Güneş Boğa burcunda: Gelsin paracıklar

Güneş bu hafta itibari ile Boğa burcuna geçiş yapacak. 21 Mayıs'a kadar bu burçta seyahat edecek. Koç burcuyla canlanan doğa, Boğa burcuyla birlikte artık en verimli dönemine geçiş yapıyor. Maddi anlamda oldukça yetenekli olacağınız bir döneme giriş yapıyorsunuz.

Güneş Boğa burcunda: Gelsin paracıklar

Güneş bu hafta itibari ile Koç burcundaki seyahatini sona erdirip Boğa burcuna geçiş yapacak. 21 Mayıs’a kadar bu burçta seyahat edecek. Koç burcuyla canlanan doğa, Boğa burcuyla birlikte artık en verimli dönemine geçiş yapıyor.

Koç burcunun hareketli, hızlı ve atak enerjilerinden sonra Boğa burcunun sakin ve ağırdan alan, istikrarlı havasına geçiş yapınca hayatın ve baharın güzelliklerinden zevk almak için durmak dinlenmek isteriz. Doğanın canlandığı çiçeklerin rengarenk açtığı bu dönemde siz de kendinizi mümkün olduğunca dış mekanlara, kırlara, bahçelere, parklara atın. Yaza hazırlanmak adına kendinize bakım yapmaya, fazla kilolara dikkat etmeye başlayabilirsiniz. Zira Boğa burcu Zodyak’ın en gurme ve gastronomik zevkler ile haşır neşir olan burcudur. Bu dönemde yeme, içme, pişirme, yemekli toplantılara gitme, tatlı pasta tüketimi artar. İş ve özel hayatınızda daha fazla güven bulmak, istikrara, denge ve huzura kavuşma arzusu duyarsınız. Boğa maddi alanda oldukça yeteneklidir, risk almaktan uzak duran sağlam ve ileriye dönük düşünen yatırımlar yapmayı temsil eder, birikimleri değerlendirmek tam Boğa burcuna özgü bir tutumdur. Bu süreçte muhafazakar, inatçı, değişimden hoşlanmayan, kararlı ve sahiplenici kişilerle karşılaşabilirsiniz, size kol kanat geren birileri hoşunuza gidebilir.

Boğa hayatın keyfini çıkarmaktır. Dolayısıyla siz de beş duyu organınızı mutlu edecek şeylerle meşgul olun, dinlenin, kendinizi şımartın! Ancak besinlerinize dikkat edin, aşırı yağlı, tuzlu ve şekerli yiyeceklerden uzak durun. Doğayla baş başa kalmaktan yeşilliklerle iç içe olmaktan zevk alacağınız bu süreçte aynı oranda tensel zevklere de zaman ayırınız, parfümler, kokular, masaj ve teninize yumuşak dokunuşlar sizi rahatlatıp stresini atıp mutlu edecektir. Çiçek yetiştirmek, bahçeye sahip olmak ve ekip dikmekle uğraşabilirsiniz. Sakınmak gereken nokta ise aşırı rahata düşkünlük gösterip tembelleşip, hantallaşmak olabilir. Vücutta sırt ve boyun bölgesi hassas yerleridir, boğaz çevresi ve ses telleri ile ilgili rahatsızlıklara yakalanabilirler. Boyun ve gırtlak bölgenize de özen gösterin. Soğuk algınlığı, tutulma, ses kısıklığı ortaya çıkabilir.

Bu dönem değişimlerin değil, aksine istikrarın dönemidir. Yeni bir şeyler deneyimlemek, yeniliklere adım atmak yerine elinizdekilerin kıymetini bilin. Yani uzun lafın kısası şu an olduğunuzdan daha iyi olmayacak hiç bir şey… Ne işinizi, ne evinizi ne de sevgilinizi değiştirin.

Aşkta cesur olan kazanır İlginizi Çekebilir Aşkta cesur olan kazanır