Koç burcu ve özellikleri

Zodiac’ın ilk burcudur. İlk olmak ve başlangıçlarla ilişkilidir; neşelendirir, hareketlendirir. Peki Koç burcunun diğer özellikleri nelerdir?

Koç burcu ve özellikleri

Koç burcu Zodiac'ın ilk burcudur; ilk olmak ve başlangıçlarla ilişkilidir. İlgiyi üzerlerine çekmeyi her zaman başarırlar. Bazen yüksek sesle konuşarak, bazen çocuksu davranışlarıyla, bazen de kabalıklarıyla…

Ama bir şekilde spot ışıklarını üzerlerine çekerler. Koç burcu aynı zamanda baharın başlangıcıdır. Bu zamanda Koç burcu insanı sizi hareketlendirir, neşelendirir ve renk verir. Bir Koç burcu ile birlikte vakit geçirmek bol bol kahkahaya davetiye çıkarır. Fakat dikkat! Koç‘lar çabuk sıkılır ve çabuk sinirlenirler. Sıkıldıklarında ise huysuz ve çekilmez bir hal alırlar. Eril ve Öncü bir burçtur. Bu yüzden söz dinlemez, kendi kararlarını kendileri alırlar.

Vücudumuz ele alındığında Koç burcu; kafa, yüz bölgesini ve üst beyni temsil eder. Yüz bölgesinde ki tüm işaretler, sivilceler, çiçek hastalığı, çatlak dudaklar, yüz mantarı, felçler, migrenler, kellik, sol kulak hep Koç burcu yönelimli rahatsızlıklardır.
İşte ayrıntılar: