YouTube’un yeni aracı, videoları kısa hale getiriyor

YouTube, TikTok ile rekabetine yönelik iki yıl önce yayınladığı YouTube Shorts için yeni özelliğini tanıttı. Video içerik platformu, yüklenen videoların kısaltılmasını sağlayan aracını duyurdu.

YouTube’un yeni aracı, videoları kısa hale getiriyor

YouTube, içerik oluşturucuların normal videoları Shorts’a dönüştürmesini kolaylaştıran yeni bir araç tanıttı. Araç, daha önce yüklenen herhangi bir videonun en fazla 60 saniyesinin seçilmesine ve doğrudan Shorts’a yönlendirilmesine olanak sağlıyor.

TikTok’un dünyadaki başarısı, tüm sosyal medya platformlarının harekete geçirdi. Instagram kısa süre önce platformu TikTok’a benzetecek yeni özelliklerini duyurmuş ancak tepkiler üzerine kısa bir süreliğine bu özelliklerini yayınlama konusunda geri adım atmıştı.

Instagram'dan geri adım: Tepkilere kayıtsız kalmadı İlginizi Çekebilir Instagram'dan geri adım: Tepkilere kayıtsız kalmadı Kylie Jenner ve Kim Kardashian, Instagram'a tepkili: 'TikTok olmaya çalışmayı bırak' İlginizi Çekebilir Kylie Jenner ve Kim Kardashian, Instagram'a tepkili: 'TikTok olmaya çalışmayı bırak' YouTube'dan TikTok özelliği: Canlı yayındaki kanallar belli olacak İlginizi Çekebilir YouTube'dan TikTok özelliği: Canlı yayındaki kanallar belli olacak
Loading...