Balık burcu ve özellikleri

Etrafınızda anlamakta zorlandığınız hatta acıma duygusuna katıldığınız biri varsa o muhtemelen Balık'tır. Peki diğer özellikleri neler?

Balık burcu ve özellikleri

Bir ortamda birisi Balık burcu olduğunu söylediğinde çoğu insanın yüzünde hemen bir acıma, merhamet ifadesi belirir. Aslında tam olarak haksız da sayılmazlar.

İki yöneticisi olan bir burçtur. Klasik astrolojiye göre yöneticisi Jüpiter, modern astrolojiye göre ise yöneticisi Neptün’dür. Balık burcu insanında Jüpiter’in iyimserliği, Neptün’ün yaratıcı ve hayal gücü birleşir. Hassastırlar ve kolay kolay çevrelerindeki insanlar tarafından anlaşılmazlar. Çünkü onların hayata baktıkları pencere realist değil, onlar hayatı manevi taraflarıyla görmeye çalışırlar.

Sezgileri çok kuvvetlidir. Su grubu bir burç oldukları için sezgilerini aktarma konusunda objektif olamayabilirler. Çünkü birilerini kırmak, incitmek, isteyecekleri en son şeydir. Romantiktirler. İsyancı olmaktansa yaşanan her şeyin, hayata gelişlerinin bir sebebi olduğunu düşünür ve kabullenici bir davranış sergilerler.

Medikal astrolojiye göre Balık burcu; talamusun beyne giden uyarıları ve reseptörleri yönetmektedir. Ayaklardaki tüm rahatsızlıklar, topallık, nasır oluşumları, şişlikler, ayak derisindeki problemler, vücuda gelen dış uyarıları dengeleme ve gerekli bölümlere iletme ile ilgili olası sorunlar ve bağımlılıklar, genel olarak psikolojik sorunlarla ilişkilendirilmektedir.