BİZİ TAKİP EDİN

© 2016 - Tüm hakları Estetik Yayıncılık A.Ş.’ye aittir.

Devlet Üniversiteleri 15:37 13 Ekim 2015

Değişen dünya ve yükseköğretim Boğaziçi’nde konuşulacak!

Günümüz yükseköğretim dünyasında beliren yeni eğilimler, araştırma sonuçları ve kavramsal bakış açıları Boğaziçi Üniversitesi’nde yarın başlayacak olan konferansta konuşulacak.

bogazici-universitesi

Boğaziçi Üniversitesi ve Türk Eğitim Derneği (TED) tarafından hazırlanan 1. Uluslararası Yükseköğretim Çalışmaları Konferansı (IHEC) 2015, “Değişen dünya ve yükseköğretim: Kimlik, politika ve reform modelleri” temasıyla 14-16 Ekim tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek.

Konferansın açılış konuşmasını ise Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu ve Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu yapacak.

Ortak çalışmalar için zemin yaratabilmek ve günümüz yükseköğretim dünyasındaki yeni eğilimleri, araştırma sonuçlarını ve kavramsal bakış açılarını paylaşmak amacıyla düzenlenen Konferans süresince yükseköğretimin dünyada ve Türkiye’de yönelimi, rolü, organizasyonu ile birlikte her geçen gün değişen talepler, fırsatlar, beklentiler ve sorunlar bağlamında makro politikalar, modeller, reform hareketleri ve yöntem önerileri tartışılacak.

Konferansla ilgili detaylı bilgiye http://www.ihec2015.com/tr internet adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Son Dakika Haberleri