Bugün Oğlak burcunda Dolunay günü: İşte öne çıkacak konular

Bugün Oğlak burcunda Dolunay var. Oğlak sembolizminin öne çıkacağı bir gün olacak. Ekonomi, ordu, hükümet, para piyasaları, inşaat sektörü, sistem ve düzen kurmak, yargıçlar, komutanlar, genelkurmay başkanı, toplumsal prestij, tarihi yapılar gibi...

Bugün Oğlak burcunda Dolunay günü: İşte öne çıkacak konular

Bugün oldukça önemli bir gün. Zira Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bundan iki gün önce Kısıklı'da halka “Çarşamba günü önemli açıklamalar” yapacağına dair bir beyanatta bulundu. Artık gözler ve kulaklar gün içinde Cumhurbaşkanı'ndan gelecek olan açıklamalara odaklanmış durumda. Bu konuyla ilgili sosyal medyada ve özellikle Twitter üzerinde türlü senaryolar yazılmaya tahmin edersiniz ki başlandı bile. Sizlerden gelen yoğun istek üzerine bugünün astrolojik açıdan önemini ele aldım. Buradan yola çıkarak o açıklamanın ne olacağı konusunda bakalım gökyüzü bile neler söylüyor. 

Öncelikle Erdoğan seçim tarihleri dahil olmak üzere, tüm önemli adımlarını ve açıklamalarını sürekli astrolojik olarak en isabetli zamanlarda yapmakta. Eee pek tabii bu da aklıma ister istemez acaba bir astroloğun fikrinin, danışmanlığının alınıp alınmadığını geçirmiyor değil. Kulağıma çalınan bir iki isim olmakla beraber kesin bilgi olmadığı için bunu şuan sizinle paylaşmayacağım. Ama önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili net bir bilgiye ulaşırsam paylaşırım.

Gelelim asıl konumuza, açıklamanın yapılacağı gün yine tabii ki çok manidar zira tam da Oğlak burcunda Dolunay’ın gerçekleştiği bir günde yapacak açıklamayı. Tam da Dolunay günü eğer bir açıklama yapılacaksa bunun içinde bir Oğlak sembolizmi olmalı diye düşünüyorum. Ve buradan yola çıkarak üç aşağı beş yukarı ne gibi konuların olabileceğini tahmin edelim. Aslında bir nevi astrolojik beyin jimnastiği benimkisi.

Şimdi Oğlak burcunun astrolojide sembolize ettiği konular; ekonomi, ordu, hükümet, para piyasaları, inşaat sektörü, sistem ve düzen kurmak, yargıçlar, komutanlar, genelkurmay başkanı, toplumsal prestij, tarihi yapılar gibi konulardır. Demek ki üç aşağı beş yukarı bu konular üzerinden bir takım mühim açıklamalar yapılabilir. Dolunay Oğlak burcunda ve yöneticisi Satürn ile Türkiye'nin tam da 6. evinde seyahat etmekte. 6. ev ise; istihdam, memurlar, erler, askeri konular, iş, işsizlik, sağlık sektörü, hizmetliler gibi konuları sembolize eder.

oglak-burcu-dolunay

Şimdi tüm bunları bir arada düşünecek olursak, madde madde ne gibi açıklamalar olabilir bakalım…

1) Para piyasalarını etkileyecek, ekonomik anlamda yeni bir sistem, vergi konusu veya paketten bahsedebilir. Gerçi son dönem yaşadıklarımızı göz önüne alırsan bu çok daha düşük bir ihtimal olabilir ama yine de kenarda dursun.

2) En çok mevzu bahis edilen konulardan birisi ise OHAL! Ben direkt bir ohal değil ama askeri konularda yeni bir düzenleme şeklinde bir açıklama olabileceğini de düşünmeden edemiyorum açıkçası. Bu daha olası bir senaryo fakat riskli olduğunu düşünüyorum. Çünkü İstanbul-Ankara; Türkiye ekonomisinin bel kemiği olan önemli şehirlerden iki tanesi. Buralarda olası bir OHAL durumu otomatik olarak ekonomik dengelerin bozulmasına yol açabilir. Hazır merkez bankası dün yaptığı açıklamada marjinal fonlanma oranını %9‘dan %8,75‘e çekmişken, ekonomik dengeleri sarsabilecek bir uygulamanın direkt yapılması bana pek olası gelmiyor.

3) İstihdam konusuna ciddi bir şekilde değinebilir. İşsizlik, atamalar, memuriyetle ilgili yeni düzenlemeler, kriterler söz konusu olabilir. Malum kamu personelinde onbinlere varan işten çıkarımlar söz konusu oldu. Burada revize edilmesi gereken önemli detaylar söz konusu.

4) Sistem ve düzen kurmaktan bahsetmişken hem yeni bir ordu yapılanması ve görevleri ya da başkanlık sistemini referanduma taşımak gibi açıklama da söz konusu olabilir. Ve Oğlak burcu yönetim, hükümet ile ilgili olduğundan dolayı bunun da daha güçlü bir senaryo olduğunu düşünüyorum. Başkanlık sistemi için ciddi bir düğmeye basma durumu.

Şimdilik en olası senaryolar bu şekilde. Askeri düzen, sistem, başkanlık sistemi, ekonomik veriler ve memuriyetle ilgili konular üzerine yoğunlaşılacağını düşünüyorum astrolojik göstergelerle. Türkiye adeta bir restart'tan geçiyor. Tek dileğim bu yeniden başlama sürecinin, daha herkesi kucaklayan, daha gerçek anlamda demokratik, daha birlik ve beraberliği pekiştirecek, bir olunmasını sağlayacak türden açıklamalar olmasını umut ediyorum.

Ben bu satırları yazarken Wikileaks AKP'nin tüm mailleşme trafiğini internet üzerinden yaymaya başladı. En son İbrahim'in tutku dolu yaşadığı aşkta düştüğü çıkmazı çözebilmesi için atmış olduğu maili okuyordum. Diğer yandan irmik tatlısı, kandil simidi ve daha bilimum yiyecekler, aşk meşk şiirlerinin yer aldığı mailler deşifre ediliyordu. Ben biraz daha bakayım acaba arada bir imam bayıldı tarifi de var mı diye.

Haydi hepimiz için aydınlık günler inşallah…

Loading...