BİZİ TAKİP EDİN

© 2016 - Tüm hakları Estetik Yayıncılık A.Ş.’ye aittir.

Genel 11:23 3 Aralık 2014

Yeditepeli öğrencilerin girişimcilik başarısı

Yeditepe Üniversitesi öğrencilerine GREAT Startup yarışmasından 2 ödül geldi.

yeditepe-1

Birleşik Krallık ile Türkiye arasındaki ticaret ve yatırımı desteklemek amacıyla Birleşik Krallık hükümeti tarafından yürütülen GREAT kampanyası kapsamında Türkiye’deki genç teknoloji şirketleri arasında düzenlenen ‘GREAT Startup’ yarışmasından Yeditepe Üniversitesi öğrencileri ödülle döndü.

Yeditepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü üçüncü sınıf öğrencisi Onur Candan, şirketi “Visionteractive” ile ‘Üniversiteli Genç Girişimci’ kategorisinde Türkiye’nin en başarılı genç girişimcisi seçildi.

Üniversitenin Mimarlık Fakültesi öğrencisi Yağmur Sürmeli ise “Peggymatic” cihazı ile aynı kategoride ikincilik ödülü kazandı.

Startup yarışmasında kategori birincileri Birleşik Krallık seyahatine katılım hakkı, Birleşik Krallık’ta iş kurmak isteyenlere danışmanlık, ilgili kişilerle tanışma ve Birleşik Krallık’ta iş yapmakta olan kişi ve şirketlerle tanışma ve fikir alışverişinde bulunma olanağı kazandı.

Türkiye’deki genç teknoloji girişimcilerini hedefleyen ‘GREAT Startup’ yarışması Türkiye’de yaşayan, en az bir yıl önce kurulmuş şirketinde ana hissedarlardan biri olan, 40 yaşını geçmemiş tüm girişimcilerin başvurularına açıktı.

180’den fazla katılımcı şirket şu kriterlere göre değerlendirildi; yeni bir ürün ve hizmet fikrini geliştirme, özgün bir iş modeli/iş fikri oluşturma, girişimcilik ruhu ve risk alabilme, sürdürülebilir bir şirket stratejisi oluşturma, geleceğe yönelik sağlam bir iş planı, bulunduğu pazara hakimiyet ve kuruluştan bugüne büyüme hızı.

5 farklı kategoride ödül dağıtan yarışmanın jürisi ise şu isimlerden oluşuyordu;

Leigh Turner – Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosu ve UKTI Türkiye, Orta Asya ve Güney Kafkasya Genel Direktörü, Daniel King – UKTI Küresel Operasyonlar Hızlı Büyüyen ve Gelişmekte Olan Pazarlar Başkanı, James Tyler – Telecity Group International Ticaretten Sorumlu Başkan Yardımcı, Ali Sabancı – Pegasus Havayolları CEO’su, Nevzat Aydın – Yemek Sepeti.com CEO’su, Canan Özsoy – GE Türkiye CEO’su, Sina Afra – Markafoni.com kurucusu, Ümit Boyner – Boyner Holding Yönetim Kurulu Üyesi, M. Rauf Ateş – Capital, Ekonomist, Startup Business Genel Yayın Yönetmeni, Fatih İşbecer – Monitise Turkey CEO’su, İhsan Elgin – Girişim Fabrikası Kurucu Direktörü, Tuğrul Tekbulut – Logo Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı ve Hasan Aslanoba – Angel Investor / Aslanoba Grubu Kurucusu.

Son Dakika Haberleri