Mücadeleye hazır olun: Mars Akrep burcunda!

Mars, 19 Kasım'da Akrep burcuna geçiyor. Mars'ın kendi evinde, 3 Ocak 2020 tarihine kadar sürecek olan bu seyahatinde, Mars'ın hırslı, mücadeleci ruhu da ön planda olacak. Kısacası savaşmak için elimizden gelen her şeyi yapacağımız bir dönem olacak. Mars Akrep burcuna geçişinde yaratacağı ayrıntılı etkilerini ünlü astrolog Dinçer Güner kaleme aldı...

Mücadeleye hazır olun: Mars Akrep burcunda!

Hepinize Selam;
Güç, ihtiras, tutku, mücadele gezegeni Mars, 19 Kasım’da Akrep burcuna giriş yapacak ve 3 Ocak 2020'ye kadar bu burçta seyrine devam edecek. Mars, Akrep burcunun yönetici gezegeni olduğundan en güçlü konumda olacak.

Astrolojide Mars, gücün ortaya konduğu, enerji sarf edilen ve mücadele edilen koşulları ifade eder. Malefik yani kötücül olarak nitelendirilen bu gezegen savaşları, düşmanlıkları, silahları, cesaret gerektiren işleri, rekabeti, fiziksel olarak harcanan enerjiyi, kas yapısını, cerrahi müdahaleleri, agresyonu, hızı, cinselliğin dürtüsel taraflarını, öfke, cinayet gibi konuları temsil eder. Bireysel haritalarımızda Mars nerede ise harekete geçtiğimiz yer orasıdır ve transitler değerlendirilirken, haritalarımızın hangi noktasına düşüyor ise o alanlarla ilgili mücadele etmemiz gereken yerlere işaret eder. Yalnız Mars'ın Akrep burcundaki seyri ekstra önemlidir, çünkü Mars, Akrep burcunda yönetici yerleşimdedir. Mars ortaya koyması gereken yukarıda saydığım özellikleri doğru ve etkin bir şekilde ortaya koyarken zorlanmayacağını işaret etmektedir.  Savaşmak isteyen Mars, bu savaşı kazanmak için her türlü girişimin mübah olduğunu savunan Akrep burcunda olacak.

Astrolojide Mars, gücün ortaya konduğu, enerji sarf edilen ve mücadele edilen koşulları ifade eder. Malefik yani kötücül olarak nitelendirilen bu gezegen savaşları, düşmanlıkları, silahları, cesaret gerektiren işleri, rekabeti, fiziksel olarak harcanan enerjiyi, kas yapısını, cerrahi müdahaleleri, agresyonu, hızı, cinselliğin dürtüsel taraflarını, öfke, cinayet gibi konuları temsil eder.

Akrep burcu astrolojide, gizli ve derinde saklı kalan her türlü konu, en derine nüfuz etme, sırları dışarı çıkarmayan, her şeyi büyük bir gizlilik içinde yürütme, kıskançlık, tutku, seksüel konular, cinsellik, libido enerjisi, ölüm, ölüm ve yeniden diriliş, arındırma, güce ulaşma, güç sahibi olmak için var güçle çalışmak, çürüme, yozlaşma, araştırmak, dedektiflik, casusluk, psikoterapi, psikoloji, yeraltı, madenler, cinselliğin zarar verici boyutu, tecavüz, tacizler, ruhsal boyutta güç kazanmak, büyü, maji, yeraltı kaynakları, petroller, levazımatçılar, ya hep ya hiç davranış modeli, takıntı, entrika, manipülasyon, kontrol, güç savaşları, krizler, cinsel organlar, üreme, yumurtalıklar, penis, cinsel hastalıkları temsil eder.

Mars, Akrep gibi dişil bir burçta yer alacağından dolayı direkt bir şekilde kendini ortaya koymaz, daha sinsice hareket edilmesine olanak sağlar. Sinsice, kurallı, derinden, hesaplar yaparak, taktiksel davranacağımız bir dönemdeyiz. “Savaşma, seviş” bu dönemin sloganıdır. Bu seyahat uygun yerde, uygun zamanda, uygun şekilde harekete geçmek demek. Girişimlerimiz sonuçsuz kalmaz. Hedeflerimize ulaşmak için her yolu mübah da sayabiliriz. Asıl amaç aslında güç kazanmaktır. Yaptığımız iş, ilgilendiğimiz konu her ne ise o konuda güç ve iktidar kazanmak için çaba sarf ederiz. Fiziksel güç ve sabrın birleştiği bir dönemdir bu. Gizemli, okült konulara ilginin oldukça arttığı dönemdir, büyü, maji gibi konular da yaşantımıza kıyısından köşesinden girebilir, ilgilenmeye başlayabiliriz.

