Güneş tutulması etkileri devam, Merkür-Neptün Karesi yolda..

Geçtiğimiz hafta gerek dünyada, gerek ülkemizde, gerekse kişisel hayatlarımızda meydana gelebilecek olası etkilerini ele aldığım Güneş tutulmasına, bu hafta “Dünyada neler yaşandı?” başlığıyla devam etmek istiyorum. 2021’e veda ederken önümüzdeki 6 aya ciddi oranda etki edecek Güneş tutulması 2022’nin ana hatlarını ortaya çıkartıyor.

Güneş tutulması etkileri devam, Merkür-Neptün Karesi yolda..

152 saros döngüsüne ait Yay burcundaki Tutulmanın gerçekleştiği bir önceki tarih 23 Kasım 2003.. Bu minvalde 23 Kasım 2003-1 Haziran 2004 arasında kişisel yaşamınızda meydana gelen olaylar, aynı olmasa da benzer konuların altını çizebilir.

Dünyada bu dönemde yaşanmış terör faaliyetlerine, saldırılara, uçak kazaları ve toprak hareketlerine dikkat çekmek gerekiyor. Yay burcundaki bir tutulma din konusunu, din temalı terör saldırılarını mercek altına alacak diyebiliriz. Büyükbaş hayvanlardan meydana gelebilecek salgın hastalıklar, hörgüçlü hayvanların ölümleri ortaya çıkarken, et ve et ürünleriyle ilgili nahoş durumlar yaşayabiliriz. Sudan gelebilecek rahatsızlıklar, sıvılardan gelen zehirlenmeler, tren kazaları, büyük uçak kazaları ve yangınlar Güneş tutulmasıyla önem taşıyacak diğer konular arasında.

AYNI DÖNGÜNÜN YAŞANDIĞI 2003-2004 YILLARI ARASINDA YAŞANMIŞ ÖNEMLİ OLAYLARI AŞAĞIDA SİZLER İÇİN DERLEDİM…

Liderlerin değişimi, liderlerin güç savaşları ortaya çıkarken, 24 Aralık 2021'de 3.kez gerçekleşecek Uranüs-Satürn karesi, halkın isyanını, halkın sokaklara dökülmesini, çeşitli eylemleri, kitle ölümlerini, bir suikastin ve bir liderin kaybını ortaya çıkartabilir. Global anlamda ekonomik krizin tırmanacağı, açlık, yoksulluk, aşırı pahalılıkla gelen mutsuzluk ve buna bağlı, toplumda seslerin yükselmesi söz konusu olabilir.

Yay burcu yeni çevrelere girmek, yeni dostluklar, kendinizle ilgili hedef ve yenilikleri ortaya çıkartırken, bazı dostlarla yol ayrımlarını mümkün kılabilir. Sağlıkta özellikle önümüzdeki 6 ay kemikler, bel, diş ve dizlerle ilgili sorunlara, karaciğerde yağlanmaya dikkat etmek gerekiyor.


Türkiye'nin sağlık alanı tetiklenirken, işçi, memur hakları, sendikalar, TSK önümüzdeki 6 ay önem taşıyacaktır. Ordu, polis, sınırlarda hareketlilik, dünyada etkili olduğu gibi ülkemizde de yükselen ekonomik kriz kaotik sonuçlar doğurabilir. Satürn'ün 8.ev yolculuğuyla bankalarda sorunlar, şirket iflasları, iflasa bağlı intiharlar ve kadınlara yönelik cinayetler artabilir.

24 Aralık Uranüs-Satürn karesi, geçtiğimiz Ay tutulması ve 19 Aralık'ta başlayacak Venüs retrosuyla siz değerli okurlara yineleyeceğim konu masraflara dikkat etmeniz, riskli harcamalardan, riskli yatırımlardan kaçınmanız, boyu aşan borçlara girmemeniz olacaktır.

ÖNÜMÜZDEKİ 10 GÜNE DİKKAT!!

Aralık ayına hızlı başlıyoruz. Tutulmayla birlikte önemli gökyüzü hareketlerine tanıklık edeceğiz. Merkür ve Güneş'in önümüzdeki 10 gün Neptün'le kare açısı, kararsızlıkları, belirsizlikleri, puslu görünümleri meydana getirebilir.

Kendinizi yorgun ve konsantrasyon sıkıntısı içinde bulabilirsiniz. Bu dönemde yapacağınız maddi anlaşmalara, atacağınız imzalara, borç-alacak konularına temkinli yaklaşın. Borç almayın, vermeyin, tutamayacağınız sözlerden sakının. Dolandırılma, kanma ve kandırılma konuları bu açıyla zirve yapar. Tüm internet alışverişlerinize dikkat edin, kart bilgilerinizi sakının. Kontrolü elden bırakmayın.

