Ağustosun son haftasına dikkat! Mars ve Satürn Antares’in tam üzerinde olacak!

Ağustos'un 22'sinde Mars ve Satürn dört Kraliyet yıldızından biri olan Antares'in tam üzerinde olacak. Mars zaten kötücül bir gezegen... Antares ise savaş, otorite kurmaya çalışmak, yıkıcılık, nükleer konular, yangınlar, ırkçılık anlamlarını taşır. Yani hep büyük felaketlerle ilgilidir. Peki bu süreçte neler olabilir? İşte ayrıntılar...

Ağustosun son haftasına dikkat! Mars ve Satürn Antares’in tam üzerinde olacak!

Öncelikle gökyüzünde dört tane Kraliyet yıldızı var arkadaşlar. Bunlar; Regulus, Antares, Fomalhaut ve son olarak ise Aldebaran’dır.

Bu dört Kraliyet yıldızı, M.Ö 3000’li yıllarda Persler’den gelen kavramlardır. Ve dört Kraliyet yıldızı gökyüzünde dört yönün bekçisidir. Her Kraliyet yıldızı çok güçlü hem pozitif hem de negatif etkileri vardır. Amma velakin Kraliyet yıldızları bir anlaşma ile vaad sunar. Kraliyet yıldızlarının vaadleri şöyle çalışır; sen şöyle şöyle yaparsan sana bunları vaad ediyorum (iyi) ya da şunları yaparsan al aşağı ederim.

Şimdi durup dururken onca astrolojik bilgi, aşk meşk varken neden Kraliyet yıldızlarından bahsediyorum, açıklayayım. Bu dört Kraliyet yıldızının gökyüzünde ya da Zodyak kuşağında bulunduğu dereceler var. Bu dereceler çok önemli çünkü. Kraliyet yıldızları şöyle; Regulus 29 derece Aslan burcunda, Fomalhaut 3 derece Balık burcunda, Aldebaran 9 derece İkizler burcunda ve Antares 9 derece Yay burcunda.

– 29 derece Aslan burcundaki Regulus; kuzey yönünün bekçisi, gözcüsüdür. Anlaşması ise şudur; ego ve gurura yenik düşersen al aşağı ederim. Regulus yıldızı büyük şerefe, üne, havalı ve sükseli makamlara yükselmek demektir. Ama yükselirken ego mego yaparsan yersin tokadıdır.

antares4

– 3 derece Balık burcunda ise Fomalhaut vardır ve Güney’in bekçisi veya gözcüsü olarak bilinir. Elbette bu Kraliyet yıldızının da vaadleri var. 3 derece Balık burcundaki Fomalhaut yıldızı derki, eğer ki hayallerin kumdan kale ise kusura bakma hayatını al aşağı ederim der. Fomalhaut yıldızı mistik güçler, spiritüel uzmanlık, ruhsal liderlik, büyük karizma demektir. Ama aşırı idealizm ile al aşağı edilir.

– Bir diğer Kraliyet yıldızı ise Aldebaran arkadaşlar, 9 derece İkizler burcunda yer almaktadır. Doğu yönünün bekçisi veya gözcüsüdür. 9 derece İkizler burcundaki Aldebaran, çok büyük yüksek zeka ve bu zeka ile toplumda önemli bir kademeye gelmek demektir. Aldebaran’ın da anlaşması şudur; eğer ki fikirler konusunda saplantılı olursan senin o zekan da bir halta yaramaz, al aşağı ederim seni der. Aldebaran, kişinin zekası ile askeri, din, politik, siyasi, medya, yazarlık, eğitim alanında büyük sükse yapması demektir. Ama saplantısız olarak.

– Fakat son yıldızımız olan Antares yıldızı ise son dönemde çok ama çok önemli arkadaşlar, bu kısmı şimdi iyi dinleyin. Antares yıldızı 9 derece Yay burcunda yer almaktadır. Batının gözcüsü veya batının bekçisi olarak bilinir arkadaşlar. Antares yıldızı, Akrep burcunun kalbi olarak da bilinir. Bu yıldızın anlamları ise şudur tam olarak; savaş, otorite kurmaya çalışmak, yıkıcılık, nükleer konular, yangınlar, ırkçılık, dini hoşgörü, insan hakları. Büyük felaketlerle ilgilidir. Antares Kraliyet yıldızının anlaşması ise şöyledir; koparıcı veya savaşçı değil, uzlaştırıcı ol, öfkene yenik düşme, düşersen al aşağı edilirsin. Antares yıldızı, öfkeyle ilgilidir. Öfke ile kalkan zararla oturur sözünü tam olarak bu yıldız ile ilişkilendirebiliriz. Eğer öfke yönetilebilirse büyük muazzam başarı, Kraliyet tahtına oturma (sembolik olarak) çok yükselmek ve başarı. Ve Antares yıldızı boyun ve gözlerle de ilgilidir, bunu da dipnot olarak geçmem gerekiyor.

