BİZİ TAKİP EDİN

© 2016 - Tüm hakları Estetik Yayıncılık A.Ş.’ye aittir.

Genel 17:08 25 Ağustos 2015

ERUBGK Siber Güvenlik Yaz Kampı başlıyor!

ERUBGK Siber Güvenlik Yaz Kampı 29 Ağustos- 5 Eylül 2015 tarihleri arasında Kayseri’de düzenlenecek.

guvenlik_siber

Günümüz dünyasında siber tehditler inanılmaz boyutlara ulaşmış, şirketlerin ve devletlerin bu konuya yatırımı artmıştır. Bireylerin kişisel verileri hedef alınırken, şirketler için daha büyük riskler doğmakta gizlilik ihlalleri, iş kaybı, hizmet kesintisi yaşanmaktadır. Devlet için daha derin ve sancılı süreçler oluşmaktadır.

Neredeyse tüm yaşamın bir ekrana sığabildiği günümüz dünyasında; ülke sınırlarının belirsizleşmesi, eskiden olsa iç sorun olarak algılanabilecek meseleler üzerinde, anında dünyanın dört bir yanından yorumların yapılabilmesi mümkün hale geldi. Wikileaks belgelerinin ya da eski bir güvenlik uzmanının bir ülkenin sırlarını ifşa edebilmesinin özellikle devletler nezdinde, artık yepyeni güvenlik sorunlarıyla uğraşılması anlamına geldiği bir dünyadan bahsediyoruz.

Bu koşullar göz önüne alındığında Dünyaya damgasını vuran ve Siber tehditlere karşı önemini daha çok hissettiren siber güvenlik, siber casus yetiştirme politikaları, siber savaşlar ve bu alana yönelik olarak ülkelerin bütçelerinden ayırdıkları hatırı sayılır oranlara ulaşan rakamlar, bilgi güvenliğini bireysel, kurumsal ve ülke güvenliği açısından kritik öneme kavuşturmuştur.

Doç. Dr. Alper Baştürk danışmanlığında faaliyetlerine devam eden Erciyes Üniversitesi Bilgi Güvenliği Kulübü, Siber Güvenlik alanında uzman kişiler yetiştirerek bu alandaki eksikliğin giderilmesi için çalışıyor.

“Geçtiğimiz şubat ayında “Siber Güvenlik Kış Kampı” organize edip dikkatleri üzerine toplayan ve bu alandaki çalışmalarıyla isminden sıkça söz ettiren Erciyes Üniversitesi Bilgi Güvenliği Kulübü (ERUBGK) bu kez de “Siber Güvenlik Yaz Kampı” organize ediyor.

KATILIMCILAR ON-LİNE SINAVLA BELİRLENDİ!

ERUBGK Siber Güvenlik Yaz Kampı 29 Ağustos- 5 Eylül 2015 tarihleri arasında Kayseri’de düzenlenecek. Kampa katılacak olan kişiler on-line olarak yapılan bir sınavla belirlendi.

Üniversitelerin Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora programlarına kayıtlı öğrencilerinin katılımına açık olan Siber Güvenlik Yaz Kampı’nda öğrencilere bilişim sistemleri güvenliği konusunda teknik eğitimler verilerek ülkemizin ihtiyaç duyduğu siber güvenlik uzmanı eksikliğinin giderilmesine destek olunması ve kapasite geliştirilmesinin sağlanması amaçlanıyor.

Eğitimlerin yanı sıra, kamp katılımcıları bilgi güvenliği alanında deneyim sahibi akademisyenler, kamu kurumu ve özel sektör yöneticileri ile bir araya gelecek ve siber dünyadaki tehditler, alınması gereken önlemler ve bu alandaki kariyer fırsatları konusunda bilgi sahibi olacaklar. Kamp esnasında eğitim amaçlı düzenlenecek CTF yarışmalarıyla öğrencilerin takım çalışması yeteneklerinin güçlendirilmesi ve kamp sırasında edindikleri bilgilerin pekiştirilmesi sağlanacak.

EĞİTİMLER ALANINDA UZMAN EĞİTMENLERDEN! 

Katılımcıların kamp yerine ulaşım masrafları hariç tüm konaklama, yeme-içme ve eğitim giderleri düzenleyiciler tarafından karşılanacak.

Eğitimler alanında uzman eğitmenler olan Barkın Kılıç, Onur Alanbel, Alper Başaran ve Engür Pişirici tarafından verilecek.

ERUBGK , verilecek eğitimler ve kamp sırasında yapılacak olan eğlenceli uygulamalarla katılımcıların en yüksek verimi alması hedeflenirken, düzenlenecek olan paraşütle atlama ve at çiftliği gezisi etkinlikleriyle de güzel vakit geçirmelerinin de sağlanacağını belirtiyor.

 

Son Dakika Haberleri