Terazi burcunda mavi Dolunay

19 Nisan günü Terazi burcunda bir Dolunay meydana gelecek. Zorlu derecede olan bu Dolunay'da genel olarak ilişkiler konusunun masaya yatırılacağı bir döneme giriş yapıyorsunuz. Bu dönemde bireysel ve sağlık açısından neler meydana gelecek? İşte yanıtı...

Terazi burcunda mavi Dolunay

19 Nisan günü Terazi burcunun 29. derecesinde Dolunay meydana gelecek. 29 derece Anaretik (zorlu) derecelerdir ve Dolunay’da genel olarak bu tema hakim olabilecektir. Dolunay Terazi burcunda meydana geleceğinden dolayı, Terazi burcunun sembolize etmiş olduğu her türlü tema bireysel olarak gündemde olacağına işaret etmektedir. 

Terazi burcu astrolojide şunlarla sembolize edilir; adalet, ilişkiler, her türlü estetik düzen, güzellikle ilgili konular, her türlü ortaklıklar, iş anlaşmaları, birliktelikler, moda ve sanata dair her türlü konu, diplomasi, kararsızlık, aşırı kibarlık, arabulucular, hakemler, yargıçlar, karşıtlıkların uyumu, güzel sanatlar, avukatlar, savcılar, çöpçatanlık, evlilik, trendler, müzisyenler, her türlü dengeye işaret eden konular, sağlık olarak, üreme organları, böbrekler, bel bölgesini sembolize eder.

BİREYSEL ETKİLER

Demek oluyor ki, tam da bu dönemlerde yaşamınızın kalitesi veya gidişatına göre bu sembolikler güçlü bir şekilde yaşamınızda yer almaya başlayacak demektir. Bunu açıklamak gerekir ise biraz, hak ve adalet arayışınız bu dönemde daha da artabilir, haksızlıklar, adaletsizlikler daha çok gözünüze batabilir ve daha tepkili olabilirsiniz bu süreçte. İlişkiler konusu sık sık masaya yatırılır, yaşamınızda yeni bir ilişkinin başlayacağı bir döneme girebilirsiniz veya mevcut ilişkinizin sağlamlığı, ilişkinin gidişatını çok daha fazla sorgulayabilirsiniz. Olası ilişkilerinizde veya evliliklerinizde göz ardı ettiğiniz her türlü sorun çözülmek üzere (iyi veya kötü) masaya yatırılır. Veya evlilik hazırlıkları içinde olabilirsiniz veya evlilik teklifi alabilirsiniz. Eğer ki moda alanında bir işe atılmayı düşünüyorsanız (satışı olabilir, işletmesi olabilir, ticareti olabilir, eğitimi olabilir) Dolunay bu konuları da destekleyici bir şekilde çalışacaktır. Ya da sanata olan eğiliminiz artabilir, yetenekleriniz ortaya çıkabilir veya var olan yeteneklerinizi daha çok parlatabileceğiniz alanlarla karşılaşabilirsiniz.

Keza ortaklıklar kurulabilir bu dönemde, ya da mevut ortağınızla iş ilişkilerinizi bir gözden geçirmeniz gerekebilir, ortağınızla aranızda güven ve adalet konuları testten geçebilir bu süreçte. İyi gitmeyen ortaklıklarda ayrılık rüzgarları esebilir. Karar mekanizmamız çok etkili bir şekilde çalışmayabilir, kararsızlığımız yüzünden zor duruma düşebiliriz. Sanatla ilgili, yaratıcılıkla ilgili herhangi bir eğitime, kursa başlamak için de harika bir zamandır. Çevrenizden kişiler sizler için çöpçatanlık yapabilir veya siz arkadaşlarınızı özel anlamda bir şeyler olması birileri tanıştırabilirsiniz.

SAĞLIK OLARAK

Sağlık olarak ise bu Dolunay döneminde, böbreklerde taş, kum sorunları meydana gelebilir, ülsere dikkat edilmesi, bel bölgesi hassastır, bel fıtığı şikayetleri artabilir, ağır kaldırmamaya, belinizi zorlamamaya dikkat edilmesinde yarar vardır. Keza üreme organları için de geçerli bu söylediklerim. Kalça ve idrar ile ilgili sorunlarda oluşabilir. Özellikle kalça ile ilgili egzersizler bu Dolunay’da daha fazla fayda görürsünüz. Tam da bu dönemde kendinizi güzelleştirmek için bıçak altına yatabilir, estetikle ilgili konulara daha eğilimli olabilirsiniz. İlla direk bir eyleme geçilmese bile, zihninizden bu konuyu tartabilirsiniz. Kendinizde yeni bir imaj verebilir, burun, kaş, göğüs estetiğine ihtiyaç duyduğunuzu hissedebilirsiniz. Dolunay 29 derecede olacağı için özellikle idrar yolları ile ilgili rahatsızlıklara ekstra dikkatli olmakta belki de bol su içmekte fayda var.

DİĞER ETKİLER

Bu Dolunay 29 derece Terazi burcunda meydana gelecek ve İzar sabit yıldızı etkin olacak. 29 derece, astrolojinin aslında en zorlu dereceleridir. Zira bu derece çok yorulmuş bir koşucuya benzer, bitiş çizgisine çok yakındır ama yarışı bitirecek dermanı kalmamıştır adeta. Tüm burçların 29. derecelerini Mars ve Satürn gibi iki kötücül yönetmektedir. Bu yüzden zorluk ve streslerin olduğu bir alandır. Buradan yola çıkarak, hafta boyunca ilişkiler, ortaklıklarla ilgili konularda kendinizi biraz yorgun ve yıpranmış hissedebilirsiniz. İlişkilerde ve ortaklıklarda aniden meydana gelebilecek olan stresli ve zorlu durumlara karşı dikkatli olmakta fayda var. Tabii siz ilişkileri ve ortaklıkları sonlandırmak gibi bir niyet içinde iseniz, o zaman işin rengi başka tabii.

Sevgiler…
Dinçer Güner

Şanslı ve mutlu günler kapıda! İlginizi Çekebilir Şanslı ve mutlu günler kapıda!