BİZİ TAKİP EDİN

© 2016 - Tüm hakları Estetik Yayıncılık A.Ş.’ye aittir.

Genel 18:01 27 Ağustos 2013

Ege Sağlık Eğitimcileri toplandı

Ege Sağlık Eğitimcileri Derneği ilk toplantısını Basek Sağlık Meslek Lisesi Konferans salonunda gerçekleşti.

2013-2014 eğitim yılında Türkiye’nin birçok bölgesinde hizmete giren Sağlık Meslek Liseleri Ege Bölgesinde de 12 özel kurumla eğitime merhaba diyecek.

Ege Sağlık Eğitimcileri Derneği olarak bir dernek çatısı altında toplanan eğitimciler dernek başkanlığına Basek Batı Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Central Hospital Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Özer Gürbüz’ü getirdi.

Toplantıda konuşan dernek başkanı Dr. Özer Gürbüz 2013-2014 eğitim yılında eğitim sistemi hakkında ve yönetmelik hakkında sunumda bulunarak dernek üyelerine ciddi uyarılarda bulundu. Dr. Gürbüz sıradan bir eğitim vermiyoruz, yaptığımız iş insan sağlığını ilgilendiriyor. Birebir uygulamalı eğitimli elemanlar yetiştireceğiz, yapacağımız iş sorumluluk isteyen bir eğitim işi, bu eğitimi verecek kurumların “önce insan sağlığı” sloganı ile yapmalı. Dr. Gürbüz öğrencilere ve velilere bu konuda ciddi uyarılarda bulundu. “Eğitim alacakları kurumları iyi etüt etmeleri gerekmekte. Ege Sağlık Eğitimcileri Derneği Başkanı Dr.Özer Gürbüz, yeni açılan sağlık meslek liselerinin bölümlere göre kontenjanlarının belirlenmesi için Sağlık bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ile görüşme halinde olduklarını belirtti..

Gürbüz, İzmir Sağlık Müdürlüğü ile kuzey ve güney kamu birliği yetkilileriyle en kısa zamanda toplantı yapılarak eğitim yılı öncesi öğrenci kaydı ile ilgili kargaşanın ortadan kaldırılması için çalıştıklarını söyledi. Türkiye’nin her alanda meslek liselerine ihtiyacı olduğunu ve bunun için herkesin özellikle kendi uzmanlık alanında bır meslek lisesi açması gerektiğine dikkat çekti.

Başkan Gürbüz, “Müteahhit, inşaat alanında meslek lisesi, Mali Müşavir, muhasebe alanında, öğretmenler ise öğretmen meslek lisesi açarak bilgi ve tecrübelerini aktarabilirler” dedi.

Son Dakika Haberleri