Loading ...

Hangi düşünce hangi hastalığı yaratıyor? Görünce çok şaşıracaksınız!

Sırt ağrısından kansere, fıtıktan beyin tümörüne kadar hastalıkların tümünün nedeni psikolojik olabilir mi?

Loading ...

Sırt ağrısından kansere, fıtıktan beyin tümörüne kadar hastalıkların hepsinin nedeni aslında psikolojik olabilir mi? Örneğin romatizmanın ‘Sevilmediğini hissetmek, eleştirilmek ve kırgınlık’ nedeniyle oluşabildiğini söylesek… Ya da astımın ‘Nefes almaya hak duymamak, boğulmuşluk duygusu, bastırılmış gözyaşı’ nedeniyle ortaya çıkabildiğini ifade etsek. Hatta; örneğin nedeni ‘Korku, hayata güvenmemek ve çocuklukta takılıp kalmak’ olan astım nöbetinden kurtulmak için, ‘Büyümekten korkmuyorum. Hayatıma ve kendime güven duyuyorum’ düşünce şeklinin hakim kılınması gerekir desek?

Şu an için size çok ütopik gelebilecek olan bu iddialar Louise Hay tarafından Düşünce Gücüyle Tedavi kitabında dile getirildi. Biz de kitaptan yola çıkarak ‘hangi hastalık neden oluşur ve nasıl tedavi edilir’ sorularının yanıtını derledik. Ortaya ilginç bilgiler çıktı. Siz de kendi yaşadığınız ya da yakınlarınızda şahit olduğunuz hastalığa göre nedenlerini ve ‘düşünce ile nasıl tedavi edileceğini’ aşağıdaki harflere tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Bu listeye bakarak geçirdiğiniz ya da geçirmekte olduğunuz hastalıklarla, listedeki olası nedenler arasında bir bağlantı olup olmadığını deneyimleyebilirsiniz. 

Fiziksel bir sorununuz olduğunda listeyi kullanmanın iyi bir yolu:

1-Sorunun zihinsel nedenine bakın ve bunun sizin için doğru olup olmadığını düşünün. Değilse, sessizce oturun ve kendinize sorun: “Bende bunu yaratan hangi düşünceler olabilir?”

2-Şu sözleri tekrar edin: “Bilincimde bu koşulları yaratan düşünce kalıbını bırakmaya hazırım.”

3-Yeni düşünce modelinizi birçok kez tekrar edin.

4- İyileşmenin zaten başlamış olduğunu varsayıp, kabul edin. Durumunuz üzerinde her düşündüğünüzde, bu dört basamağı tekrar edin.

HASTALIĞINIZIN NEDENİNİ ÖĞRENMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ HARFLERE TIKLAYIN…

A  B  C  Ç  D  E  F  G  H  I-İ  J-K  L  M  N  O-Ö  P  R S-Ş  T  U-Ü  V-Y  Z

 

Loading ...
Günün Öne Çıkan Haberi
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç stattan böyle ayrıldı