12 Ağustos Kova Dolunayı: Fırtınalar koparsa kopsun

12 Ağustos 04.35’de yaşanacak Kova burcundaki Dolunay, Satürn kavuşumlu Uranüs karesiyle kısıtlayıcı, biraz da depresif etkilerle 2 ileri 1 geri gidiyormuşuz izlenimi verebilir. Geçtiğimiz Aslan Yeniayı gibi bu Dolunayda tutulma etkisi kadar yoğun ve yüzleştirici. Yetersizlik duygusu, hayatı sorgulamak, kendimizi başkalarıyla kıyaslamak gibi etkiler önümüzdeki 15 gün yoğun olarak hissedilebilir.

12 Ağustos Kova Dolunayı: Fırtınalar koparsa kopsun

Astrolog Seyran Ataklı

Esnek olmakta zorlanabiliriz. Şaşırtıcı gelişmelerle karşılaşabiliriz. Bir taraf mutlu olmak, eğlenmek isterken; diğer taraf sorumluluklar, mecburiyetlerin altında ezilmek gibi düşünebilirsiniz. Bazılarının emeklerinin karşılığını aldığı, bazıları için ciddi bir imtihan, bazıları içinse “sabrın sonu selamet” diyeceğimiz bir zaman.

Satürn karmanın tokadıyla hak yemişleri adalet sınavlarına maruz bırakırken, iyi yönüyle bir süredir çalıştığınız, didindiğiniz bazı olayların Uranüs etkisiyle yıldırım gibi çözüldüğüne şahit olabilirsiniz. Kova burcu vizyoner olmayı temsil eder. Gelecekte kimlerle yola devam etmek, kimlerin arkada bırakılması gerektiği sorgulanabilir.

Uranüs beklenmedik gelişmeleri ortaya çıkartmak için ‘hazır ol' da bekliyor gibi. Birliktelik ve evliliklerde ani ayrılıklar, tartışmaların alevlenmesi, bir sonuca varamamanın neticesinde ani bitişlerle karşılışabiliriz. Bastırılmış duygular öfkeyle dışa çıkabilir, ‘neye elimi atsam yürümüyor' şeklinde hayıflanabiliriz. Önemli kırılmalara hazır olalım.


Radikal kararlar alabilir, cesaretimizi tüm gücümüzle ortaya koyabiliriz. Sadece duygusal birlikteliklerde değil, ortaklıklarda bazı yol ayrımları, anlaşmaların, kontratların bitişi, hukuksal başvuruların, beklenilen davaların sonuçlanması, otorite figürleriyle anlaşmazlıklar, restleşmeler yaşanması mümkün..

Temmuz ve Ağustos daha önce sık olarak dile getirdiğim gibi pek müdahalede bulunamadığımız kadersel yön değişimini karşımıza getiriyor. Çürümüş olan, derinlerde mutlu etmeyen konuların su yüzüne çıkması ve tamamlanması olarak bakabiliriz. Eski alışkanlıklar, mecburiyetler, diğer yanda yeniliğe doğru cesaretle atılması gereken adımlar arasında sıkışmış hissedebiliriz. Bu noktada geçmiş konuların temizlenmesi, yarım kalan konuların ele alınması gerekiyor. Yüzümüz geleceğe dönmeli.

Mars-Uranüs kavuşumu özgürlük nidalarını yükseltirken, “Hayattan ne bekliyorum?” “Mutlu muyum?” “Başkaları için değil, kendim için ne istiyorum?” sorularına cevap arayabiliriz. Kuzey ay düğümü, Mars, Uranüs kavuşumu bildiğimiz, ezber ettiğimiz bilgiye müdahale ediyor. Uyandırıyor ve sınırları ortadan kaldırıyor.

Bu özgürleştirici etkiden yararlanmak istiyorsak kendimizi hırpalamadan prensipli davranmak, duygudan çok mantığın sesini dinlemek, akıllı adımlar atmak, sorumluluğu bilmek fayda sağlayabilir. Direnç gösterilmeden dönüşüme kucak açmalıyız.


Aslan- Kova- Akrep- Boğa burçları ve bu burçlarda kişisel gezegenleri olanlar güçlü etki altında olmaya devam edecekler. Dünya üzerinde ekonomik krizin yarattığı tepki, halkın sesinin yükselmesi, zamlar, borçlar, spekülatif piyasalarda dengesizlik ön plana çıkabilir. Polis ya da askerin müdahalede bulunabileceği protestolarla karşılaşabiliriz.

Artan enflasyon dünya genelinde büyük dalgalanmalar yaratacaktır. Liderlerle ilgili şaşırtıcı haberler, bir liderin kaybı, sanat camiasında ses getirecek olaylar gündeme yerleşebilir. Elektrikle ilgili sorunlar, hacklenmeler, enerji krizleri meydana gelebilir. Yangınlar, depremler yaşanabilir. Kadınlarla ilgili cinayet, taciz ve saldırı haberlerinin maalesef devam edeceğini düşünüyorum.

Merkür yöneticisi ve güçlü olduğu Başak burcuna geçti, biraz nefes alıyoruz. 26 Ağustos'a kadar muhakeme yeteneğimiz güçlü, iletişim trafiğimiz yoğun olabilir. Zihinsel olarak yeni planlar yapabilir, yeni projeleri başlatabilir, verimli adımlar atabiliriz.

Güneş Aslan burcunda, Ay Kova burcunda konumlanıyorken, elini taşın altına koyan, yerinde saymayanın ışığı daha fazla parlayacaktır. Dünyaya farklı gözlerle bakma zamanı..

Hayırlar getirmesini dilerim.

Mars-Uranüs kavuşumu: Bir rüyadan uyanmak İlginizi Çekebilir Mars-Uranüs kavuşumu: Bir rüyadan uyanmak 28 Temmuz Aslan Yeniayı: Son sözü kim söylesin? İlginizi Çekebilir 28 Temmuz Aslan Yeniayı: Son sözü kim söylesin?
Loading...