İkizler burcu ve özellikleri

Çift karakterli gibi düşünülse de aslında İkizler burcu çabuk düşünen ve mantıklı kararlar alan bir yapıdadır. İkizler burcuna dair ayrıntılar...

İkizler burcu ve özellikleri

İkizler burcunun işi düşünmek, yaymak, iletmektir. Tıpkı doğada ilkbahar sonlarına doğru havaların iyice ısınıp, ısının her yere yayılması ve bütün her tarafı kapsaması gibidir.

İkizler burcu enerjiktir. Çabuk düşünür, mantıklı kararlar alır. Fakat zihni o kadar hareketlidir ki bir konuda yoğunlaşmasını, ustalaşmasını beklememek gerekir. Her konu hakkında söyleyecek iki çift sözü vardır. Hava grubu bir burç olduğu için özgürlüğüne düşkündür.

 

İkizler burcunun yöneticisi Merkür’dür. Nasıl Merkür civar gibi hareketliyse İkizler burcu da öyledir. Sabitlemek çok zordur. İkizler burcu eril bir burçtur. Bu etkiye tepki vermek yerine tepki çekicekleri bir ortam yaratır. Çift vücutlu olduklarından dolayı düşünceleri, fikirleri zaman zaman farklılık gösterir.

Medikal astrolojiye göre İkizler burcu; omuz, kollar, el, parmaklar, akciğer, bronş tüpleri, zihin, sinir sistemi, safra, dil, kalçayı temsil etmektedir. Bu bölgelerde oluşan rahatsızlıklar, hasarlar, kan zehirlenmeleri, damar tıkanıklıkları, kuruntular, üst solunum yolu rahatsızlıkları, sinir sistemi sorunları, safra kesesi sorunları, dil üzerinde çıkan yaralar ve problemler İkizler burcu rahatsızlıkları olarak simgelenir.