BİZİ TAKİP EDİN

© 2016 - Tüm hakları Estetik Yayıncılık A.Ş.’ye aittir.

Genel 16:30 4 Mart 2014

Lise Spor Takımları ÖzÜ Cup’ta buluşuyor

Liselerarası Spor Turnuvası ‘ÖzÜ Cup 2014’ heyecanı 18 lisenin katılımıyla başladı.

İlk olarak geçtiğimiz yıl Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü Spor Merkezi’ nde yapılan ve İstanbul’un önemli liseleri arasında gerçekleşen “ÖzÜ Cup Liselerarası Spor Turnuvası” nın ikincisi, Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü Spor Merkezi’nde düzenlenen açılış töreniyle başladı.

Basketbol, voleybol, yüzme ve satranç dallarında yapılacak ve 18 lisenin katılımıyla gerçekleşecek turnuva, 29 Nisan’ a kadar devam edecek.

HEM EĞİTİMDE HEM SPORDA İDDİALI 18 KATILIMCI LİSE 

25 Şubat-29 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek turnuvaya Ataşehir Doğa Koleji, ENKA Lisesi, Galatasaray Lisesi, HEV Özel Hisar Lisesi, İstanbul Atatürk Fen Lisesi, İstanbul Erkek Lisesi, Özel ALEV Lisesi, Özel Alman Lisesi, Özel Amerikan Robert Lisesi, Özel Irmak Lisesi, Özel Işık Lisesi, Özel MEF Lisesi, Özel Saint Benoit Lisesi, Özel Saint Joseph Lisesi, Özel Sezin Lisesi, Özel Üsküdar Amerikan Lisesi, TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL) ve VKV Koç Özel Lisesi olmak üzere toplam 18 lise katılıyor.

Takımların basketbol, voleybol, yüzme ve satranç dallarında mücadele vereceği turnuvanın açılışı Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Hüsnü Özyeğin, Rektör Prof. Dr. Esra Gençtürk, Bayan Voleybol Milli Takımı Antrenörü Gökhan Edman’ ın katılımıyla gerçekleşti.

 KAMPÜSÜN 13.000 m2’si SPOR MERKEZİNE AYRILDI

Turnuvanın açılış töreninde konuşan Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Hüsnü Özyeğin, “Sporun gençlerin hayatındaki önemine olan inancımızla, 220.000 metrekare alana kurulan kampüsümüzün 13.000 m2’ sini Spor Merkezi’ne ayırdık. 1.500 m2’lik kapalı spor salonu, yarı olimpik yüzme havuzu, 450 m2’lik fitness salonu ve çeşitli grup derslerinin verildiği stüdyolar ile gençlerimizin sporla iç içe bir yaşam sürmelerini sağlamak için her türlü ihtiyaç ve detay düşünülerek inşa edilen bu tesisin, Özyeğin Üniversitesi öğrencilerinin yanı sıra başka üniversite ve lise öğrencilerinin iştirak edeceği böyle daha birçok heyecanlı ve keyifli aktiviteye sahne olmasını istiyoruz. Bu amaçla ilkini geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiğimiz ve oldukça heyecanlı geçen ÖzÜ Cup Liseler arası Spor Turnuvası’nın ikincisinin açılışını yapıyor olmaktan mutluluk duyuyorum. Turnuvaya katılan tüm okul takımlarına başarılar diliyorum,” dedi.

BAŞARILI SPORCULARA SPORCU BURSU İMKANI

Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esra Gençtürk ise, “Öğrencilerimizin akademik başarıları kadar, sportif ve sosyal yönden de gelişimlerine büyük önem veriyoruz. Geçtiğimiz yıl üniversitemizin 23 spor takımı toplamda 14 kupa ve 50’nin üzerinde madalya alarak 2013 yılını tamamladı. Bu başarıları devam ettirmek ve başarılı sporcuların üniversitemizde öğrenim görme şansına sahip olabilmesi hedefiyle üniversite adaylarına çeşitli oranlarda sporcu bursu imkânı sunuyoruz. Geçen yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz ÖzÜ Cup ile liseli sporcularımızla oldukça heyecanlı ve keyifli bir turnuva süreci geçirdik. Geçtiğimiz yıl da geleneksel hale getirme hedefiyle başlattığımız turnuvanın ikincisini, bu kez daha çok sayıda okulun katılımıyla yapıyor olmaktan mutluluk duyuyoruz.” diye konuştu.

Son Dakika Haberleri