Discord

Discord, arkadaşlarınızla ses, metin ve video yoluyla iletişim kurmanın en kolay yollarından biridir. Discord, arkadaşların bir sunucu aracılığıyla birbirleriyle bire bir veya gruplar halinde sohbet etmelerini sağlar. Kişilere doğrudan mesaj göndermek, onlarla görüntülü arama yapmak, sesli sohbet etmek ve hatta ekranı paylaşmak için kullanılmaktadır.

Discord çok kullanıcı merkezlidir ve istediğiniz kadar özel veya herkese açık olabilir. Discord’u kullanarak şunları seçebilirsiniz:

  • Kimleri arkadaş olarak ekleyeceğiniz ve kimlerin sizi ekleyebileceği
  • Kimler size doğrudan mesaj gönderebilir?
  • Hangi serverlara giriyorsunuz?
  • Oluşturduğunuz sunuculara kimler katılabilir?

Bu seçenekleri uygulamanın içerisinde kullanıcı gibi optimize edebilme hakkına sahiptir.

Discord nasıl kullanılır?

Bir tarayıcı kullanıyorsanız, https://discord.com/login adresine giderek başlayın. Bir masaüstü veya mobil cihaz kullanıyorsanız, Discord uygulamasını doğrudan cihazınızda açabilirsiniz!

Giriş sayfasına geldiğinizde, ilk metin kutusuna 1) e-posta adresinizi veya 2) Discord hesabınız için resmi olarak doğrulanmış telefon numaranızı yazın. Telefon numarası girişini kullanmadan önce telefon numaranızı Discord hesabınızda doğrulamanız gerekecek! Telefon numaranızı doğrulattıktan sonra uygulama otomatikman açılacaktır.

Karekod Girişi

Discord için halihazırda mobil uygulamanız varsa ve masaüstü ve mobil uygulama üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde giriş yapmak istiyorsanız QR Code Login’i de kullanabilirsiniz! QR Code Login’i kullanmak için mobil cihazınızdan Discord hesabınıza giriş yaparak başlayın. Ardından Discord mobil uygulamanızda Kullanıcı Ayarları menüsünü açın, ardından QR Kodunu Tara seçeneğini seçin.

Not: Uygulama, QR Kodunu taramak için mobil cihazınızda kamera izinleri isteyecektir!

Tarayıcı açıldığında, kutuyu ekranda QR koduyla hizalayın ve ardından mobil cihazda Discord girişinizi doğrulamanız istenecektir.