DiCaprio Oscar’ı nasıl aldı?

Leonardo Di Caprio dün akşam şeytanın bacağını kırdı hem de çok iddialı olmayan bir yapımla. Peki Oscar'ın Di Caprio'ya verilmesine ne neden oldu?

DiCaprio Oscar’ı nasıl aldı?

Yakışıklı oyuncu Leonardo DiCaprio dün akşam şeytanın bacağını kırdı. Törenlere birkaç saat kala söyledim ve Twitter’dan paylaştım; Leonardo’nun Oscar’ı alacağı kesindi. Çünkü Balık tutulması Leonardo’nun 6. Evi’ne düşüyor. 2. Ev’deki Güneş ve Venüs’le iyi kontaklar var. Peki doğum haritası başka neler söylüyor. 

Yıldızının parlamaya başladığı yıllardan bu yana oldukça başarılı filmlerde rol alan ve bir türlü Oscar'ı alamayan hatta bu durum nedeniyle dünya genelinde alay konusu olmaya bile başlayan DiCaprio, son filmi Revenant'ta, ayı ile geçen mücadele sahnesiyle de şaka konusu olmaktan kurtulamadı. Oscar'ın ayıya verilme ihtimalinin Leonardo'ya verilme ihtimalinden daha yüksek olduğuna dair envai çeşit geyikler döndü.

Törenlere birkaç saat kala söyledim ve Twitter'dan paylaştım; Leonardo'nun Oscar'ı alacağı kesindi. Çünkü Balık tutulması Leonardo'nun 6. Evi'ne düşüyor.

Leonardo DiCaprio'nun doğum haritası verileri olduğu için elimde, dün gece törenin başladığı sıralarda doğum haritasını açtım ve Twitter’da artık bu sene oscarı Leonardo alır diye yazmıştım. Peki nasıl? Ve Leonardo'nun neden kariyer hayatında bu ödülün geciktiğine dairde işaretler nelerdi gelin bir bakalım…

Leonardo DiCaprio; Akrep burcu yükselen burcu ise Terazi. Haritasında hem Ay hem Pluto, hem Merkür hem Uranüs Terazi burcunda. Terazi astrolojide, güzellik, estetik, ilişkiler, denge, adalet gibi kavramlarla sembolize edilir. People dergisi Leonardo'ya dünyanın en güzel 50 insanı listesinde yer verdi. Ona bu listeye girmesine yardımcı olan, Terazi burcundaki gezegen yoğunluğu olmuştur.

Leonardo Di Caprio; Akrep burcu yükselen burcu ise Terazi. Haritasında hem Ay hem Pluto, hem Merkür hem Uranüs Terazi burcunda.

Doğum haritasında hem Güneş hem Mars hem Venüs Akrep burcunda ve 2. Evi’nde yer almaktadır. Bu göstergeler aslında Leonardo'nun ne kadar hırslı ve azimli olduğunu gösteren işaret olduğu gibi bu hırsı sadece başarı değil, maddi konularda da aynı şekilde hırslı olduğuna işaret eder. Yaşamdaki benzini “ Sahip olmak ve Kazanmak” üzerine kurulu. Güneş'i de 18 Derece Akrep burcunda yer almakta. Kariyer evinde Yengeç burcunda 18. derecesinde Satürn bulunmakta. Satürn malum, kısıtlayan, engelleyen, zorlu deneyimler yaşatan ama olgunlaştıran, büyüten adeta bir baş öğretmen.

Satürn Yengeç burcunda zararlı yerleşimde. Zaten daha 1 yaşında iken annesi ve babasının ayrılması haritasındaki Satürn'ün zararlı yerleşim hikayesidir.

Satürn Yengeç burcunda zararlı yerleşimde. Zaten daha 1 yaşında iken annesi ve babasının ayrılması haritasındaki Satürn'ün zararlı yerleşim hikayesidir. Fakat Satürn'ün olduğu yer hayat boyu bizim en çok çalışacağımız, en çok gayret ve çaba göstereceğimiz alandır. 10. Evi’nde yer alan Satürn, DiCaprio'yu kariyer konularında hayat boyu bitmek bilmeyen bir çaba ile çalışmak zorunda olacağını, hayatının en büyük engel, korku, endişe edeceği konularının yine prestij kazanmak, kariyer konuları olacağını gösteriyor.

Satürn'ün 2. Evi'nde yer alan hem Güneş hem de Venüs ile kurduğu kontak hem de 6. Evi'ndeki Jüpiter ile kurduğu olumlu kontaklar sayesinde eşşekler gibi çalışıp günün birinde hem maddi hem kariyer konusunda istediğini elde edeceğini göstermekte.

Normalde burada zararlı yerleşimde olan Satürn kişiye kolay kolay bir başarı vermez. Fakat Satürn'ün 2. Evi’nde yer alan hem Güneş hem de Venüs ile kurduğu kontak hem de 6. Evi’ndeki Jüpiter ile kurduğu olumlu kontaklar sayesinde eşşekler gibi çalışıp günün birinde hem maddi hem kariyer konusunda istediğini elde edeceğini göstermekte. Fakat 10. Ev’deki Satürn iş ve kariyer konusunda adamın anasını ağlatır açıkçası. Sürekli bir prestij ve başarı kaybı korkusu ile kişiyi her zaman çok daha fazla çalışmaya iten bir güç ile çalışır.

10. Ev'deki Satürn iş ve kariyer konusunda adamın anasını ağlatır açıkçası. Sürekli bir prestij ve başarı kaybı korkusu ile kişiyi her zaman çok daha fazla çalışmaya iten bir güç ile çalışır.

Yani sanmayın ki Oscar'ıda aldı “Ohh bitti” onun için… Asıl sınavı şimdi başlıyor aslında, çünkü kazandığı her ödül kazandığı her prestij onun kaybetme korkusunu da aynı şekilde beslemekte.

Gelelim bu seneye… İşte bu sene hem Terazi hem de Balık burcunda Güneş ve Ay tutulmaları meydana gelecek Mart ayında. İlk tutulma 18 derece Balık burcunda ki Güneş Tutulması olacak 9 Mart’ta. Tutulmanın etkileri genel olarak tutulmanın gerçekleştiği gün itibari ile en güçlü etkilerini (+ / – 1 ay) içinde gözlemlemeye başlarız. Tutulmanın gerçekleştiği derece 18 derece Balık. Di Caprio'nun haritasında ise hem güneş hem Satürn 18 derecelerde yerleşmişti Yengeç ve Akrep burçlarına. Ve tutulma haritasında “Büyük Su Üçgeni” özel bir açı kalıbı oluşturmakta. İşte bu oluşan özel açı kalıbı ile bu sene en iyi erkek oyuncu Oscar ödülünü almasına da yardımcı oldu.

Kıssadan hisse, doğum haritalarınızdaki Satürn'den bu kadar korkmayın en kötü yerleşimde olduğu hallerde bile. Evet orası en gergin ve zorlayıcı temaları getirse bile hayatınıza, diğer yandan eğer ki disiplinli bir şekilde çalışılırsa size başarının yolunu da gösterir.

İyi haftalar diliyorum…

Loading...