerinin sürekli alınabilmesi için burada olmalarını talep ediyorum. Katiller gittikleri yerde yatıyorlar. Bunların yatmalarına gönlüm razı değil. Benim evladıma belki de ne işkenceler yaptılar. Nasıl bir ifade verdiler onu da bilmiyorum. Sadece oğlunu öldürüp suya atmışlar diyorlar. Gerçekten suya mı attılar? Yoksa öldürüp toprağa mı gömdüler. Ya da başka bir şeyler mi yaptılar. Hiçbir şekilde bilgim yok. Bir an önce bulunup ölüsüyse ölüsü dirisiyse dirisi. Oğlumun bir mezarı olsun istiyorum” ifadelerini kullandı.

‘OĞLUMUZ 69 GÜNDÜR KAYIP’

Anne Döne Aydoğan ise, “Devletimden ve büyüklerimden yardım istiyorum. Ne olur imkanlarınızı yapın. Oğlumuz 69 gündür kayıp. Hiçbir izine rastlanılamadı. Ne olur sesimi duyun. Benim ciğerlerim yanıyor. Konuşamıyorum. Yardımlarınızı istiyorum. Ne uykum var, ne yemeğim var. Her şeyim Hasanım oldu. Sayın Cumhurbaşkanım sesimi duyun. Psikolojim iyice bozuldu. Arama çalışmaları devam etsin ne olur bırakmayın. Ne olur yavrumu bulun artık” dedi. (DHA)

Peşindeki kişilerden kaçarken nehre atlayıp kayboldu İlginizi Çekebilir Peşindeki kişilerden kaçarken nehre atlayıp kayboldu

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...