Bu hafta kafalar iyice karışacak

Gökyüzü oldukça hareketli olacak bu hafta. Güneş/Satürn etkileşecek, Merkür Balık burcuna, Mars Yay burcuna geçecek. Peki ne yapmalı ne yapmamalı?

Bu hafta kafalar iyice karışacak

Gökyüzü oldukça hareketli olacak bu hafta. Güneş/Satürn etkileşimi ile başlıyoruz. Hafta ortası itibarıyla da Merkür'ün Balık burcuna geçişini yavaştan hissetmeye başlayacağız. Hafta sonuna geldiğimizde ise Mars artık Yay burcuna geçiş yapmış olacak…

Güneş-Satürn etkileşimi ile güçlü erkek figürleri, patron, baba veya otoriter kişilerle çatışma, pürüz yaşanabilir. Çoğunlukla yapmaktan hoşlanmadığınız işler veya sorumluluklar sırtınıza biner ve siz yapmamak gibi lükse sahip olamazsınız. Bir işi yaparken sizi engelleyen veya size karşı çıkan birtakım engeller veya gecikmeler ortaya çıkabilir. Merkür'ün Balık burcuna geçişi ile de sezgisel yanınızın artacağı, hayal gücünüzün, rüyalarınızın, duygusallık ve romantizmin güçlü olacağı, evrensel bilince, kolektif sevgiye açık, inançların spritüal ve manevi konuların ön planda olacağı bir süreç olacak.

Bu dönemde biraz unutkan ve zihnimiz dağınık olabilir. İç dünyanıza dönebilir, yoga, meditasyon yapabilir, manevi yanınızı besleyebilirsiniz. Çakralar, reiki, regresyon, spritüal şifalandırma, su ve ses terapileri ile rahatlama yapabilirsiniz. Rüyalarınız zengin olabileceği için bu dönemde bilinçaltınıza yönelik ipuçları elde edebilirsiniz.

Çakralar, reiki, regresyon, spritüal şifalandırma, su ve ses terapileri ile rahatlama yapabilirsiniz. Rüyalarınız zengin olabileceği için bu dönemde bilinçaltınıza yönelik ipuçları elde edebilirsiniz.

TUTULMALAR BAŞLIYOR 

Mart ayı bir nevi tutulma ayı olacak. Önce 9 Mart'ta Balık burcunda bir Güneş tutulması akabinde ise 23 Mart'ta Terazi burcunda Ay tutulması. Bu tutulmalara ilişkin detaylı yazıları hazırlayacağım. Ama öncelikle tutulmalarla ilgili genel bilgi vereyim sizlere… Öncelikle tutulmalar dediğimiz astrolojik anlamda hangi aşamada gerçekleşir bundan bahsetmek istiyorum. Tutulmalar o sene Kuzey ve Güney Ay düğümleri (bu düğümler karmik düğümlerdir, kaderde ne varsa onu gösterirler ve karmik planınızda, yaşamınızda kaçamayacağınız durumlara işaret ederler) tutulmalarda o burçlarda gerçekleşir.

Tutulmaların cinsi ise (tam tutulma, parçalı, gölgeli v.b.) Güneş'in ve Ay'ın kuzey ve güney Ay düğümlerine derecesel uzaklıklarına göre isimlenirler.

TUTULMA İÇİN ŞARTLAR OLUŞMALI

Tutulmaların cinsi ise (tam tutulma, parçalı, gölgeli v.b.) Güneş'in ve Ay'ın Kuzey ve Güney Ay Düğümleri’ne derecesel uzaklıklarına göre isimlenirler. Mesela mesafe 0-9 derece arasında ise tam tutulma, 9-15 derece arasında ise parçalı tutulma v.b.
Tutulmaların neden olabileceği biz astrologların öngördüğü olası etkileri için eğer zemin uygun ise evet o anlarda da ortaya çıkabilir ama şartlar müsait değil ise şartlar oluştuktan sonra ortaya çıkacaktır. En basitinden şöyle düşünelim: Vücudunuza bir mikrop girdiğinde anında hasta olmazsınız, hastalığın bile bir süreci vardır. Önce vücudunuza yerleşir, uygun noktalar için çalışmalara başlar, sonra hastalığın belirtilerini çıkartır ortaya, sonra bir bakmışsınız hasta olmuşsunuz.

Kişisel haritalarınızda tutulma önemli noktalara temas etti ise sizler tutulmaların etkilerini çok daha derinden ve hızlı hissedebilirsiniz ama haritalarınızda bu tutulma önemli noktalarda değil ise veya herhangi bir gezegeninizi tetiklemediyse belki hiç hissetmezsiniz bile.

Ama sizin vücudunuz hasta olmaya elverişli bir yapıda ise direnci düşük ise hassas ise daha hızlı hasta olabilirsiniz. İşte tutulmaların da etkisi aslında aynı buna benzer. Eğer kişisel haritalarınızda tutulma önemli noktalara temas etti ise sizler tutulmaların etkilerini çok daha derinden ve hızlı hissedebilirsiniz ama haritalarınızda bu tutulma önemli noktalarda değil ise veya herhangi bir gezegeninizi tetiklemediyse belki hiç hissetmezsiniz bile.

HANGİ YAPIDA, HANGİ BURÇTA…

Tutulmaların etkilerinin ortaya çıkış zamanı ile ilgili önemli bir diğer faktör ise tutulmanın hangi yapıda bir burçta ortaya çıktığıdır. Öncü mü, sabit mi, değişken mi ve hangi grupta olduğu önemlidir. Mesela öncü burçta olan tutulmaların etkilerini çok daha hızlı ve net olarak görebilirken özellikle zaman bazında birkaç hafta veya aya tekabül ederken sabit burçlarda olan tutulmaların etkilerini yıllara yayılarak hissedebilir, gözlemleyebilir ve yaşayabiliriz. Gökyüzünde milyarlarca gizli kapı bulunmaktadır ve bu tutulmalar o kapıları aralama ve o kapıların ardındakileri dışarı çıkarabilmesi için o kapıları aralarlar. Az önce bahsettiğim faktörler de bu tutulmaların hangi zaman aralıklarında veya ne hızla etkileyeceklerini gösterirler.

Sevgiler

Loading...