Yengeç burcu ve özellikleri

Dışarıdan sert ve soğuk görünen Yengeç'ler aslında oldukça kırılgan ve alıngan bir yapıya sahiptirler. Ayrıntılarıyla Yengeç burcunun özellikleri...

Yengeç burcu ve özellikleri

Yengeç burçlarının dışarıdan bakıldığında sert ve soğuk bir görünümleri vardır. Tanımaya başlayınca ne kadar hassas olduğunu keşfedersiniz.

Yengeç burçları bu hassaslıklarından dolayı oldukça kırılgan ve alıngan bir yapıya sahiptirler. Farketmeden bile onu kırabilirsiniz. Fakat onunla iyi anlaşır ve hayatına girmeyi başarabilirseniz tıpkı kendini koruduğu gibi sizi de aynı şekilde koruduğunu gözlemleyebilirsiniz.

 

Objektif olmasını bekleyemezsiniz. Çünkü yöneticisi Ay‘dır. Ve Ay duyguları temsil eder. İşin içine duygular karıştığı zaman objektif tarafsız ve mantıklı kararlar vermesi zorlaşır. Yöneticileri Ay, onlara muazzam bir hayal gücü verir. Zaten içe dönük kişiliklerini de eklersek eğer hayal kurmak için kendine gerekli ortamı yaratmakta hiç zorlanmazlar. Yengeç zamanı yazın başlangıcını simgeler; doğa olarak suların ısınmaya başladığı dönemdir.

Medikal astrolojiye göre Yengeç burcu; göğüs, diyafram, mide, böğür, dalak, akciğerler, dilde ki tat tomurcukları, meme ve sol el ile ilişkilendirilir. Bu bölgede çıkan rahatsızlıklar, hastalıklar, yetersiz sindirim, verem, tuzlu balgamlar, öksürüğe kolay yakalanma, midede yaralar, gastrit, ülser, göğüste kanser genel olarak görülen rahatsızlıklardır.