28 Temmuz Aslan Yeniayı: Son sözü kim söylesin?

Önümüzdeki haftayla birlikte Ağustos ayı önemli gezegen hareketlerini deneyimleyeceğimiz bir dönemi başlatıyor. 28 Temmuz saat 20.54’te Aslan burcunda bir Yeniay yaşayacağız. Jüpiter durağan görünümde olsa da Yeniaya şanslı bir destek atarken, Merkür’ün zorlu açıları herhangi bir konuda yaşanacak zorunlu koşulları ve mecburiyetleri karşımıza getirebilir.

28 Temmuz Aslan Yeniayı: Son sözü kim söylesin?

Astrolog Seyran Ataklı

Bazı konularda işler gecikebilir, kararsızlıklar yaşanabilir. Rotamız değişebilir. Fikirler, iletişim, sözleşmelerde aksilikler yaşanabilir. Son sözü biz söylemek isteyebiliriz. Kendimizi diğerlerinden daha değerli görebiliriz. Dönüşümler engebeli olarak karşımıza çıkabilir ve anlaşmalar, planlar bir anda bozulabilir. Bunun yanı sıra uzun süredir beklediğiniz, beklemek zorunda kaldığınız konularla ilgili sürpriz gelişmeler ortaya çıkabilir.

Merkür- Uranüs karesi kendimizi doğru ifade etmeyi zorlaştıracaktır. Elektrikli bir kavuşum olduğundan dobra olayım derken köprüler yıkılabilir. Ani patlamalar ve gergin tutumlar zarara yol açabilir. Ego savaşlarıyla tartışmaların alevlenmesi söz konusu olabilir. Teknolojik sıkıntılar yaşanabilir.

Değer görmek ve öne çıkmak için birilerinin üzerine basılmamalıdır. Aslan burcunun gölge yönlerinden bir budur. İlgi çekmek için tuhaf davranışlar sergilenebilir. Kibir ve bencilliğin tuzaklarına düşülmemelidir.

Mars'ın açıları bu Yeniayla tetikleyici. Kuzey Ay düğümü, Uranüs, Mars Boğa burcu kavuşumu bir yandan güven, istikrar arayışı; diğer yandan sürpriz, beklenmeyen olayların hayatın içine nüfus etmesidir. Durağan işleri dönüştürecek, alışkanlıkları yıkacaktır. Hızlı bir süreci karşımıza getirecektir.


Aslan- KovaBoğa ve Akrep burçları ve bu burçlarda kişisel gezegenleri olanlar ilişkilerini dönüştürmek, alışkanlıklarını değiştirmek, tutunduğu şeyleri bırakmak gibi temalarla karşı karşıya kalabilirler. Belirsizliklerin sonlanması önce stres yaratabilir, ardından rahat bir nefes aldırabilir.

Gökyüzündeki Aslan sembolikleriyle tavırlarımız daha iddialı, kendimize güvenimiz tam. İlgi çekmek isteyeceğiz, takdir edilmek, onaylanma ihtiyacımız artacak. Dozunda olursa sorun yok. Çocuk ruhumuz yükselebilir, aşkı, romantik etkileri hayatımıza katmak isteyebiliriz. Fiziksel görünümde daha fazla ışıltılı, parlak ve janjanlı nüanslar tercih edebiliriz. Aslan burcu bireysel yaratıcılığı ifade ettiğinden artistik yetenekleri ortaya koymak açısından fırsatlar getirebilir. İş arayanlar için güzel haberler gelebilir. Özgüvenle girişimlerinizi ortaya koyabilirsiniz.

YENiAY HANGİ ETKİLERİ ÖNE ÇIKARTACAK?

Dünyada ve ülkemizde toplumsal olaylar Aslan Yeniayıyla hareketlenecek. Ekonomik kriz kemerleri daha da sıkmayı gerektirebilir. Alım gücü düşebilir. Para piyasalarında dövizin ve altının yükseldiğine şahit olabiliriz. Gıda fiyatlarında zamlarla karşılaşılabilir. Kadınlarla ve çocuklarla ilgili sarsıcı haberler duyulabilir ve toplumda yankı uyandırabilir. Mecliste seslerin yükselmesi, üniversitelerdeki öğrencilerin hak arayışları gündeme gelebilir ve bir liderin ölümü gerçekleşebilir.


Gazetecilerle ilgili nahoş gelişmeler, sanatçılarla ilgili sansasyonel haberler, kayıplar yaşanabilir. Trafik kazalarına karşı dikkat edilmelidir. Sağlıkta boğaz enfeksiyonları, tiroid sorunları, boyun fıtıklarıyla ilgili hassasiyetler artabilir, ani gelişebilecek ameliyatlar meydana gelebilir. Uranüs işin içinde olduğu için kalp ve tansiyon sorunlarına karşı temkinli olmak gerek.

Dilerim gerçekleşmez ancak ülkemizin Venüs'ü sert açı aldığından deprem, yangın ve maden kazaları bu dönemin en belirgin göstergeleri olarak karşımıza çıkıyor.

Yeniayın birkaç gün öncesinde, zihnen ve bedenen sakinleşin, yeni adımlara başlamak için Yeniaydan 3-4 gün sonrasını değerlendirin.

Hayırlar getirmesini dilerim..

18 Temmuz - 11 Ağustos Venüs Yengeç burcunda: Sonuca varmak için aceleye gerek yok İlginizi Çekebilir 18 Temmuz - 11 Ağustos Venüs Yengeç burcunda: Sonuca varmak için aceleye gerek yok 13 Temmuz Oğlak Dolunayı: Kabuk değiştiriyoruz İlginizi Çekebilir 13 Temmuz Oğlak Dolunayı: Kabuk değiştiriyoruz
Loading...