BİZİ TAKİP EDİN

© 2016 - Tüm hakları Estetik Yayıncılık A.Ş.’ye aittir.

Genel 12:59 18 Haziran 2014

FEPS Genel Sekreterliğine Türk Akademisyen

Prof. Dr. Bayram Yılmaz, Avrupa Tıp Fizyoloji Dernekleri Federasyonu (FEPS) Genel Sekreterliğine seçildi.

Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı, Fizyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Bayram Yılmaz, fizyoloji biliminin öncü uluslararası kuruluşlarından olan Avrupa Tıp Fizyoloji Dernekleri Federasyonu (FEPS) Genel Sekreterliğine seçildi.

Prof. Dr. Yılmaz, güçlü bir bölgesel organizasyon olan FEPS’in, 2014-2018 yılları arasında Genel Sekreterlik görevini yürütecek.

1991 yılında kurulan ve 33 Avrupa ülkesini temsil eden üyelerden oluşan FEPS, Avrupa ülkelerindeki tüm tıbbi fizyoloji derneklerinin bir üst kuruluşu şeklinde görev yaparak her yıl farklı bir ülkede dünya çapında araştırmacıların katıldığı bilimsel kongreler düzenlemekte ve alanında yine dünya çapında saygın bir yeri olan dergiler yayınlamaktadır.

2011 yılında bu kongre Türkiye’de ve Yeditepe Üniversitesi’nde çok başarılı bir şekilde düzenlenmiştir. Bu kongre başkanlığını da Prof. Dr. Bayram Yılmaz başarılı bir şekilde yürütmüş ve bu kongre Avrupa çapında Türkiye için bir gurur kaynağı olmuştur.

Son Dakika Haberleri