Kova burcu ve özellikleri

Toplumla iç içe, arkadaş canlısı, zeki bir burç olan Kova burcunun diğer özelliklerine dair ayrıntılar...

Kova burcu ve özellikleri

İki yöneticili bir burçtur. Klasik astrolojiye göre yöneticisi Satürn, modern astrolojiye göre ise yöneticisi Uranüs’tür. Toplumla iç içe bir burçtur. Toplumsal sorunlara ve organizasyonlara katılmayı, dernekler içinde görev almayı severler.

Fakat bireyselliğini de korumayı bilirler. Oldukça arkadaş canlısı ve sosyal bir yapıları vardır. Her an, her yerde bulunmak ve gruplar içinde aktif görevler almak isterler. İşin içinde Satürn olduğundan; mantıklı, analizci ve kuralcı bir yapıları vardır. Esnek, yeniliklere açık ve hatta kendisine yeni şeyler denemeye açıktır. Hava grubu bir burç olduğundan bilgi ve zeka ile ilgili konular arasında yer alır.

 

Özgürlüğüne oldukça düşkündür ve kısıtlanmaktan, hareket alanının daralmasından hiç hoşlanmazlar. Somut fikirlere önem verirler. Kısacası Kova burcu insanı için fikir önemli bir anahtar kelimedir. Çeşitlilikten yanadırlar. Algılaması ve kapasitesi oldukça güçlüdür. Teknolojik gelişmelere, bilimsel konulara ilgi duyabilirler. İlerici bir bakış açısı vardır.

Medikal astrolojiye göre Kova burcu; baldırları, epifiz bezini, bacakları, bilekleri, trombositleri yönetmektedir. Bacak damarlarında ortaya çıkan rahatsızlıklar, dolaşım sorunları, kramplar, kasılmalar, kanda pıhtılaşma sorunları, bilek burkulmaları gibi rahatsızlıklar ortaya çıkarmaktadır.