Akrep burcu ve özellikleri

Zodyak'ın pek sevilmeyen, korkulan burcu; Akrep! Akrep'ler gerçekten korkutucu mudur? Ayrıntılarıyla Akrep burcunun özellikleri...

Akrep burcu ve özellikleri

Zodyak’ın pek sevilmeyen, korkulan burcu; Akrep! Sezgileri güçlü bir burçtur. Olayları önceden hissederler. Gizemli ve mistik bir havaları vardır.

Rüyaları çıkabilir, fal bakabilirler. Akrep burçlarının içsel motivasyonları oldukça yüksektir. Yaşadıkları, karşılaştıkları her şeyi oldukça ciddiye alırlar. Onlar için hakimiyet çok önemlidir. Bir konuya, kişiye ve olaya ne kadar hakim olurlarsa kendilerini o kadar güvende hissederler.

 

Akrep burcu olan kişi gücü sever. Güç, onlar için bir nevi kendilerini koruma kalkanıdır. Güçlerini ortaya koyabildikleri her alan onların zafer alanı gibidir. Güç ve kontrol onları anlatan anahtar kelimelerdir. Vazgeçmek ve bırakmak onlar için bir kayıp, bir yenilgi gibidir. Bu yönleri ile hem ilişkilerinde hemde uğraştıkları konular da tutkuyla bağlanırlar. Özellikle duygusal ilişkileri onlarda takıntı haline gelirse zarar görme ihtimalleri oldukça yüksektir.

Medikal astrolojiye göre Akrep burcu; penis, hayalar, prostat, rektum, mesane, östrojen ve testesteron hormonu Akrep yönetimi altındadır. Mesane problemleri, mesanede yaralar, anüste çatlaklar, rahim hastalıkları, cinsel problemler, östrojen ve testeron hormonunda salgı problemleri genel olarak Akrep burcu rahatsızlıklarıdır.