Darbe girişimleri ve astrolojik göstergeler

Türkiye son zamanlarda travmatik bir darbe ile karşı karşıya kaldı ve bu darbe girişimi çok şükür ki başarısız oldu. Türkiye'de ilk darbe girişimden en son darbe girişimine kadar olan süreçte astrolojik olarak neler meydana geldi? İşte yanıtı...

Darbe girişimleri ve astrolojik göstergeler

15 Temmuz gecesi Türkiye'de bir çok dinamiği değiştiren, toplumu hem terörize hem travmatize eden ve çok şükür ki başarısız olan bir darbe girişimi meydana geldi. Toplum olarak bir şekilde yaralarımızı sarmaya çalışıyor ve daha da önemlisi siyaset üstü bir bilinçle birlik olmaya çalışıyoruz.

Türkiye'de ilk darbe girişimi değildi bu, 60,71, 80, 97, 2007 ve en sonuncusu 15 Temmuz 2016. Tabii ki ben mesleğim gereği istatistiki bilgi olsun diye meydana gelen her olayın arka planındaki astrolojik göstergeleri inceliyorum. Türkiye'de şu ana kadar kalkışılan darbe girişimlerinin hepsini oturdum ve inceledim. Karşıma oldukça enteresan bir tablo çıktı. Çıkan tablo ise şu;

– 27 Mayıs 1960 darbesi senesi tutulmalar sırayla; Başak burcunda Ay Tutulması – Koç burcunda Güneş Tutulması – BALIK burcunda Ay Tutulması – Başak burcunda Güneş Tutulması.

– 12 Mart 1971 darbesinde tutulmalar sırayla; Aslan burcunda Ay Tutulması – BALIK burcunda Güneş Tutulması – Yengeç burcunda Güneş Tutulması – Kova burcunda Ay Tutulması – BALIK burcunda Ay Tutulması.

– 12 Eylül 1980 darbesindeki tutulmalar sırayla; Kova burcunda Güneş Tutulması – Başak burcunda Ay Tutulması – Kova burcunda Ay Tutulması – Aslan burcunda Güneş Tutulması – BALIK burcunda Ay Tutulması.

– 28 Şubat 1997 darbesindeki tutulmalar sırayla; BALIK burcunda Güneş Tutulması – Terazi burcunda Ay Tutulması – Başak burcunda Güneş Tutulması – BALIK burcunda Ay Tutulması.

– Nisan 2007 darbesindeki tutulmalar; Başak burcunda Ay Tutulması – BALIK burcunda Güneş Tutulması – BALIK burcunda Ay Tutulması – Başak burcunda Güneş Tutulması.

– Ve geldik 2016 senesine… Bu seneki tutulmalar ise şöyle; BALIK burcunda Güneş Tutulması – Terazi burcunda Ay Tutulması – Başak burcunda Güneş Tutulması – BALIK burcunda Ay Tutulması.

Tutulmalar gerçekleşen senenin renginin nasıl olacağını, senenin genel çerçevesini, yılın gerçekleşmesi muhtemel olaylarının genel tablosunu verirler. Yukarıdaki istatistikten anlayacağınız üzere ülkemize BALIK burcundaki Güneş ve Ay Tutulmaları her defasında bir darbe, muhtıra konularını gündeme getirmiş. Kısacası BALIK sembolizmi bu ülkeye pek de yaramıyor açıkçası. Tabii ki BALIK burcu Türkiye haritasında ‘MC’ dediğimiz yani tepe noktası bir diğer anlamı ile yöneticileri temsil eden bölgeye işaret etmekte. BALIK burcunda ki tutulmalar bu yüzden ülke yönetimine yönelik bir girişim –hareket durumunu göstermekte.

Şimdi ise asıl konu şu, Eylül ayında BALIK burcunda bir Ay Tutulması meydana gelecek. Umuyorum gerçekleşen çok şükür ki başarısız olan darbe girişimi bu Eylül'deki tutulmanın etkisi idi ve bitmiş – geçmiş olsun. Eğer ki öyle değil ise, Eylül ayı BALIK burcundaki Ay Tutulması belki de endişelenilen, beklenen ikinci bir dalgaya işaret edebilir. Umarım böyle bir durum olmaz bekleyip göreceğiz.

İLGİLİ HABERİletişim dilini biraz yumuşatıyoruzİletişim dilini biraz yumuşatıyoruz