22 Şubat’a dikkat! Dolunay, Güneş ve Kraliyet yıldızı…

22 Şubat'da Başak burcunda Dolunay meydana gelecek. Güneş de Perslerin kraliyet yıldızlarından biriyle yanyana olacak. İşte dikkat etmemiz gerekenler...

22 Şubat’a dikkat! Dolunay, Güneş ve Kraliyet yıldızı…

Merhaba Arkadaşlar;

22 Şubat günü 20:19'da Başak burcunda bir Dolunay meydana gelecek.Dolunay’ın etkilerini yine (+/-3-4 gün) içinde hissetmeye başlayabiliriz. Şimdi sırayla madde madde gidelim bu Dolunay ile ilgili Başak burcu teması ağır basacağından dolayı, daha titiz, detaycı ve eleştirel yaklaşabiliriz. Mükemmele ulaşmak için daha çok çalışmak zorunda kalabilir, pratik, akılcı ve mantıklı çözümler ile hayatımızı kolaylaştırmaya çalışabiliriz.

Derin analiz gerektiren işlere yönelmek ve buna benzer sorunları halletmek için uygun bir süreçtir. Daha çok yaptığımız işlerle ön plana çıkabiliriz. Kapris, sabırsız davranışlar, sürekli muhalif olmaya çalışmak, bizleri zor duruma sokabilir. Her şeyden nem kapma kuruntu yapmak için ideal bir dönem. Sürekli bir şeylere kulp takmak, eleştirmek keyif verebilir. Eğer bir şeyinizi kaybederseniz, Başak burcu güneybatıyı sembolize ettiğinden, bulunduğunuz yerin güneybatısını kontrol etmenizi tavsiye edebilirim. Bu Dolunay zamanı, uzun süredir ertelediğiniz bahar temizliğini yapmak veya dolap temizliği yapmak içinde uygundur.

Dolunay'ın etkilerini yine (+/-3-4 gün) içinde hissetmeye başlayabiliriz. Şimdi sırayla madde madde gidelim bu Dolunay ile ilgili Başak burcu teması ağır basacağından dolayı, daha titiz, detaycı ve eleştirel yaklaşabiliriz.

İş ortamında sistem ve analiz gerektiren işlerde, dosyalama, kategorize etme, muhasebe, bütçe, bilgisayar sistemleri veya stok kontrol gibi işlerle ilgilenmek yerinde olur. Ev hanımları için de oldukça verimli geçebilecek bu Dolunay rutin işlerle ilgilenip, temizlik yapmak, işlerinizi, evinizi yoluna koymak, iş planı çıkarmak, dağınıklıkları toparlamak, yarım kalan işleri bitirmek, bozuk olan aletlere tamir ve bakım yaptırmak, çamaşır ve ütü gibi işleri halletmek için güzel bir süreç hızla işleri halledebilirsiniz.

Ayrıca sağlık kontrolleri, doktor ziyaretleri yapma, fırında ekmek türü hamur işleri yapma, vitamini bol, tahıllara yönelik özlü yiyeceklerle ve besinlerle bünyenizi korumak, midenize özen göstermek, diyet yapmak için uygun bir gün. Endişelenmeye daha müsait olacağız, detaylara takılabilir, bir işi hallederken mükemmel olmak için gayret sarf edebilirsiniz.

Sağlığımızla ilgili özellikle bağırsaklarımıza dikkat etmeliyiz, daha hassas olabilir. Bunun yanı sıra dalak, pankreasta bu Dolunay zamanı hassas olabilir, özellikle bu organlarla ilgili müdahale olunması gerekebilir.

Sağlığımızla ilgili özellikle bağırsaklarımıza dikkat etmeliyiz, daha hassas olabilir. Bunun yanı sıra dalak, pankreasta bu Dolunay zamanı hassas olabilir, özellikle bu organlarla ilgili müdahale olunması gerekebilir. Bağırsak sorunları, kabızlık, ishal gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz.

DOLUNAY’DA DOKULARDA SU BİRİKMESİ ARTAR

Genel Dolunay bilgisi olarak da, dokularda su birikmesi fazlalaşır, epitelyum dokular yumuşar. Olası operasyonel durumlarınız olur ise, iyileşme süreciniz bir parça uzayabilir. Kanamaların artma ihtimali vardır. Bunun yanı sıra dolunaydan hemen sonra diyete başlamak, dokularda biriken fazla suyu hızlı bir şekilde atabileceğinizden daha hızlı kilo verebilirsiniz. Başak Dolunay’ı zamanı, vücut tuza daha çok gereksinim duyar, bu yüzden tuz tüketiminizin kontrollü olmasına özen gösterin.

Dolunay Başak burcunda olacağından, Başak burcunun sembolize ettiği her türlü konu çok daha güçlü bir şekilde vurgulanacak demektir.

Dolunay Başak burcunda olacağından, Başak burcunun sembolize ettiği her türlü konu çok daha güçlü bir şekilde vurgulanacak demektir. Tarım ve ekim yapılan alanlar, hizmetle ilgili işler, hizmet sektörü, ziraat sektörü, boş araziler, hastaneler, kütüphaneler, tahıl ambarları, çalışma odaları, ofisler.