Duygusal dünyanızda şüpheci ve kuruntulu hissedebilir, kaygılara boğulabilirsiniz. Sakin kalın ve netleşmek için bekleyin.


2003 Kasım-2004 Haziran arasında DÜNYADA VE ÜLKEMİZDE NELER YAŞANDI?

*12 Kasım 2003: Irak’ın Nasiriyah kentindeki bir İtalyan askeri polisinin karargahına düzenlenen intihar saldırısında 17 İtalyan askeri polis memuru ve 9 Iraklı sivil öldü.

*15 Kasım – 2003 İstanbul saldırıları: İstanbul’un Beyoğlu ilçesindeki Neve Şalom ile Şişli’deki Bet İsrael sinagoglarındaki ayin sırasında bomba yüklü iki ayrı kamyonetin intihar eylemcilerince havaya uçurulmasıyla gerçekleştirilen saldırılarda 28 kişi öldü, 300’ün üzerinde kişi yaralandı.

* 20 Kasım – 2003 İstanbul saldırıları: İstanbul Levent’teki HSBC Genel Müdürlüğü ve Beyoğlu’ndaki Birleşik Krallık Başkonsolosluğu’na yapılan saldırılarda 31 kişi öldü, 450’nin üzerinde kişi yaralandı.

* 23 Kasım – Gül Devrimi: Gürcistan devlet başkanı Eduard Şevardnadze, tartışmalı bir parlamento seçiminin ardından halk protestolarının ülkeyi sarması sonrasında istifa etti.

* 13 Aralık 2003: Irak’ın eski devlet başkanı Saddam Hüseyin, Amerika Birleşik Devletleri Ordusu tarafından küçük Ad-Dawr kasabasında yakalandı.

* 19 Aralık 2003: Libya, kitle imha silahları üretmeyi amaçlayan tüm malzemelerini, teçhizatını ve programlarını ortadan kaldırmayı kabul etti.

* 26 Aralık 2003 Bem depremi: İran’ın Bem şehristanında 6.6 Mw büyüklüğünde deprem meydana geldi. 50.000’den fazla kişi yaralandı, 25.000’den fazla öldü.

* 29 Aralık 2003: Akkala Sámi dilinin bilinen son konuşmacısı öldü. Böylece dilin nesli tükendi

* 3 Ocak 2004: Flash Hava Yolları’nın 1154 sefer sayılı uçuşunu yapan Boeing 737-3Q8 tipi yolcu uçağı Mısır açıklarında Kızıldeniz’e düştü. Uçaktaki 148 kişinin hepsini öldü. Mısır tarihinin en ölümcül havacılık kazalarından biri haline geldi.

* 4 Ocak 2004: NASA’nın MER-A (Spirit) uzay aracı Mars’ın yüzeyine indi.

* 4 Şubat 2004: Mark Zuckerberg Facebook’ u kurdu.

* 26 Şubat 2004: Makedonya cumhurbaşkanı Boris Traykovski, Bosna-Hersek’in Mostar kenti yakınlarında bir uçak kazasında öldü.

* 29 Şubat 2004: Haiti Devlet Başkanı Jean-Bertrand Aristide darbeyle devrildi.

* 2 Mart 2004: Irak’ın Kerbela kentinde Aşure Günü nedeniyle 140’ın üzerinde Şii Müslüman’ın ölümüne neden olan bir dizi bombalama gerçekleşti.

* 11 Mart 2004-: İspanya’nın Madrid kentindeki Cercanías tren istasyonunda düzenlenen koordineli saldırılarda en az 192 kişi öldü.

* 28 Mart 2004: Kaydedilen ilk Güney Atlantik tropikal siklonu olan Catarina Kasırgası, Brezilya’nın Santa Catarina kentinde karaya çıktı.

* 24 Nisan 2004: Kıbrıs’ı yeniden birleştirmeyi öneren Annan Kıbrıs Planı referandumları hem Rumlar’ın hem de Türkler’in kontrol ettiği kısımlarda yapıldı. Kıbrıs Türkleri olumlu oy kullansa da Kıbrıs Rumları öneriyi reddetti.

* 21 Mayıs 2004: Türkiye cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer anayasa değişikliğini onayladı. Devlet Güvenlik Mahkemesi kaldırıldı.

4 Aralık Güneş tutulması: Bir maceranın sonu İlginizi Çekebilir 4 Aralık Güneş tutulması: Bir maceranın sonu Ay tutulması etkileri devam ediyor, Güneş ve Merkür Yay burcuna geçiyor İlginizi Çekebilir Ay tutulması etkileri devam ediyor, Güneş ve Merkür Yay burcuna geçiyor
Loading...