DSÖ’den Omicron açıklaması: Önümüzdeki 6-8 haftaya dikkat!

Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) Avrupa Direktörü Hans Kluge, Omicron varyantı ile ilgili önemli açıklamalarda bulunurken, önümüzdeki 6-8 haftalık süreç ile ilgili de uyarılarda bulundu.

DSÖ’den Omicron açıklaması: Önümüzdeki 6-8 haftaya dikkat!

Reuters’ın son dakika olarak duyurduğu habere göre, Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) Avrupa Direktörü Hans Kluge, tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsün Omicron varyantı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Dünya Sağlık Örgütü, Bosna Hersek, Türkmenistan, İsrail ve Türkiye’nin de dahil olduğu 53 ülkeyi Avrupa ülkeleri kategorisine alıyor.

Kluge, son haftalarda elde edilen verilerin Omicron varyantının yüksek derecede bulaşıcı olduğunu kanıtladığını açıkladı. Kluge, Omicron’un yayılımına bakıldığında, Delta’dan daha yüksek hızla yayıldığını hesapladıklarını belirtirken, artan vakalara karşı uyardı.

DSÖ Direktörü, “Avrupa bölgesinde 2022’nin ilk haftasında 7 milyondan fazla yeni corona virüs vakası tespit edildi. Bu sayı, önceki hafta yayınlanan verilerin iki katından daha fazla.” dedi.

AVRUPA NÜFUSUNUN YARISI TEHLİKE ALTINDA

Kluge, önümüzdeki 6-8 hafta içerisinde Avrupa bölgesindeki nüfusun yüzde 50’sinden fazlasının Omicron’a yakalanma tehlikesi olduğunu belirtirken, sağlık merkezlerinin tedbir alması konusunda da uyarılarda bulundu.

DSÖ tarafından yapılan açıklamada, Omicron’un aşı karşısındaki direncini tespit etmek için de daha kesin verilere ihtiyaç olduğu vurgulanırken, önümüzdeki haftalarda bu konunun netlik kazanacağı belirtildi.

DSÖ'den Avrupa'daki yeni varyant açıklaması İlginizi Çekebilir DSÖ'den Avrupa'daki yeni varyant açıklaması Dikkat! Cilt döküntüsü de omicron işareti olabilir İlginizi Çekebilir Dikkat! Cilt döküntüsü de omicron işareti olabilir İngiltere Başbakanı Johnson 'yine' corona kurallarını delip, parti yapmakla suçlanıyor İlginizi Çekebilir İngiltere Başbakanı Johnson 'yine' corona kurallarını delip, parti yapmakla suçlanıyor
Avrupa Bosna Corona Dünya İngiltere İsrail Omicron Reuters Sağlık son dakika Türkiye Türkmenistan
Loading...