Başak burcu ve özellikleri

Oldukça çalışkan olan Başak burçları titiz, tertipli ve düzenli çalışmaya sahiptirler. Başak burcunun özellikleri...

Başak burcu ve özellikleri

Başak dönemi ürünlerin toplanma zamanıdır. Yaza girerken toprağa ekilen ekinler artık büyüdü, olgunlaştı ve toplanması gerekiyor. Yapılması gereken çok fazla iş var kısacası.

Bu nedenle Başak burçları oldukça çalışkandır. Pratik zekaları ile ellerine aldıkları işi en kısa ve verimli yoldan nasıl yapılması gerektiği konusunda bilgi sahibidirler. Titiz, tertipli ve düzenli çalışma Başak burçları için söylenebilecekler arasındadır. Başak burçları oldukça aktif çalışan bir zihin kapasitesine sahiptirler. Sürekli analiz eder, neden-sonuç ilişkisi kurabilirler. Oldukça zeki, kuralcı ve disiplinlidirler.

 

Yöneticileri Merkür‘dür. Sayılar, hesaplamalar ve bilgi onlar için çok önemlidir. Toprak burcu olduklarından hayatlarındaki maddi konulara olan önemi çok iyi bilirler. Sabit değildirler. Ortama ve şartlara rahatlıkla ayak uydurabilirler.

Medikal astrolojiye göre Başak burcu; karın, bağırsaklar, diyafram, sinir sistemi (İkizler ve Başak burcunun yönetici gezegeni Merkür olmasından dolayı) takıntılar, kuruntular, hijyen düşkünlüğü Başak burcu ile ilişkilendirilir. Yine bu bölgelerde kurtlar, kolit, bağırsak sorunları, karın kaslarında problemler vermektedir.