BİZİ TAKİP EDİN

© 2016 - Tüm hakları Estetik Yayıncılık A.Ş.’ye aittir.

Genel 15:39 28 Kasım 2014

MEB, TEOG itiraz modülünü erişime açtı!

TEOG birinci dönem oturumu 26-27 Kasım'da yapılan sınavlarla tamamlandı. Soruların yayımlanmasının ardından MEB, TEOG itiraz modülünü erişime açtı.

teog-meb-itiraz

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), sınavlara itirazların internet üzerinden alınabileceği “Sınav İtiraz Modülü”nü faaliyete geçirdi.

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, 26-27 Kasım’da yapılan ortak sınavlarla ilgili itirazlar internet üzerinden yapılabilecek.

“Sınav İtiraz Modülü”ne, “http://esinav.meb.gov.tr/ItirazGiris.aspx” adresinden ulaşılabilecek. İtiraz başvuruları için öğrencinin TC kimlik numarası ve nüfus cüzdanı seri numarası kullanılacak.

BU YIL İTİRAZ 20 TL!

Geçen yıl 10 TL olan itiraz bedeli bu yıl 20 TL oldu.

MEB’in 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Ortaöğretime Geçiş Ortak Sınavları e-Kılavuzu’nda itirazla ilgili şu maddelere yer veriliyor.

a- Sorulara ve sonuçlara yapılacak itirazlar,  en geç 5 (beş) takvim günü
içinde ÖDSGM resmi internet sayfasından yayımlanan sınav itiraz bölümünden elektronik olarak ÖDSGM’ye yapılabilecektir.

b- Elektronik ortamda yapılan itirazlar öğrenci velisi tarafından interaktif hesap aracılığıyla elektronik ortamdan, yapılan itirazların incelenmesi için ise öğrenci velisi tarafından T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığıyla 20 TL (Yirmi TL KDV Dahil) yatırılması gerekmektedir.

c- Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile öğrencinin T.C. kimlik numarası belirtilmeyen, banka dekontu eklenmemiş, imza ve adres bilgisi olmayan dilekçeler dikkate alınmayacak ve cevaplandırılmayacaktır.

d- Faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacak ve cevaplanmayacaktır

 

Son Dakika Haberleri