Dünya Süper Dolunay’a kilitlendi…

Yüzde 14 çok daha büyük ve yüzde 30 çok daha parlak... Bugün Boğa burcunun 22. derecesinde meydana gelecek olan Dolunay işte bu nedenle çok özel ve güzel olacak. Peki etkisi 10 gün sürecek olan ve sadece 70 yılda bir görebileceğimiz bu Dolunay bizi nasıl etkileyecek?

Dünya Süper Dolunay’a kilitlendi…

Bugün Boğa burcunun 22. derecesinde bir Dolunay meydana geliyor. 10 gün kadar etkili olacak olan bu Dolunay diğer Dolunay’lardan çok farklı, çok daha önemli ve etkili olacak. Böyle bir Dolunay’ı ancak 70 yılda bir görebiliyoruz. Peki nasıl ve neden?

 

Dolunay zamanı Ay'ın Dünya’ya bu denli yakın olmasından dolayı ‘Süper Ay’ olarak adlandırılmış. Ay’ı bugün 15.00’den itibaren normalde gördüğümüzden yüzde 14 çok daha büyük ve yüzde 30 çok daha parlak bir şekilde göreceğiz. Bence hem çok heyecanlı hem de çok özel! Zira hem 21. yüzyıl içinde bu ilk defa meydana geliyor hem de diğer taraftan bir daha bu denli yakın görünüm ancak 2034 yılında olacak. Yani o zamana kadar kim öle kim kala. Hashtagimiz ise #superdolunay olacak! Şimdi bu Dolunay sürecinin hem bireysel hem de Türkiye haritası üzerinde ne gibi etkileri olabilir, bunlara göz atalım. Dolunay’ımız bir Süper Dolunay olduğundan dolayı etkilerini de aynı şekilde birkaç kat daha güçlü bir şekilde ortaya koyacağını düşünüyorum! Peki bu etkiler neler?

Daha sakin, dingin ve ağırkanlı hareket edebiliriz. Mevcut şartları ve koşulları korumaya odaklı davranabiliriz. Finansal anlamda güvence ihtiyacımız artabilir. Kazançlarımızı arttırmanın yollarını arayabiliriz. Riske atılmak yerine, bize güven veren konular üzerinde çalışmalar yapabiliriz. Kalkıştığımız işleri rahatlıkla bitirebiliriz. Yeşillik, doğa gibi konulara daha düşkün olabiliriz. Küçük şeylerden daha kolay mutlu olabiliriz. Yediğimiz şeyler vücudumuzda daha kolay kilo yapabilir, boğazımıza çok daha fazla düşkün olabiliriz. Rahatlığımız, konforumuz daha önemli olabilir. Daha üretken ve verimli bir süreçteyiz. Bu dönem ortaya koyduğumuz eserler, yaptığımız başlangıçlar daha kalıcı nitelikte olacaktır. Boğa burcunda gerçekleşecek bu Süper Dolunay ile birlikte daha sakin olacak ve adımlarımızı daha dikkatli ve temkinli atmaya çalışacağız. Bu Süper Dolunay zamanı maddi planları, bütçemizi, projelerimizin dayanacağı maddi koşulları gözden geçirmemiz için güzel bir fırsat olacak.

Boğa burcunda gerçekleşecek bu Süper Dolunay ile birlikte daha sakin olacak ve adımlarımızı daha dikkatli ve temkinli atmaya çalışacağız. Bu Süper Dolunay zamanı maddi planları, bütçemizi, projelerimizin dayanacağı maddi koşulları gözden geçirmemiz için güzel bir fırsat olacak.

Temel anlamda, güvenlik arayışı içinde olacağız. Kendimizi bazen karmaşa içinden çıkma ve rahat ettiğimiz alanlara kaçma eğilimi içinde hissedeceğiz. Kısacası Boğa burcunun tembelliğe yatkın ve rahatına düşkün doğası biraz durup, yorgunluk atmak isteyeceğimiz bir ruh hali yaratabilir. Bu Dolunay dengeli ve tutarlı davranmamız gerektiğini hissedeceğiz. Bunu başarabilmek için gerekli olan enerjiler de gökyüzünde mevcut. Güneş ve Ay'ın Boğa burcunda oldukça yakın bir şekilde bir araya geldiği bu Süper Dolunay döneminde; maddi ve manevi anlamda değer verdiklerimizin neler olduğunu tekrar gözden geçirip, sahip olduklarımızın varlığından mutlu olup maddi hırslara kapılmadan, katı bir tutum takınmadan, benliğimizi bencillikten arındırıp, tutkularımızın kontrolden çıkmasına engel olmalıyız.

