Oğlak burcu ve özellikleri

Yaşlandıkça gençleşen, hayat dolu, hareketli...Aynı zamanda da ciddi, mesafeli ve soğukkanlı. Sürekli saygı ve takdir beklerler. İşte Oğlaklar'ın özeti...

Oğlak burcu ve özellikleri

Oğlak burçları hariç yaşlandıkça gençleşen, hayat dolu, hareketli başka bir burç yoktur. Dışarıdan bakıldığında ciddi, soğukkanlı, mesafeli bir havaları vardır. Ama yaklaşmaya başladığınızda aslında sadece hayatın sorumlulukları ve kuralları arasında sıkışmış biriyle karşılaşırsınız.

Oğlak burcunun yöneticisi Satürn’dür. Eskiler Satürn’e zaman anlamına gelen Kronos derlerdi. Belki de bu yüzden zamanı en iyi kullanan, kısıtlı zaman içerisinde elindekileri iyi yöneten, organize olan ve başarı odaklı bir karaktere sahiptirler.

Oğlak zamanına doğa olarak baktığımızda, kışın artık kapımızda olduğuna işaret eder. Sert, soğuk günler başlamak üzeredir. Kara kış dediğimiz şey aslında tam da yöneticileri Satürn’e oldukça yakışmaktadır. Bir Oğlak burcuna her zaman güvenebilirsiniz. Fakat her zaman kendisine saygı duyulmasını ve takdir edilmeyi isterler.

Minimal, sade, öz ve yalın bir hayatı tercih ederler. Duyguları konusunda temkinli adım atarlar. Fakat zaman zaman çevresindekiler onu duygusuz ve kolay empati kuramayan bir insanmış gibi değerlendirirler.

Medikal astrolojiye göre Oğlak burcu; dizler, kemikler, pankreas, deri, dişler, dalak, genel kas yapısı, beynin ön lobunu yönetmektedir. Dişlerde problemler, kemiklerde kırılmalar veya incinmeler, deri problemleri, kaşıntılar, yaralar, hodkin hastalığı, beynin ön lobu ile ilgili problemler, insülin problemleri (şeker hastalığı) gibi rahatsızlıklar vermektedir.