Facebook

Facebook, kullanıcılarının kişisel bilgilerini girmesine ve diğer kullanıcılarla etkileşime girmesine izin veren sosyal ağ sitesidir. Ağa sunulması muhtemel bilgiler medeni durum, çalışmalar ve ilgi alanlarıyla ilgilidir. Bu bilgi, aynı ilgi alanlarını paylaşan kullanıcıları bulmayı mümkün kılar. Gruplar oluşturabilir ve diğer insanları davet edebilirler. Üyeler arasındaki etkileşimler, posta ve multimedya belgelerinin paylaşılmasını içerir.

Facebook ne zaman kuruldu?

Facebook, 4 Haziran 2004 yılında, o zamanlar Harvard Üniversitesi’nde öğrenci olan Mark Zuckerberg tarafından ABD’de Cambridge’de kuruldu. 2005 yılında dünya çapında popüler oldu.

Facebook kurucuları kimlerdir?

Facebook kurucuları, Mark Zuckerberg, Eduardo Saverin, Andrew McCollum, Dustin Moskovitz, Chris Hughes.

Facebook hangi yazılım diliyle kuruldu?

Mark Zuckerberg, sosyal ağ sitesi olan Facebook için üç yazılım dili kullanmıştır: C++, PHP, D dili.

Facebook giriş ile kullanıcı ne bulacak?

Kullanıcı örneğin şunları bulacak: Bir arkadaş listesi, diğer arkadaşlarla ortak arkadaşlarının listesi, kullanıcının ve arkadaşlarının ait olduğu ağların listesi, kullanıcının ait olduğu grupların listesi, bir kutu kullanıcının hesabıyla ilişkili fotoğraflara erişmek için ve kullanıcının arkadaşlarının kullanıcının yanıtlayabileceği küçük mesajlar bırakmasına izin veren bir “duvar”.

Facebook ne için kullanılır?

Somut olarak, Facebook önemli bilgi alışverişi için kullanılmaz, ancak birisiyle iletişim halinde kalmanın, birisine dikkat ettiğinizi göstermenin bir yolunu sağlar. Bazı insanlar bunu önemli şeyleri duyurmak ve arkadaşlarından yanıt beklemek için kullanır, ancak çoğu sadece iletişimde kalmak için kullanır.

FACEBOOK GİRİŞ SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Facebook hesap silme işlemleri nasıl yapılır?