BİZİ TAKİP EDİN

© 2016 - Tüm hakları Estetik Yayıncılık A.Ş.’ye aittir.

Genel 16:40 9 Haziran 2014

Irmak Okulları’nın çifte mutluluğu!

Lise öğrencilerinin İspanyolca başarısıyla gururlanan Irmak Okulları, minik öğrencilerinin IB PYP programı mezuniyetiyle çifte mutluluk yaşadı.

Öğrencilerine hem akademik, hem sosyal hem de kültürel anlamda zengin öğrenme ortamları sunan, sürekli gelişimi temel ilke edinen, özgün akademik programlarını evrensel değerler, iletişim, bütünsel öğrenme ve kültürlerarası farkındalık ile yapılandıran Irmak Okulları, öğrencilerinin başarıları ile haklı bir gurur yaşıyor.

Uluslararası düşünceye büyük bir önem veren Özel Irmak İlkokulu, uyguladığı PYP eğitimi ile  dikkat çekiyor.  IBO’nun ( Uluslararası Bakalorya Organizasyonu) üç programından “İlk Yıllar Programı” olan PYP ile öğrencilerin IB öğrenen profili özelliklerini geliştirerek dünya insanı olmaları hedefleniyor.

Ulusal ve uluslararası önem taşıyan bilgi birikimini disiplinlerüstü temalarla keşfederken, araştırma yapabilme, etkili iletişim kurabilme, eleştirel ve yaratıcı düşünebilme gibi becerileri kazandırma, saygı, hoşgörü, sorumluluk gibi tutumlar geliştirme, bakış açısı, bağlantı gibi kavramlara odaklanma, sosyal hizmetlerin önemini kavrayıp anlamlı eylemlerde bulunmayı içeren öğelerden oluşan PYP’nin en önemli amaçlarından biri de, öğrencilerin ulusal değerlerini ve kültürel kimliklerini korurken aynı zamanda dünya insanı olabilmeleri ve uluslararası bir düşünceye sahip olabilmelerini kazandırmak.

 4.SINIF ÖĞRENCİLERİ IB PYP PROGRAMINDAN MEZUN OLDU

Irmak Okulları 4.sınıf öğrencileri yaptıkları çalışmaları Irmak Okulları Kültür Merkezi’nde akademik bir sunum şeklinde gerçekleştirerek IB PYP programından mezun olduklarını ifade eden diplomalarını aldılar.

Irmak Okulları 4. sınıf öğrencileri IB PYP Sergi Ünitesi kapsamında “ Kültür Bilmecesi” sorgulama ünitesini rehber öğretmenleri eşliğinde “ Kültür bir toplumun uygarlık birikimidir.” ana fikri ile irdelediler. Sosyal sorumluluk boyutunda, İl Turizm Kültür Müdürlüğü ve Anadolu Sigorta’nın birlikte yürüttüğü “Bir Usta Bin Usta” Projesinde kültürümüzde unutulmaya yüz tutmuş ustalarla birlikte, eski mesleklerin yaşatılması ve geleceğe taşınması amacıyla atölye çalışması yaptılar.

Irmaklı öğrenciler, 26 Kasım’dan bu güne devam eden yoğun çalışmalar sırasında uzun zamandır içinde bulundukları hür ve akademik atmosferin onlara kazandırdığı öğrenen profilleri, tutum ve becerileri içselleştirdiklerini başarılı performanslarıyla kanıtladılar.

IRMAKLI MİNİKLER “LISA GOES TO LONDON” ADLI OYUNU SERGİLEDİ

Bu kapsamda 3.sınıf öğrencileri büyük bir keyifle okudukları “Lisa Goes To London” isimli kitabı sene sonu gösterisi olarak sunmaya karar verdi. Büyük ilgi gören oyunda tüm öğrenciler görev aldı.

Oyun, kısa hikaye yarışması finalistlerinden olan Lisa’nın Londra’da finallere katılma şansı elde etmesini konu alıyor.

IRMAK LİSESİ ÖĞRENCİLERİNİN İSPANYOLCA BAŞARISI

Nüans Kitabevi’nin düzenlediği ve bu yıl beşincisi gerçekleştirilen Yabancı Dil Öykü Yarışmasında İspanyolca Lise kategorisinde Özel Irmak Lisesi öğrencileri birinciliği, ikinciliği ve üçüncülüğü elde etti.

Irmak Okulları İkinci yabancı dil eğitimi ile öğrencilerinin yeni bir dil öğrenmeye karşı yapıcı bir ilgi duymasını, diğer ülkelerin kültürlerine yakınlaşmasını, kültürler arası farkındalıklarının artmasını ve çevresi ile fikir alışverişi yapmasını amaç ediniyor.

 

Son Dakika Haberleri