Sözcü Plus Giriş
GALERİ Burcunuz neleri sembolize ediyor? 28 Ağustos 2020 11:17
1 Merhaba herkese! Astroloji; evreni, tabiatı, varoluşu, insanı ve olayları anlamamıza yardımcı olan evrensel bir dildir. Bu hafta da size, astrolojide kullandığımız burçların karakter özellikleri dışında neleri sembolize ettiklerinden bahsetmek istedim. Özellikle bu sembolizmler “Horary Astroloji” de kullanılır.
2 Koç: Kumlu ve tepelik yerler, ıssız alanlar, alet edavat bulunan yerler, demir, ütü, ısının ve sıcaklığın olduğu yerler, ocaklar, sobalar, bacalar, fırınlar, cam işçiliği, silah ve patlayıcı aletlerin yanı, dam, tavan, alçı, çatı ve çatı kaplamaları. Yönü: Doğu Rengi: Kırmızı ve beyaz.
3 Boğa: Mahzenler, şarap mahzenleri, alt kat odalar, bağ, bahçe, besleme, yedirme ve içirme ile ilgili yerler, kasalar ve değerli eşyaların saklandığı yerler, çayırlar, dolaplar, gardıroplar, çalılıklar, çiftlik alanları, alçak tavanlı mekanlar, seramik döşeli yerler. Yönü: Güneydoğu Renk: Sarımsı beyaz, ekru ve krem rengi.
4 İkizler: Çalışma masası, çalışma odası, ulaşım araçları, kitaplıklar, okullar, kütüphaneler, konteynerlar, depolar, üst kat odalar, çekmeceler, dosya dolapları, küçük ev aletleri çevresi, mutfak dolapları, sandıklar, eşyaların üst tarafı, ölçü aletleri, arabaların bagajı, garajlar, kitap ve kağıtların arası, havadar mekanlar. Yönü: Güneybatı Renk: Kırmızı, turuncu ve sarı.
5 Yengeç: Denizler ve okyanuslar, gemiler, deniz kenarı yerler, içme sularının olduğu yerler, kuyular, su boruları, lavabo ve çeşmeler, mezarlık, antikalar, tarihi binalar ve yapılar, müzayedeler, Yönü: Kuzey Renk: Yeşil
6 Aslan: Parklar ve ormanlar, korular, av alanları, yağmur ormanları, vahşi doğa, lunapark ve eğlence mekanları, çocuk odaları, hobi odaları, tiyatrolar, sinema, konser alanları, opera binaları, kaleler, malikaneler, müzeler, sanat galerileri, balkonlar, localar, teraslar, şömineler, ocaklar, fırınlar. Yön: Kuzeydoğu Renk: Kırmızı ve Yeşil.
7 Başak: Cepler, kutu içleri, süt ürünleri ve yiyeceklerin konduğu yerler, kiler, ambar, buzdolabı, çekmeceler, dosya dolapları, gardroplar, ofis, çalışma masası, hasta odaları, ecza dolabı, hobi yerleri. Yön: Güneydoğu Renk: Siyah, kırçıllı ve puantiyeli kumaşlar.
8 Terazi: Çatı katı, dağ tepeleri, taşlı topraklı yollar, açık alanlar, eşyaların üst kısmı, süs eşyaları, dekoratif eşyaların olduğu yerler, makyaj masası, raflar, tavana yakın yerler, Venüsyen yerler. Yönü: Batı Renk: Siyah, koyu kırmızı, taba rengi ve pastel renkler.
9 Akrep: Çöplükler, bataklıklar, karanlık ve nemli yerler, su tesisatına yakın yerler, sel basmaya müsait yerler, küflü yerler, yer altı, yer altı tünelleri, gizli çekmeceler, derin ve girilmesi zor yerler, mağaralar, dehlizler. Renk: Siyah, koyu renkler ve bordo kırmızı.
10 Yay: Dağlar, ağaçlık yerler, tepeler, ferah mekanlar, üst kat odalar, şömineler, ibadet yerleri, kutsal mekanlar, spor yapılan yerler, üniversiteler, eğitim yapılan yerler kitapların olduğu yerler, arabalar. Renk: Sarı, mor, parlak yeşil ve parlak kırmızı.
11 Oğlak: Karanlık ve ıssız yerler, çalılıklar, dikenli yerler, kötü kokan yerler, kütük ve kereste alanları taş ocağı, tarlalar, çiftlikler, hayvan derisi çıkarılan yerler, mahzenler, kuytu yerler, iş hanları, fabrikalar, ofisler, çalışma alanları. Yönü: Güney Renk: Siyah ve koyu renkler, griler, koyu kahve, taba rengi.
12 Kova: Taş ocakları, taş kaplı yerler, derslikler, tepeler, yokuşlar, bağ evleri, zeytinlikler, saçaklar, pencere pervazı, pencereye yakın yerler, bilgisayara yakın yerler, modern binalar, hava limanları, uçaklar, jakuzi veya spa alanları, balkonlar, teraslar, klimalar, rüzgar alan yerler, elektronik aletlerin olduğu yerler Yön: Kuzeybatı. Renk: Mavi ve tonları, metalik renkler, metal rengi, parlak renkler.
13 Balık: Sahiller, göller, havuzlar, su ve deniz kenarı yerler, akvaryumlar, su pompaları, depolar ve kuyular, dini mekanlar, kimyasalların petrol ve benzinin bulunduğu yerler, eczanelerin, tekellerin, hastanelerin çevresi, sakin ve inziva yerler, izole alanlar, yardım kuruluşları, anestezi yapılan yerler, sinema salonları, fotoğrafçı, alçak tavanlı odalar, atölyeler, adak adanan yerler, türbeler, nemli yerler, meyhanaler. Yön: Kuzeybatı Renk: Deniz renkleri ve parlak beyaz.