Yuvada huzur bozulabilir

Mars 16 Mayıs itibari ile Yengeç burcuna geçiyor ve 2 Temmuz'a kadar bu burçta seyahat edecek. Bu dönem önemli bir süreç içinde olacaksınız. Çünkü Mars Yengeç burcunda düşüşte olduğu bir pozisyondadır. Bu da duygusal karmaşa, depresyon, anksiyetenin en çok meydana geldiği zamanlardır.

Yuvada huzur bozulabilir

Mars 16 Mayıs itibari ile Yengeç burcuna geçiyor ve 2 Temmuz’a kadar bu burçta seyahat edecek. Bu hem bireysel hem de ülkemiz açısından oldukça önemli bir süreç. Zira, Mars Yengeç burcunda düşüşte olduğu bir pozisyondadır.

Tabii Mars'ın Yengeç burcundaki etkisini algılayabilmek için öncelikle Mars ve sembolize ettiği konular hakkında fikir sahibi olmamız gereklidir. Mars savaşarak elde etme, mücadele, güç kullanma, aktif olma, hastalıklar, silahlar, savaşlar, patlama, terör, fiziksel enerjimizi ortaya koyuş şeklimiz, küfür, hakaret, kan, ameliyatlar, cerrahi müdahaleler, risk alma, inisiyatif kullanma, rekabet, cinsellik, eril enerjiler, öfke, hırsızlık  ile sembolize edilir. Yengeç ise ev, yuva, aile, yerleşim, aidiyet, subjektif olmak, korumak, biriktirmek, beslemek, gıda, yemek, bakım, çocuk, anne, sular, sıvılar, mide, kanser, göğüs, aidiyet, milliyetçilik, vatanseverlik, ana vatan gibi noktaları sembolize eder.  En çok çatıştığımız alan ailemiz, annemiz ile ilgili konular olabilir, en çok taşınma, yer değiştirme gibi etkilerin olduğu dönemdir. Komşularla anlaşmazlıklar yoğun bir şekilde yaşanabilir. Özellikle mide daha hassastır, yenen yiyeceklerin daha fazla bol su ile yıkanması gerekir, besin zehirlenmelerine dikkat, mide şikayetlerinin en çok yaşandığı süreçtir. Mide kanamaları, mide ile ilgili operasyonların en sık gerçekleştiği dönemdir diyebiliriz.

Mars'ın savaşma gücü Yengeç burcunda direk tavırlı bir şekilde olmaktan çok, daha duygusal, duygu odaklı bir savaş söz konusudur. Duygusal karmaşa, depresyon, anksiyetenin en çok meydana geldiği zamanlardır diyebiliriz. Sıkça ev ile ilgili sıkıntılar, hırsızlık olayları, evde yanıcı aletler yüzünden çıkan sorunlara sıkça rastlanabilir. Duygusal konular daha yorucu bir hale gelebilir, kaprisler, duygu dünyasını yoran gelişmeleri sıkça yaşama potansiyelimiz vardır. Ev içinde kazalar, ev aletlerinde bozulmalar, problemler, hırsızlık olayları sık sık meydana gelebilir. Geçmişe ait kapanmamış konular gündeme gelebilir ve bu bizlerin sinirlerini biraz bozabilir. En olmadık anda bizi üzecek anılarla yeniden yüzleşmemiş gerekebilir. Sevdiklerimizi korumaya kalkarken biraz sert ve kırıcı olabiliriz, sevgimizi gösterirken de aynı şekilde. Mars Yengeç burcundayken taşınacak olanlar, taşınma esnasında daha fazla eşya kaybı, kırılması yaşayabilirler dikkatli olsunlar. Ailenizde kimsenin kalbinin kırmayın, ev içinde huzur kaçırmayın, alttan alın, yapıcı olun.

Türkiye açısından da önemli bir süreçtir Mars'ın Yengeç burcunda olması. Çünkü Türkiye'nin yükselen burcu Yengeç! Yükselen burç politik astrolojide halk, halkın sağlığı, halkın yetenekleri, halkın bakış açısı, halkın sağlığı, kamu bilinci, halkın psikolojisi demektir. Mars'ın bu alanda seyahati bu konuları negatif olarak çalıştıracak demektir. Halkın sağlığıyla ilgili negatif haberler ki buna sağlık sektörü ile ilgili konuları düşünebilirsiniz. Bulaşıcı hastalıklar sık sık gündeme gelebilir. Bu hastalıklar daha çok mide ve bağırsakları bozan cinste hastalıklar olabilir. Mars’ın etkisi ile halkın agresyon enerjisinin daha da yükselmesi ve daha da görünür hale gelmesi, halk içinde gerginliğin yükseğe tırmanması, ülkede ölüm oranlarının artması, güç savaşı, terör olaylarında artışlar, yangınlar söz konusu olabilir. Halkın mücadele gücünün de artması anlamına gelmektedir. Yalnız Mars'ın kötücül olduğunu da unutmayarak halkın zarar görme ihtimali olduğunu, sağduyuyu elden bırakılmaması gerektiğini, halkın çok hızlı bir şekilde galeyana gelebilme ihtimaline karşı yöneticilere de çok iş düşmekte. Bu dönemde halk kendin tehdit altında hissedebilir be bu yüzden halkın tepkisi daha sert olabilir. Diplomatik ilişkilerde bozulmalar, sınırlarımızda büyük gerginlikler söz konusu.

Dinçer GÜNER

Venüs Boğa burcunda: Aşkta istikrar İlginizi Çekebilir Venüs Boğa burcunda: Aşkta istikrar

 

Loading...