4 Aralık Güneş tutulması: Bir maceranın sonu

4 Aralık’ta Türkiye saatine göre saat 10.44’te Güneş tutulması yaşayacağız. 2021’in son tutulması olmasının yanı sıra son 1.5 yıldır yaşadığımız İkizler-Yay aksındaki tutulmaların sonuncusu gerçekleşecek. Artık önümüzdeki 9 yıl İkizler-Yay burcunda tutulma yaşamayacağız. 2022 Akrep-Boğa hattıyla devam edecek. Ay tutulması gibi Güneş tutulması da ülkemizden gözlemlenemeyecek. Hint okyanusu, Afrika’nın güneyi, Antarktika’dan izlenebilecek.

4 Aralık Güneş tutulması: Bir maceranın sonu

Tutulmalar her zaman belirttiğimiz gibi kadersel etkileri ortaya çıkartır. Her astrolog benzer yorumlarla bu cümleyi sizlerle paylaşır. Nedeni nedir derseniz, insanların hayatındaki en önemli olaylar tutulma zamanı gerçekleşir.

Konuyu sadece bireysel düzlemde almamak gerekir. Çünkü toplumsal meseleler de en az bireysel etkiler kadar güçlü bir şekilde ortaya çıkar. Karmadır. Ektiğini biçmektir temel tanımıyla. Burada iyi kötü yoktur, etki tepki vardır.

Büyük resimde 6 ay boyunca etkilerini gösterir. 4 Aralık Güneş tutulması Güney Ay düğümü tarafında gerçekleşeceği için eski konuların açılması, uzun zamandır kafanızı meşgul eden konuları başlatmak, size hizmet etmeyen konularla vedalaşmak gibi temaları ortaya çıkartacaktır. Düşünce şeklinizin farklılaştığı, inandığımız değerlerin değişmeye başladığı, farkındalığımızın artacağını gösterecektir. Bildiğin ama aslında mutsuz olduğun alışkanlıkları bırakmakla ilgili olacaktır.


Yay burcuyla hayata bakışımız, vizyonumuz, motivasyonumuz ön plandadır. Din, inanç, felsefe konularının yanı sıra akademik, hukuk, üniversite, yurtdışı, yabancılar, deniz ve hava yolculukları Yay burcuyla ilgilidir. Merkür'ün de tutulmaya kavuşum yapması eğitim, seyahatler, ithalat, ticaret alanlarını hareketlenecektir. Bireysel olarak gayrimenkul alım satımları, taşınmak, yer, şehir, ülke değişimleri yaşanabilir. Tutulma an haritasında Oğlak burcunun yükselmesi ayakların yere sağlam basılması gerektiği, anlaşma, sözleşme, imzalar alanında her konu dikkatle ele alınmalı, uzun vadeli ve sakin hareket etmenin önemine vurgu yapacaktır.

Tutulmaya etki eden sabit yıldız Antares bazı toplumlarda halk hareketleri, terör faaliyetleri, fanatik inançlara sahip örgütlerle ilgili olayları ortaya çıkartabilir. Amerika'yı dünyadaki konumu, ekonomisi, itibar kaybetmesi anlamında çok konuşabiliriz.

Salgında rakamların artışı, hava muhalefetleri, hortum ve kasırgalar öne çıkarken, güzel haberse Covid'le ilgili aşı ve ilaçların hızla çıkmaya başlayacağını görebiliriz. Bireysel olarak Yay burcu fanatizm temasını temsil ettiğinden, karşıdaki kişiye kendi doğrunu kabul etme zorunluluğu can sıkıcı olabilir. Ani öfke patlamalarına, tartışmalara dikkat etmek gerek.

3- 12 Aralık arasında doğan Yay
1-10 Mart arasında doğan Balık
4- 13 Eylül arasında doğan Başak
1-10 Haziran arasında doğan İkizler burçları, Güneş tutulmasından daha fazla etkilenecekler.
Gelecek konusunda daha dikkatli ve planlı olmanız gerekebilir. Doğum haritalarınızda 12' ve yakınlarında, yukarıda belirttiğim burçlarda Ay, yükselen ve kişisel gezegenleri olanlar için de aynı etkiler söz konusu olabilir.


TÜRKİYE ETKİLERİ

Ülkemizin 6. evinde meydana gelen tutulma sağlık konuları, hastaneler, yeni tedaviler, hizmet sektörü, işçi, memur hakları, ordu, polis, jandarma konuları öne çıkartacaktır. Ülkelerarası ilişkiler, diplomasi, siyasi konularda önemli gelişmeler yaşanabilir. Askeri hareketlilik, sınırlar, mülteciler konuları gündeme gelirken; ekonomik olarak zam ve fahiş fiyatlar, altının ve dövizin yükselişi, özellikle tarımsal ürünlerde pahalılık yaşanabilir.

Güneş tutulmasının yanı sıra 19 Kasım ‘da meydana gelen Medusa etkili Ay tutulmasının etkileri geçmiş değil.. Önümüzdeki yılın sonuna kadar aynı hat üzerinde yeniden bir tutulma gerçekleşeceği için dünya üzerinde ekonomik süreç sancılı bir şekilde devam edecek.
Negatif etkilerini nasıl minimuma indirelim derseniz meditasyon yapabilir, dua edebilir, yardıma muhtaç olanlara yardım edebilir, yaşlıları ziyaret edebilir, aç olan hayvan dostlarımızı doyurabilirsiniz.

Bir şaman sözüyle bitirmek istedim bu haftaki yazıyı:

Dünya bir sahnedir ve sen sadece bu sahnede rol almış bir aktörsün. Zaman zaman dünya neden bu kadar adaletsiz diye düşünüyorsun, oysaki dünya adaletsiz değil. Dünyada yaşayan herkesin bir rolü var ve bu rol fakir olmayı gerektiriyorsa fakirsin, zengin olmayı gerektiriyorsa zenginsin. İlahi adalet asla şaşmaz, dünyada her şey bir dengededir ve olan olması gerektiği gibidir. Unutma dünyaya geldiğinde bu rolü sana sunulan pek çok rol içinden sen seçtin. Sorgulamayı bırak ve rolünü en iyi şekliyle oyna.

Tutulmanın hayırlar getirmesini dilerim.

Ay tutulması etkileri devam ediyor, Güneş ve Merkür Yay burcuna geçiyor İlginizi Çekebilir Ay tutulması etkileri devam ediyor, Güneş ve Merkür Yay burcuna geçiyor
Loading...