Terazi burcu ve özellikleri

Öncü burçlardan olan Terazi burcu uyum, ahenk ve ilişkilerle alakalıdır. Terazi burcunun özellikleri...

Terazi burcu ve özellikleri

Zodyak kuşağının ikinci Venüs yöneticisi. Terazi burcu bir şeyler için öncülük etmeyi sever.

Terazi burcu uyum, ahenk ve ilişkilerle alakalıdır. Özellikle ilişkilerde politik bir duruş üzerinden şekillenirler. Bu yüzden Terazi insanının davranışları zaman zaman size yapmacık gelebilir. Fakat onun doğası gereği böyledir. Kimse kırılmasın, üzülmesin diye objektif ve tarafsız durmaya çalışırlar.

 

Terazi burcu astroloji içerisinde hava grubu bir burçtur. Entellektüel, bilgi ve araştırmalara önem veren bir yapıdadır. Özgürlüğüne düşkündür. Fakat onun özgürlük anlayışı birlikte olduğu, ortaklık kurduğu kişiyle birlikte özgürleşmektir. “Beraber yapalım” Terazi burcunun ana temasıdır. Terazi burcu yalnızlığı ve yalnız kalmayı hiç sevmez.

Şunu unutmamak gerekir. Terazi burcu dengesini bulana kadar sürekli dengesiz davranışlarını gözlemleyebilirsiniz. Tabii önce dengesini kendi içinde kurması gereklidir.

Medikal astrolojiye göre Terazi burcu; alt karın, göbek kısmı, üreme organları (Venüs’ten dolayı) uyluk ve kalça kısmı, bel bölgesi, böbrekler, rahimi, yönetmektedir. Bu bölgelerde olan rahatsızlıklar, yetmezlikler, kan uyuşmazlığı, böbrek yetmezliği, bel bölgesinde disk kayması gibi rahatsızlıklar vermektedir.