Yeni Ay ile değişime hazır olun!

Bugün sabaha karşı başlayarak 10 gün boyunca etkili olacak olan Koç burcunda işin içinde Venüs’ün de geri harekette olduğu bir Yeni Ay meydana geldi. Hayatınızda yeni bir takım başlangıçlar yapmak için uygun günler sizi bekliyor. Bir amaç belirlemeli, bu doğrultuda planlar yapmalı ve adım atmaya başlamalısınız.

Yeni Ay ile değişime hazır olun!

Merhaba Arkadaşlar;
Bugün sabaha karşı Koç burcunda işin içinde Venüs'ün geri harekette olduğu bir Yeni Ay meydana geldi. Yeni Ay önümüzdeki 10 gün kadar etkili olacak. Şimdi adım adım Venüs Retrolu bu Yeni Ay’ın etkilerine göz atalım.

Bu Yeni Ay bir amaç belirleyip o amaç uğruna planlar yapıp adımlar atmak için çok idealdir. İyimser, hevesli, coşkulu ve hayatımızda yeni bir takım başlangıçlar yapmak için uygun zamanlardır. Lidersel özelliklerimizi daha fazla ortaya koymak isteyebilir, bir takım konular için öncülük etmek isteyebiliriz. Aceleci, panik ve aşırı heyecanlı olabiliriz. Sabır mekanizmamız biraz sekteye uğrayabilir. Öfkemizi kontrol etmeyi öğrenmeliyiz. Sağlığımızla ilgili özellikle baş bölgesinde bulunan organlar hassas olabilir. Baş ağrıları ve kronik migreni olanlar bu Yeni Ay zamanı migrenleri daha çok azabilir. Özellikle tansiyon problemi olanlar biraz daha dikkat etmelerinde fayda var. Bunun yanı sıra dil ve kulaklar da hassaslaşabilir. Panik atak gibi sorunlar oluşabilir. Yeni şeyler denemeyi, hayatımıza yenilikler katmayı isteyebiliriz. Özgürleşme, daha rahat hareket etme isteğimiz daha da artabilir. Yeni fikirlere ve girişimlere açık oluruz. Koyacağımız hedeflere çok rahat bir şekilde ulaşabileceğimize, ama unutmayın hedef koymak burada kilit cümle. Hedefiniz var ise sırtınız yere gelmez. Yeni bireysel girişimlerinizin sonuçlarını olumlu bir şekilde toplayabileceksiniz. Yeni başlangıçlar, iş girişimleri, bireysel olarak yapacağınız her türlü aktivite için geçerlidir. Varsa çocuklarınızın sorunları ile yakından ilgilenmek, onların ihtiyaçlarını tespit etmek, çocuklarınızın veya bakmakla yükümlü olduğunuz çocuklarla ilgili gelecek planları yapmak içinde harika bir dönem!

Ay ve Güneş'in Koç burcunda yer aldığı bu Yeni Ay oldukça hızlı, dinamik ve enerjik başlangıçlara işaret ediyor. Koç zodyak burçlarının ilkidir. Dolayısıyla ilk olmayı, başı çekmeyi, başlatma enerjisini temsil eder. Bu Yeni Ay'da zihinsel Merkür ile sıra dışı, yenilikçi, sürprizi bol, elektrikli Uranüs de Koç burcunda kavuşum yapıyor. Aklımıza parlak fikirler gelebilir. Yeniliklere, değişime açık olacak ve ileri adım atmaya cesaret edeceğiz.

Ay ve Güneş'in Koç burcunda yer aldığı bu Yeni Ay oldukça hızlı, dinamik ve enerjik başlangıçlara işaret ediyor. Koç zodyak burçlarının ilkidir. Dolayısıyla ilk olmayı, başı çekmeyi, başlatma enerjisini temsil eder. Bu Yeni Ay’da zihinsel Merkür ile sıra dışı, yenilikçi, sürprizi bol, elektrikli Uranüs de Koç burcunda kavuşum yapıyor. Aklımıza parlak fikirler gelebilir. Yeniliklere, değişime açık olacak ve ileri adım atmaya cesaret edeceğiz. Koç'un yönetici gezegeni Mars'ın bu dönemde Boğa burcunda olması nedeniyle maddi güvende olmak ve kendimizi güvende hissetme arzumuz yüksek olacak. Bu maddi güveni sağlamlaştırmak için yeniliklere direnmememiz gerekiyor. Değişimi, harekete geçmeyi ve biraz radikal olmayı göze almalıyız. İlişkiler gezegeni Venüs de Koç burcunda! Venüs Koç'tayken daha hırslı gözü pek, kendine güvenli ve istediğimizi elde etmek için kararlı oluruz. Bu enerjiler ışığında bu dönemde hayatımızın akışının hızla aktığını ve motivasyonumuzun güçlendiğini göreceğiz. Spora başlamak, liderlik etmek, inisiyatif almak, kendinizi göstermek ve öz güveninizle çevrenizdekileri etkilemek için güzel bir fırsatınız olacaktır.