Dolunay’ı daha yakında incelemek gerekirse, Dolunay 3 derece Başak burcunda meydana gelecek. Dolunay süresince hem Ay'ın hem de Güneş'in Neptün ile yakın kontakları olacak. Kısacası bu Dolunay Neptünyen bir Dolunay olarak karşımıza çıkmakta.

Pek tabii işin içinde Neptün olduğundan dolayı, ruhsallık, mistisizm, büyük bir merhamet, inançlar, şifa, yaratıcılık, fedakarlık gibi temalarda ön plana çıkacaktır. Bu Dolunay haftasında terapi almak, ruhsal tarafımızı beslemek, çalışmalara katılmak, spiritüel konularla daha yakından ilgilenmek, rüyaları analiz etmek içinde harika etkiler söz konusu.

Dolunay zamanı Güneş; FOMALHAUT sabit yıldızı ile yanyana olacak. Fomalhaut Perslerin 4 Kraliyet yıldızından biridir ve Güney'in bekçisi olarak bilinir.

GÜNEŞ, FOMALHAUT YILDIZIYLA YANYANA

Dolunay zamanı Güneş; FOMALHAUT sabit yıldızı ile yanyana olacak. Fomalhaut Perslerin 4 Kraliyet yıldızından biridir ve Güney'in bekçisi olarak bilinir. Gökyüzündeki 4 kraliyet yıldızı da bir anlaşma ile çalışır. Genel olarak büyük başarı vaad etse de bu yıldızlar ancak gerekli koşullar ve taahhütler yerine gelirse bu başarıyı vaad eder. Fomalhaut yıldızı hayaller, idealler ve yüksek amaçlarla ilgilidir. Bu yıldız kişinin hayallerinin ve ideallerinin ne kadar gerçekçi olup olmadığını test eder. Eğer ki gerçekçi olmayan hayaller, idealler peşinde koşuluyorsa, burada kişiyi büyük bir hayal kırıklığı ve kayıp bekliyor demektir.

Bu yüzden şuna odaklanın, ne kadar gerçekçisiniz? Boş bir hayal peşinde mi koşuyorsunuz? Bu bir ilişki olabilir, evlilik olabilir, iş hayatı olabilir, maddi bir konu olabilir… Ama dikkatlice bir odaklanın hayatlarınıza. Büyük bir hayal kırıklığının önüne bu sayede geçebilirsiniz. Amma velakin peşinden gittiğiniz ideallerinizin ayakları yere sağlam basıyorsa, gerçekçi ise de sizi büyük bir başarı bekliyor demektir.

Peki bu Dolunay’ı Türkiye üzerinden nasıl değerlendirebiliriz? Dolunay Türkiye'nin 3. evine ve Kuzey Ay Düğümü’nü tetiklemekte.Ulaştırma, haberleşme, trafik, her türlü ulaşım yolu, iletişim, medya, gazeteler, sosyal medya, internetle ilgili konulara işaret eder 3. ev.

Özellikle besin öğeleri, beslenme, sağlıklı beslenme, gıda, tarım ürünleri ile ilgili çok daha fazla habere rastlayabiliriz veya bu alanlarla ilgili uygulamalar, çalışmalar söz konusu olabilir. Aslında bazı kanser türleri için SGK ilaç desteğini kestiğini açıklamıştı tamda Başak burcundaki Dolunay etkisi bu da.Nüfus idaresi, nüfus, nüfus sayımı, kişi sayısı, nüfus planlaması ile ilgili gelişmeler, çalışmalar söz konusu olabilir.

SONRADAN DEĞİŞEBİLECEK UYGULAMALAR

Dolunay Başak burcunda olduğundan, sağlık ve hizmet sektörüyle ilgili sonradan yeniden değişebilecek uygulama ve kararlara da işaret edebilir. Özellikle ulaştırma, eğitim ve iletişim konularında hatalı uygulamalar, sorunlar, problemler meydana gelebilir. Medya üzerinde sansür, medya kuruluşları veya sosyal medyaya ilişkin yeni düzenlemelerin olabileceğine işaret etmekte.

Geçen gün Ankara'da meydana gelen patlama sonrasında gelen yayın yasağı ve sosyal medyaya erişim engellenmesi gibi durumlar oldu gerçi ama bunun dışında yeni bir şeylerin olmasını da elbette bekleyebiliriz.

BUNLARA DİKKAT

Dolunay Neptünyen olacak. Neptün toplumsal hareketler, hayır kurumları, tıp, hastane, ütopik fikirler, ilaçlar, uyuşturucu, alkol, bağımlılık yapan maddeler, okyanuslar, denizlerden gelen tehdit ve tehlikeler, dev dalgalar, tsunami, bulaşıcı hastalıklar, yolsuzluklar ve dolandırıcılık ile ilişkilidir. Bu saymış olduğum konularda bir takım sorunların oluşmasını bekleyebiliriz.

Uyuşturucu operasyonları, bulaşıcı hastalıkların artmasını, toplumsal bir hareketi tetikleyebilecek olayları, işçi kesimini harekete geçirebilecek durumları, denizlerle ilgili sorunları, deniz kazalarını, denizlerde veya denize yakın bölgelerde merkez üssü deniz olan depremleri tetikleyecek durumlar oluşabilir. Bir de Neptün'ün olduğu alanda uyuşma, kandırılma, hipnoz altına girmek gibi durumlar vardır. Toplumu uyuşturma, kandırma, yalan beyanlar söz konusu olabilir.

Loading...