antares5

Az öncede söylediğim gibi Antares yıldızı 9 derece Yay burcunda tek başına şimdilik uslu uslu durmakta, ama şimdilik. Ağustos’un sonunda astrolojinin iki kötücülü sayılan Mars ve Satürn 9 derece Yay burcunda kavuşacaklar ve birlikte hareket edecekler. Ağustos’un 22’sinde bu iki kötücül Mars ve Satürn Antares’in tam üzerinde olacak arkadaşlar. Etkisi de 20-30 Ağustos arası olacak. Mars zaten başlı başına savaş demek. Satürn koşulların zorlanması, komuta etmek demek bir de üstüne Antares… Ağustos’un son 10 günü bu yüzden biraz kritik arkadaşlar. Fakat her türlü terör faaliyetleri, aşırı davranışlar, patmalar.. vs için!

Antares kelimesi Anti – Ares yani KOÇ karşıtı demektir. Koç burcunun karşıt burcu nedir? Terazi… İşte çıkış noktamız Terazi aslında. Ağustos’un son haftası hem bireysel hayatlarımızda hem de ülkece öfkemize hakim olmak zorundayız! Şart, şart, şart! Peki bu Antares yıldızı etkisi ile ne olabilir? Antares yıldızı boyun ve göz demek… Belki meclisten idam yasası geçebilir. Senaryo 1.

Ya da dünyada birileri nükleer bir deneme yapabilir Mars/Satürn/Antares etkileşiminde. Bizimle alakası olması gerekmiyor illa. Senaryo 2. Antares yıldızı etkisi ile senaryo 3; insanları heyecanlandıracak bir takım toplumsal konular gündeme gelebilir. Antares etkileşimi ile senaryo 4; daha çok teyakkuzda olunması gerekebilir… Kışkırtıcı, provake edici davranışlar söz konusu olabilir. Ya da beklenen, endişe edilen 2. dalga.

antares2

Fakat dediğim gibi aslında çıkış Terazi burcunda. Diplomasi yani köprü yıkmak yerine köprüleri sağlamlaştırmak. Çıkış, kurtuluş Terazi’de… Birlik olmak, öfkelenmemek, adalet, hak, hukuk çerçevesinde hareket etmek, dengeyi bozmak yerine denge sağlamak. Ben Eylül sonu itibari ile suların daha da durulacağı düşüncesindeyim arkadaşlar… Bize düşen ise birlik, beraberlik, kenetlenme, kibarlık. Benim kişisel görüşüm ise şu yönde, teknik bilginin dışına çıkmam gerekirse eğer. Ben çok negatif modda değilim açıkçası. Çünkü Kraliyet yıldızları çift taraflı çalışır diğer yanında büyük ödüller var unutmamak gerek, hem de çok büyük ödüller. Çünkü son dönemde gelişen olaylarla nasıl da insanlar birbirine kenetlendi ve bağlandı gördük, gördüm, yaşadık, yaşıyoruz. Bu çok önemli.

Son bir haftadır sokakta insanlar daha sakin, daha kibar, daha nazik, daha uygar, daha medeni davranışlar içindeler (Terazi). Bu yüzden de Kraliyet yıldızının negatif etkisi yerine ödül alacağımız bir sürece dönüşmesinin daha kuvvetle muhtemel olabileceğini düşünüyorum. Ya da en azından buna inanmaya ihtiyacım var ve buna inanmayı seçiyorum. Bir takım şeyler çok daha güzel olacak inanıyorum.

Birlikle beraberlikle… 

İLGİLİ HABERYönetimde söz sahibi olanlar için önemli gelişmeler kapıda!Yönetimde söz sahibi olanlar için önemli gelişmeler kapıda!