Kiralık Aşk Nedir

Kiralık Aşk, yapımcılığını Ortaks Yapım şirketinin yaptığı  senaryosunu Meriç Acemi’nin kaleme aldığı bir romantik komedi dizisidir. Star TV’de ekrana gelen dizi 2015 yılında başlamıştır. Dizinin yönetmenlik koltuğunda üç kişi bulunmuştur. İlk 20 bölümü Metin Balekoğlu, 21-43. bölümleri Barış Yöş yönetmiş ve 44. Bölümden itibaren de dizinin yönetmenliğini Şenol Sönmez yapmaktadır.

KİRALIK AŞK DİZİSİNİN KONUSU

Sezon 1: Defne anneannesi, kızkardeşi ve abisiyle birlikte yaşamakta ve garsonluk yapmaktadır. Bir gün Ömer adlı iş adamı Defne’nin çalıştığı restorana gelir. Yengesi onun için bir kadınla buluşma ayarlamıştır. Ömer bu buluşmadan kurtulmak için aniden Defne’yi öper. Ömer’in yengesi Neriman bu olaya şahit olur ki bu olay Defne için dönem noktası olur.

Neriman, Defne’yi şaşırtıcı bir teklifle yaklaşır. Ondan belirteceği kişi ile evlenip sonra o adamı terk etmesini ister ve bunun için 400.000 lira vermeye hazırdır. Defne sadece 200.000 lira için anlaşır ve kardeşini kurtarmak için teklifi kabul edip gerekli parayı alır.

Ömer İplikçi’nin asistanı olarak işe başlayan Defne, Neriman’ın evlenip boşanmasını söylediği adamın onu restoranda öpen adam olduğunu öğrenince epey şaşırır. Ancak Defne anlaşmayı çoktan yapan yapmıştır ve işkolik Ömer ile 6 ay içinde evlenmeli ve sonrasında boşanmalıdır.

Ömer’i kendisine aşık etmeye çalışırken Defne de Ömer’e aşık olur. Daha sonra Defne, Neriman’a 200.000 lirayı tekrar verir. Ömer ve Defne birbirini bu kadar severken evlenme kararı alırlar. Evlenecekleri gün Defne her şeyi Ömer’e anlatır.

kiralik-ask-omer-ve-defne
Sezon 2:
Defne her şeyi geride bırakıp yeni bir hayata yelken açar. Torununa kızgın olan Hulusi Dede bütün mirasını Defne’ye bırakmaya karar verir. Bunu öğrenen Neriman, yine bir aşk entrikası tertipler. Yeğeni olan ve İstanbul’a yeni gelen Pamir ile Defne’yi kendisine aşık etmesi için anlaşır. Bu sırada Ömer de Roma’da kendine pek de yakıştıramadığı bir hayat kurar. Ömer’in en yakın arkadaşı olan Sinan, Ömer’in durumunu merak eder ve ondan habersiz Roma’ya gelir. Aşk ve gurur arasında hata yaptığını itiraf eden Ömer, Sinan’ın da isteğiyle İstanbul’a gelmeye karar verir. Alt katını kiraya verdikleri ofiste çalışan Defne’den habersiz olan Ömer, Defne ile uzun bir aradan sonra ilk defa karşılaşır ve olaylar Ömer, Defne, Pamir üçgeninde dönmeye başlar.

KİRALIK AŞK OYUNCULARI ve KARAKTERLERİ

Elçin Sangu – Defne Topal
Barış Arduç – Ömer İplikçi
Salih Bademci – Sinan Karakaya
Müjde Uzman – Seda Berensel
Seçkin Özdemir – Pamir Marden
Nergis Kumbasar – Neriman İplikçi
Levent Ülgen – Necmi İplikçi
Onur Büyüktopçu – Koray Sargın
Ferdi Merter – Hulusi İplikçi
Ayberk Atilla – Sadri Usta
Devrim Yalçın – Deniz Tranba (konuk oyuncu)
İsmail Karagöz – Şükrü
Hande Ağaoğlu – Mine
Hikmet Körmükçü – Türkan Topal
Melisa Giz Cengiz – Esra Topal
Kerem Fırtına – İsmail
Sanem Yeles – Nihan Topal
Osman Akça – Serdar Topal
Ragıp Gülen – Zübeyir Taşçalan
Selin Uzal – Derya
Ayrılan Oyuncular:
Sinem Öztürk – Yasemin Kayalar
Melisa Şenolsun – Sude İplikçi
Elifcan Ongurlar – Fikret Gallo (konuk oyuncu)
Simge Doğanlar – Ece (konuk oyuncu)
Leyla Lydia Tuğutlu – İz (konuk oyuncu)
Özlem Gezgin – Nazlıcan
Ender Sakallı – Vedat
Barış Murat Yağcı – Eymen (konuk oyuncu)

Ki̇ralık Aşk Haberleri