BİZİ TAKİP EDİN

© 2016 - Tüm hakları Estetik Yayıncılık A.Ş.’ye aittir.

Genel 11:35 25 Şubat 2015

Prof. Dr. Türker Kılıç’ın büyük başarısı!

BAU'lu Bilim Adamı Prof. Dr. Türker Kılıç, Avrupa Bilim ve Sanat Akademisi Üyeliği'ne seçildi. Prof. Dr. Türker Kılıç, 30’u Nobel ödüllü olmak üzere 1500’e yakın üyesi olan Akademi tarihinde seçilen onuncu Türk oldu.

Türker-Kılıç1

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Türker Kılıç, dünyanın en prestijli akademilerinden biri olarak gösterilen Avrupa Bilim ve Sanat Akademisi’ne (Academia Scientiarum et Artium Europaea) üye olarak seçildi.

ÜYELERİ ARASINDA NOBEL ÖDÜLLÜ 30 BİLİM İNSANI DA VAR

Beşeri Bilimler, Tıp, Sanat, Doğa Bilimleri, Sosyal Bilimler, Hukuk, Ekonomi, Çevre Bilimleri gibi alanlardaki çalışmaları destekleyen, 30’u Nobel ödüllü olmak üzere 1500’e yakın üyesiyle uluslararası bir kuruluş olan Avrupa Bilim ve Sanat Akademisi özellikle Avrupa ile ilgili konulara ve insanlığın yararına olacak bilimsel ve kültürel çalışmalara imza atıyor.

Bünyesinde bulunan Avrupalı bilim adamları ve sanatçılar sayesinde sorunların farklı açılardan incelenmesi ve çözümler bulunması amacı taşıyan akademi, bağımsız bir bilgi havuzu oluşturarak, disiplinler arası diyalog, farklı fikir ve düşüncelerin bir araya getirilmesi ve uluslararası bilimsel söylem oluşturulması gibi temalar etrafında birleşiyor.

Son Dakika Haberleri