Yine bu dönem gizli saklı kalmış konular daha çok ilgimizi çeker. Derin araştırmalar yapabilir, gizli kalan, bizden saklanan bilgileri açığa çıkartmaya çalışırız. Bu dönem terapi desteği almak, bilinçaltımızdaki sorunları bilinç üstüne çıkartarak sorunlarımızı çözümlemek için en güzel dönemdir. Cinsel enerjimizde, libido enerjimizde gözle görülür, hissedilir bir artış meydana gelir. Tutkularımızın esiri olabiliriz bu süreçte. Her şeyi büyük bir tutku ile isteriz ve elde etmeye çalışırız. Yalnız mücadelelerimiz daha çok ya hep ya hiç yasası şeklinde çalışır, bu durumda biraz dikkatli olmakta yarar var. Hedef odaklı olmak evet harikadır ama takıntıların kurbanı olmak bu dönemin en negatif işleme hali olan konularıdır.

Özellikle kriz dönemlerini manipüle ederek harika bir şekilde yöneteceğimizi gösterir. Başkalarından çok kişisel istek ve hedeflerimize odaklanacağız ve bu hedeflerden kolay vazgeçmeyeceğiz, oldukça kararlı ve cesur olacağız. Yalnız hedeflerimize doğru hareket ederken belli ki gizlilik içinde ve derin bir strateji ile hareket edeceğiz. Pek tabii bu dönem her şeyi “kontrol” etmeye çalışmaktan dolayı da çok defa yorgun düşebiliriz. Seks, cinsellik, erotizmle ilgili konular yaşantımızda daha etkin bir şekilde yer almaya başlayacak, bu konularla ilgili daha çok haberlere rastlayabiliriz, elbette bununla ilgili dünyayı karıştıracak skandallar da söz olabilir.

Özellikle petrolle ilgili konularda mücadele giderek artacaktır. Ölümle ilgili konular, ölümle ilgili temalar da sıkça gözümüzün önüne gelebilir, özellikle gizli kalmış ölümler, gizli saklı kalmış ölüm ve ölülerle ilgili sırlar, konular ortaya çıkabilir. Madenler, maden kazaları, yeraltı ile ilgili kaza haberleri ve depremlerin çok daha fazla olacağı bir dönem bekliyor bizleri. Yer altı demişken belki de gizli ölüm odaları ortaya çıkabilir veya gizli bir takım finansal kaynaklar ortaya çıkabilir. Ya da zehirlenme konuları gündeme sık gelebilir.

Mars, Türkiye'nin 5. evinde ilerleyecek ve 5. ev kumar, spekülatif işler, doğurganlık, çocuklar, tiyatro, eğlence mekanları ve yerleri, spor müsabakaları demektir. Daha önceki sert Mars transitinde, Türkiye'de çocuklara yönelik cinsel tacizler çokça görünür olmaya başlamıştı yine böyle bir risk söz konusu. Yine bir önceki bu transit sırasında ölüm odaları bulunmuştu. Bu dönem kadınlar ve cinsellikle ilgili konuların çirkin tarafı ortaya konabilir. Kadın doğurganlığı mı olur, kadın erkek ilişkileri üzerine ahlak bekçiliği mi olur göreceğiz. Kadınlar, çocuklar, cinsellik konuları çok iç içe olabilecek. Kadınlar cinsel taciz hikayeleri, çocuklar cinsellikle ilgili konular ön planda olabilecek. Mars, Türkiye'nin Venüsü ile kavuşumda olacak. 5. ev sanatçıları işaret ettiğinden dolayı, bu dönem değerli tiyatrosu-sanatçı ölümleri de artabilir 3 Ocak’a kadar. Ama bunların yanı sıra sanatla ilişkili, filmler, tiyatro, sergiler gibi alanlarda kadın-erkek ilişkileri, cinsellikle ilgili konular da sıkça işlenebilir. Sporla ilgili başarılı haberlerin gelebileceği bir dönemde olacağız.

Sevgiler…
Dinçer Güner

Gökyüzünde Yay dönemi başlıyor! İlginizi Çekebilir Gökyüzünde Yay dönemi başlıyor!

 

Loading...