Mars Koç burcunda: Savaşçı tarafınıza hazır mısınız?

Yeni yıla Mars’ın Koç burcuna girişi ile başladık. Mars Koç burcunda en güçlü yerleşimdedir. Ve bu burçta, bünyesinde barındırdığı iyi ve kötü tüm özellikleri kuvvetli bir şekilde ortaya koyacağına işaret etmektedir. İşte ayrıntılar...

Mars Koç burcunda: Savaşçı tarafınıza hazır mısınız?

Merhaba Arkadaşlar;
Yeni yıla Mars'ın Koç burcuna girişi ile başladık. Biz astrologlar Satürn ve Mars geçişlerine ekstra dikkat kesiliriz, çünkü klasik astroloji bilgilerine göre Satürn ve Mars kötücül gezegenler olarak bilinirler. En iyi hallerinde bile bir adilik yapmakta üstlerine yoktur. Hiçbir şey yapmasalar ruhun huzurunu kaçırırlar, koşulları zorlar, stresli durumlar yaratır, ruhu gererler.

Mars 15 Şubat’a kadar Koç burcunda seyahat edecek. Mars bu burçta en güçlü yerleşimindedir, çünkü bu burcu yönetir. Amma velakin bu burcu yönetmesi demek bünyesinde barındırdığı iyi ve kötü tüm özellikleri kuvvetli bir şekilde ortaya koyacağına işaret etmektedir. Peki nedir bunlar? Şimdi bunlardan bahsedeceğim akabinde Türkiye üzerine ne gibi etkileri olacak buna göz atacağım… MARS Koç burcunda iken;

– Daha direk tavırlı, tuttuğunu koparan, hedef odaklı ve gözüne kestirdiğini elde eden bir yapı verir.
– Tam bir savaşçı ama bu sefer amazon kadını gibi değil, tam bir eril savaşçı, erkek gücün baskın olduğu zamanlardır. Burada maço tavırlar, kaba durumlar, sert çıkışlarda aynı şekilde göze çarpar.
– Elini taşın altına sokmaktan çekinmeyen, gözü pek, girişken, rahatlıkla hem de düşünmeden risk alabilen bir yapıyı görürüz.
– Bu dönem yaşamı şekillendirmek, yeni bireysel başlangıçlar yapmak için ideal bir süreçtir, fakat ortaklık kurmak için uygun değildir, çünkü MARS Koç enerjisi bencil ve kendine dönüktür.
– Burada sabırsız bir enerji vardır arkadaşlar, koca isterim şimdi isterim hesabı, hemen her şeyin çabucak olmasını isteriz. Bu yüzden sabır ve zaman gerektiren işler biraz asap bozucu bir hal alır. Uzun süreli yatırımlar için uygun bir süreç değildir kısacası.
– Yeni şeyler denemeye, yaşama dair yeni bir şeyler keşfetme güdümüz oldukça kuvvetli olur.
– Mars'ın Koç burcundaki agresyonu da tadından yenmez valla, hep bir gerginlik, hep bir tartışma, hareket hali söz konusudur.
– Bu dönem yaşamdaki hedeflerimizi doğru bir şekilde belirleyip, harekete geçmek için en doğru zamandır.
– Özellikle rekabet duygusunun en çok bilendiği zamandır, ama buradaki rekabet daha çok kendimizle olandır. Tabii Mars'ın Koç burcu enerjisinin bokuyla kavga eden insan modeline de benzetebiliriz.
– Sıkıntılı noktalardan bir tanesi ise gereksiz risk almaya karşı duyulan heyecandır ve kazaların, patlamaların en çok meydana geldiği süreçtir aslında.
– Bu dönemde lütfen maymun iştahlı olmamaya özen gösterin, canım Mars‘ın Koç burcundaki güzelim enerjiyi hiç etmeyin.

Bu saydıklarım bize katacağı halet-i ruhiye durumları aslında. Bunun yanı sıra astroloji sembolizminde Mars ve Koç burcu neleri sembolize eder bunlara bir göz atalım şimdi de… Savaş, kavgalar, askeri konular, cephanelik, patlamalar, kaslar, çocuklar, risk almak, hayvanlar üzerinde deneyler, kazalar, şiddet içerikli durumlar, yeni şeyler keşfetme, yangınlar, alevler, demir, demircilik, demirle ilgili işler, rehineler ve onların kurtarılması, liderlik ve lider kişiler demektir. Şimdi bu süreçte MARS'ın kuracağı önemli kontaklara bir göz atalım ve anlamlandıralım…

MARS – URANÜS (31 Ocak ile 12 Şubat) ) KAVUŞUMU

Grevler, ani isyanlar, sürekli patlamalar, suikastler, özgürlük temalarının şiddetli bir şekilde dışa vurumu, korkusuzca atılımlar, büyük cesaret isteyen işlere girişim. Bu açının etkin olacağı dönemde Türkiye'nin doğum haritasının 10. evinde olacak. 10. ev siyasi liderler, yönetimde söz sahibi kişiler ve ülkenin erkek ünlü kişilerine işaret etmektedir. Özellikle halkı süper huzursuz edecek gelişmeler, terör olaylarında artışlar, merkez noktalarda patlama, silahlar yüzünden çıkabilecek gerginliklere de işaret edebilmektedir. Otoritenin sürpriz, ani çıkışları, skandal durumlar, otoriteye karşı aniden oluşan büyük tepkiler, uçak ve havacılıkla ilgili sorunlar, uçak rötarları, uçak arızaları, uçak kazaları söz konusu olabilir.

MARS PLÜTON KONTAĞI

Tabii MARS bu süreçte ne yazık ki Plüton ile de sert bir kontak kuracak ve bu kontakta 24 Ocak ile 3 Şubat arasında olacak. İşte bu kısmı hiç sevmedim, savaş baltalarının ortaya çıkabileceği, barışın ve huzurun iyice kaçabileceği zamanlar… Plüton – Mars etkileşimleri tektonik hareketleri tetikleyici nitelikte olabilir, keza maden ocaklarında kazalar meydana gelebilir, yılın belki de en problematik zamanlarına işaret etmekte. Bu dönem ölüm oranlarında artışlarda meydana gelebilir. Bu dönem barışın sağlanması gerçekten zordur ve hatta var olan barış sistemleri bile sekteye uğrayabilir.

Sevgiler…
Dinçer GÜNER