AY UNUKALHAİ SABİT YILDIZIYLA BİRLİKTE…

Bu Süper Dolunay sürecinde Ay, Unukalhai sabit yıldızı ile birlikte olacak. Bu yıldız Mars ve Satürn karakterinde bir yıldız olup genel olarak bilge olmak, bilgeliğe ve bilgiye ulaşmak, bir yeteneği mesleğe dönüştürmek ve para kazanmak, yeni bir meslek edinmek için çalışmalara başlamak, iradenin zayıflaması, herhangi bir konuya hilenin karışması ve de zehirlenme tehlikelerinin ortaya çıkmasına işaret etmekte. Bu Süper Dolunay haftasında bir konuda uzmanlaşmak adına yola çıkabilirsiniz. Kendinize yeni meslek alanları keşfedebilir, bu alanlarla ilgili eğitim konularını araştırabilirsiniz. Yalnız irade gerektiren konularda ne yazık ki çok pozitif bir etkisi yok. Bağımlılıklardan kurtulmak, irade gücü gerektiren işlerde başarı yakalamak ne yazık ki birazcık zor. Girişeceğiniz her türlü konuyu, imza gerektiren konuları iki defa düşünmek, iki defa okumakta fayda var. Bir hile, veya yalan dolanla karşılaşma potansiyelimiz birazcık yüksek!

Tam da bu Dolunay sürecinde yediklerinize, içtiklerinize biraz daha dikkat edin! Evinizde kullandığınız ürünlerin son kullanımlarının geçmemiş olmasına özen gösterin. Kullanacağınız ilaçların son tüketim tarihlerini bir daha kontrol edin. Zira bu Dolunay sürecinde zehirlenme vakalarında artışlar olmasını bekleyebiliriz. Birileri birilerini zehirle öldürmek isteyebilir. Tam da bu Süper Dolunay haftasında aşırı yağışlardan dolayı su baskınları, su taşmaları, sel olayları veya sularla ilgili problemler meydana gelebilir.

Süper Dolunay zamanı Güneş'in Şiron ile olan kontağı, yaratıcılık seviyemizin yükseleceğine işaret etmekte. Kendimize harika bir disiplinle yeni amaçlar belirleyebiliriz. Fakat diğer taraftan kimliğimizi, egolarımızı yaralayan konuları iyileştirmek, şifalandırmak için de oldukça destekleyici olacaktır.

Süper Dolunay zamanı Güneş'in Şiron ile olan kontağı, yaratıcılık seviyemizin yükseleceğine işaret etmekte. Kendimize harika bir disiplinle yeni amaçlar belirleyebiliriz. Fakat diğer taraftan kimliğimizi, egolarımızı yaralayan konuları iyileştirmek, şifalandırmak için de oldukça destekleyici olacaktır.

TÜRKİYE AÇISINDAN SÜPER DOLUNAY’IN ETKİLERİ

Bu Süper Dolunay Türkiye haritasında 11. evine denk düşmektedir. Dünya astrolojisine göre 11. ev; borsa, kâr, işletme, emtia borsası, kanun yapıcılar, şehir meclisi, insanların isteği, parlamento, ulusal servet, siyasi partiler, toplumsal gruplar, borsa ve hazine demektir. Demek ki Süper Dolunay ülkenin daha çok para ile ilişkilerine etki edecek ve parasal meseleler, parasal konular gündemde olacak. Dolunay haftasında Unukalhai yıldızının etkin olması, sanırım ekonomik olarak bizlere pek de hayırlı haberler vermemekte. Para piyasalarında, borsada karışıklıklar, bir takım hileli durumlarında olabileceğine işaret etmekte. Parasal konularda gerginlikler, ekonomik zorlanma, rüşvet, kara para, partiler için ayrılan ödenekler ve borsada dönebilecek oyunlar, spekülasyonların yoğun olacağı bir 10 günlük dönemi göstermekte bizlere.

Türkiye haritasında Jüpiter ile yapacağı sert kontak, ekonomideki zararlı süreci çok daha fazla büyütebileceği gibi, finansal konularda risk almak için de pek uygun bir dönemden geçmediğimize işaret etmekte. Özellikle Jüpiter ile olan sert kontak, vergi oranlarının artması, din, seyahatler, yolculuklar ve eğitim gibi konularda da stresli gelişmelerin olabileceğine işaret etmektedir.

Dinçer GÜNER

İLGİLİ HABERMerkür Yay burcunda zararlı pozisyonda olacak!Merkür Yay burcunda zararlı pozisyonda olacak!

İLGİLİ HABERInstagram kullanıcılarından Süper Ay fotoğraflarıInstagram kullanıcılarından Süper Ay fotoğrafları