Bu Yeni Ay’ın başrolü Venüs! Aslında Venüs dediğimizde aşk, meşk, ilişkiler, estetik, güzellikle ilgili konuların bizi heyecanlandırması gerekir. Ama ne yazık ki işin aslı öyle değil. Zira Venüs hem zararlı yerleşimde hem Retro hem de yanık vaziyette! Peki buradan hangi anlamları çıkarmamız gerek? Öncelikle ilişkiler ciddi bir sabır sınavından geçecektir. Bu Yeni Ay zamanı ilişkilerde dikkatli olmakta fayda var. Gereksiz kaprisler, sabırsız davranışlar ilişkilere zarar verecektir. Yine bu dönem herhangi bir estetik veya bir şeyler yapmak için hiçbir şekilde uygun değildir. Venüs geri harekette olduğu için eski ilişkiler, eski flörtler gündeminize sık sık gelebilir. Fakat bilin ki yeniden bir şeyleri denemek için yola çıksanız bile uzun sürmeyecektir. Kadınlarla ilişkilerde daha dikkatli olmalısınız. Kadınlar yüzünden bir takım sorunlar baş gösterebilir hayatınızda. Güzelleşmek uğruna yeni bir şeyler denemek için uygun değildir. Bildiğiniz ürünlerden pekte şaşmamakta fayda var. Venüs geri harekete olmasaydı eğer yeni aşk yeni ilişkiler harika diyebilirdim, ama ne yazık ki! Yeni başlayan ilişkilerde kronikleşen ve çözülemeyen sorunlar oluşur. Huzuru yakalamak bu dönem pek de kolay olmayacaktır.

Yeni Ay’ın yöneticisi olan MARS, Boğa burcunda seyahat ediyor. Demek ki konumuz aslında bu dönem daha çok finansal konular, sahiplenme duygusu, koşulların ve şartların korunması üzerine olacaktır. Bu önümüzdeki 10 gün finansal anlamda risk almak, alım ve satım işlerine girişmek için de uygun değil. Ekonomik bir takım krizler söz konusu olabilir. İlişkilerin teması da daha çok tutku ve seks odaklı olabilir. Tensel arzular daha ön planda olacaktır. Parasal konularda sabırlı olmanız gerekebilir. Yeni para kazanma alternatifleri karşınıza çıkabilir. Para anlaşmaları yapmanız gerekebilir, parasal bir sorunu çözümlemeniz gerekebilir. Paranız çalınabilir, parasal konular hayatınızın stres noktasına dönüşebilir.

Yeni Ay'ın yöneticisi olan MARS, Boğa burcunda seyahat ediyor. Demek ki konumuz aslında bu dönem daha çok finansal konular, sahiplenme duygusu, koşulların ve şartların korunması üzerine olacaktır. Bu önümüzdeki 10 gün finansal anlamda risk almak, alım ve satım işlerine girişmek için de uygun değil.

YENİ AY’IN TÜRKİYE ÜZERİNDEN ETKİSİ

Yeni ay, Türkiye doğum haritasının 10. evine düşmektedir. Öncelikle 10. ev ülkeler astrolojisinde; cumhurbaşkanı, başbakan, hükümeti temsil eden kişiler, liderler, ünlü kişiler demektir. Koç burcu dünya astrolojisinde; tartışmalar, kavgalar, ateşli konular, silahlar, yaralanmalar ile ilgilidir. Bu Koç Yeni Ay’ı ile önümüzdeki 10 gün, umuyorum ki halkı huzursuz edecek, işin içinde silahların, patlamaların olduğu konular ortaya çıkmaz. Tam da bu dönem siyasi atmosferde büyük bir gerginlik hakim olacaktır. Tartışmalar, kavgalar peşi sıra gelecektir. Venüs bu alanda geri harekette olduğundan dolayı, kadın ünlülerle ilgili problemler, kadınlarla ilgili sorunlar meydana gelebilir. Bu problemler kadın cinselliği olabilir, kadın siyasilerle ilgili olabilir.

Kadınsal konularda skandallar ortaya çıkabilir. Bu skandallar cinsellikle, ilişkilerle ilgili olabilir. Ünlü çiftlerin şok boşanma haberleri ya da ayrılan ama yeniden bir araya gelen çiftlerle ilgili bol magazinli bir yeni ay süreci bekliyor bizleri. Fakat işin içinde Koç olduğundan dolayı yöneticilerin agresif çıkışları, sabırsız davranışları yüzünden kötü bir imaj verebilirler. Bu dönem yöneticiler, iktidarda olanlar yeni projeler açıklayabilir, yeni girişimleri olabilir.

Yarına dikkat! Evrenin kapıları aşk için açılıyor! İlginizi Çekebilir Yarına dikkat! Evrenin kapıları aşk için açılıyor!