e Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

e Okul, Veli Bilgilendirme Sistemi sayfasında yer alan bilgiler, alt başlıklar Sözcü’de! Veli Bilgilendirme Sistemi’nde gerek öğrencinin gerek velinin merak ettiği konu başlıkları sayfada yer almaktadır.

e-Okul sayfasında velinin ve öğrencinin karşısında 4 bölüm çıkıyor: Portfolyom, sınav bilgileri, öğrenci bilgieri ve ana menü. Bu sayfalar içinde ön plana çıkan bölüm “Öğrenci Bilgileri” olan bölümdür. Öğrenci bilgileri içinde yer alanlar:

Duyurular

Milli Eğitim Bakanlığı’nın ve öğrencinin okuduğu okula dair duyurular bu sayfada görülmektedir. Öğrenci veya veli her siteye girdiğinde bu sayfaya bakması gerekmektedir.

Devamsızlık bilgisi

Öğrencinin hangi günlerde okula gitmediğini “tablo” üzerinden gösteren bölümdür. Tablo aşağısında “özürlü devamsızlıklar”, “özürsüz devamsızlıklar”, “devamsızlıktan sayılmayan süreler” genel bilgileri bulunmaktadır.

Not bilgisi

Öğrenci hangi sınıfa gidiyorsa, hangi dersleri zorunlu/seçmeli görüyorsa o derslere dair sınav sonuçlarını görebilmektedir. Not bilgisi sayfası içerisinde birinci dönem ve ikinci dönem ders notları da bulunmaktadır.

Haftalık ders programı

Öğrencinin haftalık ders programı sayfasında, tablo şekilde beş gün hangi gün, hangi saatlerde derslerin olduğunu gösteren bölümdür. Bu bölümde veli, derse giren öğretmenin ismini de görebilmektedir.

Sınav ve proje/ödev tarihleri

Sayfanın içinde iki bölüm bulunmaktadır: Sınav ve Proje Tarihleri Listesi, Proje/Ödev Bilgileri. Öğrenci hangi dersten proje/ödev aldıysa; o dersin adı, türü (ödev, proje), konusu, son teslim tarihi, durumu görülmektedir.

Burs ödeme bilgileri

Burs ödeme sayfasında, öğrenci burs aldıysa, bursa dair genel bilgi ve ödeme kaydı gösterilmektedir.

Öğrencinin aldığı belgeler

Eğitim-Öğretim hayatında öğrencinin aldığı tüm belgeler bu sayfada görülebilir.

Öğrenci Yıl Sonu Notları

Öğrenci, eğitim-öğretim hayatındaki tüm yılsonu notlarını görebilmektedir. Sayfa içinde sınıf, öğretim yılı, 1. dönem notu, 2. dönem notu, 3. dönem notu, ağırlıklı yılsonu ortalaması yer almaktadır.

Öğrencinin sorumluluk ve ortalama yükseltme puanları

Sorumlu olduğu veya ortalamasını yükseltmek isteyen öğrenci, ders seçiminde/zorunluluğunda bu sayfayı takip edebilmektedir.

Anadolu meslek programı yerleştirme sonuçları

Öğrenci, bu sayfaya gelerek yerleştirme sonuçlarını görebilmektedir. O sonuçlara göre işlemler yapabilmektedir.

Anadolu teknik programı yerleştirme sonuçları

Öğrenci, teknik programı yerleştirme sonuçları sayfasında veriler görebilmektedir.

Nakil Durumu

Okuduğu okuldan başka bir okula geçiş sürecinde hem öğrenci hem veli bu sayfada son durumu görebilmektedir.

Şube yazılı ortalamaları

Öğrenci, birinci dönem ve ikinci dönem not ortalamasına dair veride, ortalamanın üstünde mi yoksa altında mı sorusuna bu sayfada görebilmektedir.

Sağlıkla ilgili fiziksel uygulama karnesi

Bu karnede, vücut kompozisyonu, kas dayanıklığı, esneklik, mekik, şınav, gibi veriler bulunmaktadır.

E-OKUL SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