Reklamsız Sözcü

Burçlar ve psikolojik rahatsızlıkları

1 Astroloji ile sadece fiziksel göstergeleri değil, karma-kader gibi konuların yanı sıra kişilerin doğum haritası üzerinden ne gibi psikolojik rahatsızlıkları olabileceğini, nelere eğilimli olabileceklerini de tespit edebiliyoruz. Psikoloji dediğimiz zaman ise ilk önce kontrol edilmesi gereken şey haritamızda elementlerimizin nasıl bir dağılım gösterdiği. Yani; Ateş - Hava - Toprak ve Su'yun.
2 Element olarak ATEŞ elementi çok olan haritalarda, dürtü kontrol bozukluğu, hipermani, narsist kişilik bozukluğu görülebilmektedir. Keza SU elementiniz çok baskınsa; çekingenlik, fazlaca hassasiyet, şizofrenik eğilimler görülebilir. TOPRAK elementiniz çok baskın ise; sınır kişilik bozukluğu, aşırı kontrolcü, obsesif kompülsif kişilik bozukluğu, anksiyete, depresyon görülebilir.
3 HAVA elementi baskın ise; Hiperaktivite, dikkat bozukluğu, bağımlı kişilik bozukluğu, kimlik krizi gibi durumlar ortaya çıkabilir. Bir diğer adım ise, doğum haritamızda yer alan AY ve AY’ın hangi burçta ve hangi açılar altında olduğudur. Sert etkiler alan AY (Mars-Satürn-Plüton-Uranüs-Neptün’den) kişinin duygu dünyasının kalitesini ister istemez bozmaktadır.
4 Bir diğer psikolojik gösterge ise doğum haritalarına 12. Ev'dir. Çünkü 12. Ev bilinçaltı, psikoloji, kişinin psikolojik olarak zorlandığı konular, fark etmeden bilinçaltı derinliklerine ittiği konuları gösterir. Burçların eşleştikleri psikolojik rahatsızlıklardan bir kaçını sıraladım. Listeyi burcunuza ve Ay burcunuza göre değerlendirebilirsiniz. Astrolojiye 1 adım daha ilgisi ve bilgisi olanlar ise 12. Ev'inin başladığı burca da dikkat kesilebilir. İşte burçlar ve rahatsızlıkları...
5 Koç - Yöneticisi MARS: Dürtü kontrol bozukluğu, öfke yönetimi sorunu, antisosyal kişilik bozukluğu.
6 Boğa - Yöneticisi Venüs: Sınır kişilik bozukluğu.
7 İkizler - Yöneticisi Merkür: Hiperaktivite ve dikkat eksikliği.
8 Yengeç - Yöneticisi AY: Çekingen kişilik bozukluğu ve histerik kişilik bozukluğu.
9 Aslan - Yöneticisi Güneş: Narsistik kişilik bozukluğu.
10 Başak - Yöneticisi Merkür: Obsesif kompulsif kişilik bozukluğu.
11 Terazi - Yöneticisi Venüs: Bağımlı kişilik bozukluğu.
12 Akrep - Yöneticisi Mars ve Plüton: Paranoid kişilik bozukluğu.
13 Yay - Yöneticisi Jüpiter: Hipermani.
14 Oğlak - Yöneticisi Satürn: Anksiyete bozukluğu ve depresyon.
15 Kova - Yöneticisi Satürn ve Uranüs: Kimlik krizi ve şizoid kişilik bozukluğu.
16 Balık - Yöneticisi Jüpiter ve Neptün: Şizofreni.